-4℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Udane starty pływaków Torpedy i dobra passa Wojciecha Okonia

Sport28.11.2022 o 08:46Komentarze Facebooka
UKP Torpeda Oleśnica podsumowuje starty swoich zawodników na dolnośląskich mistrzostwach.

W miniony weekend we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego. Klub UKP Torpeda Oleśnica reprezentowało sześcioro zawodników - Wojciech Okoń i Mateusz Okoń, Alicja Szwabińska, Julia Izydorczyk, Arek Żyszkiewicz i Krzysiek Zawada.

- Wojciech Okoń został Mistrzem Okręgu w czterech konkurencjach: 50 m kraul, 50 m delfin, 100 m delfin, 100 kraul. Zawodnik Torpedy wygrał również wyścig skin race
25 m dowolnym. Wojciech Okoń jest najlepszym zawodnikiem okręgu dolnośląskiego za sezon letni 2022 roku, za co otrzymał wyróżnienie od Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego.
Mateusz Okoń wywalczył 2 miejsce 50 klasycznym 100 klasycznym 200 klasycznym i 200 zmiennym. Alicja Szwabińska 400 m stylem dowolnym zdobyła 3. miejsce, a na 200 m grzbietem 2. miejsce