reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lutego. Imieniny Andrzeja, Weroniki, Gilberta.
-2℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Krzysztof Lentka ponownie zostanie sycowskim radnym

Aktualności28.11.2022 o 09:08Komentarzy: 15
Czterech kandydatów ubiegało się o mandat sycowskiego radnego. Otrzyma go Krzysztof Lentka, który wcześniej utracił funkcję.Wczoraj odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Sycowie. Przypomnijmy, wcześniej stwierdzono wygaśnięcie mandatu Krzysztofa Lentki, który był podwykonawcą prac w ramach modernizacji oczyszczalni ścieków należącej do Sycowskiej Gospodarki Komunalnej sp. z o. o.

- Stwierdza się wygaśnięcie mandatu radnego Rady Miejskiej w Sycowie Krzysztofa Lentki wybranego w okręgu wyborczym nr 8 z powodu naruszenia ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego Gminy Syców - brzmiała treść uchwały samorządu. Potem jej decyzję przypieczętował też Wojewódzki Sąd Administracyjny, oddalając skargę odwołanego samorządowca.

O mandat radnego ubiegało się czterech kandydatów. Jak się dowiedzieliśmy, zwyciężył Krzysztof Lentka, a prawo nie zabraniało mu ponownego udziału w wyborach. Jego przeciwnikami byli Jacek Śródka, Michał Kapuściak i Ryszard Homiński.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (15)

Syców..29.11.2022 o 11:26

Co do sądów to mam odmienne zdanie niż poprzednik. To że przegrał w dwóch instancjach nie świadczy o tym że to było sprawiedliwe. Ludzie kłamią w Sądach a urzędnicy Maniaka to już mają we krwi. Mam tylko nadzieję że pan Krzysztof teraz będzie więcej głosu zabierał w sprawach słusznych dla naszego miasta, tego od Pana oczekujemy..

Zgłoś
Darek29.11.2022 o 07:46

No to wyborcy dali burmistrzowi Maniakowi z liścia. Za wszelką cenę chciał się pozbyć Krzysztofa Lentki, ale wyborcy mieli inne zdanie. Nie pomogą żadne płacze na fb. Dostać z liścia to dostać z liścia.

Zgłoś
197928.11.2022 o 22:05

Gratulacje Kristoffer!!!

Zgłoś
BYŁY PRACOWNIK28.11.2022 o 21:16

GRATULCJE PANIE KRZYSZTOFIE !!!!!!

Zgłoś
JAnusz28.11.2022 o 19:53

Bez zajadłosci, stojąc obok tego bajzlu. Radny traci mandat ponieważ naruszył przepisy antykorupcyjne, skąd przyzwolenie na dziania niezgodne z prawem ? Przepisy powinny zabraniać kandydowania w tej samej kadencji. Sprawa chyba ciągnęła się w sądach przez dwa lata, chcielibyście tyle czekać na rozstrzygnięcie ? Wydana kasa na wyboru, frekwencja żenująco niska, panowie pozbierali po kilka głosów po rodzinach ( i to nie wszyscy) i znajomych.

Zgłoś
ewa28.11.2022 o 19:19

Do Zimny Lech, Ty mnie człowieku do PISU nie zapisuj, bo sobie nie życzę. Nie mam z nimi nic wspólnego. Moje zdanie w sprawie Pana radnego jest takie a nie inne

Zgłoś
!!!?28.11.2022 o 19:05

Panie Maniak, niejedna osoba Panu pisała ze burmistrzem się bywa a człowiekiem się jest. Burmistrzem to Pan jest, wprawdzie bylejakość , ale człowieczeństwo gdzieś się zapodziało . Tak się Pan uparł na p. Lentke, i co??????? Złośliwość nie popłaca ! Jego ludzie ponownie wybrali ale pana już nie wybiorą !!!

Zgłoś
Lol28.11.2022 o 17:14

Po prostu przepisy są bez sensu. Mandat wygaszony słusznie jak widać skoro dwie instancje podtrzymały decyzje rady.

Zgłoś
Obserwator polityki 28.11.2022 o 14:42

Super ???????????????????????????????? Man?..Jak się skompromitował

Zgłoś
Mieszkaniec z Twardogóry 28.11.2022 o 14:27

Brawo ! Wielkie gratulacje . Kakistokracja przegrała .

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube