reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lutego. Imieniny Andrzeja, Weroniki, Gilberta.
-1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Kto zadba o miejską zieleń? Magistrat wybrał firmę

Aktualności29.11.2022 o 10:00Komentarzy: 14
Zakład Zieleni, podobnie jak w latach ubiegłych, zadba o miejską zieleń w przyszłym roku. Magistrat wybrał ofertę tej firmy.Niedawno Urząd Miasta Oleśnicy ogłosił postępowanie dotyczące utrzymania czystości oraz porządku na terenie miasta w przyszłym roku. W zakresie jest między innymi konserwacja i utrzymanie terenów zielonych, pielęgnacja roślin, nasadzenia, a także odkomarzanie i odkleszczanie oraz porządkowanie.

W kolejnych punktach jest też mowa o usuwaniu padłych zwierząt i usuwanie śliskości na ciągach komunikacyjnych. Zgłosił się tylko jeden oferent - Zakład Zieleni Wiesława Niedzielskiego z Oleśnicy. Firma została właśnie wybrana i za wykonanie zadania otrzyma 2,2 mln złotych.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (14)

Nie dogodzisz 30.11.2022 o 19:52

Rzeczywistość Oleśnicka a zapoznała się z warunkami przetargu i zakresem obowiązków, czy za dużo stron do czytania???? Myślisz, że podana cena, bierze się z czapki a UM tylko przyklepuje? Do każdego przetargu robi się kosztorys, z uwzględnieniem wszystkich prac, łącznie z zakupem kwiatków, bratków i stokrotek ich nasadzeniem i pielęgnacją. Ilości zakupionych roślin, drzew i nasadzeń są jasno zawarte w przetargu, łącznie z częstotliwością koszenia choćby trawy w miesiącu. Tereny należące do spółdzielni mieszkaniowej, nie wchodzą w ten zakres. Spółdzielnie mieszkaniowe mają od tego swoje jednostki. Oferent ma się wywiązać z warunków wynikających z umowy. Na ich podstawie wylicza koszty i swój zarobek. Każdy kto posiada jakąkolwiek działalność gospodarczą ma tego świadomość. Czy w swojej pracy, z chęcią odwalasz robotę należąca do kolegów i koleżanek za free, czy trzymasz się swojego zakresu obowiązków za, które dostajesz gratyfikację???

Zgłoś
ska29.11.2022 o 22:40

Czyli kolejny rok bez żadnych zmian. Szkoda.

Zgłoś
Mgk 29.11.2022 o 19:58

Anka zmien zioło .

Zgłoś
Marta_z_Bazin29.11.2022 o 17:19

To ten w dużym kapeluszu i plastikowymi rewolwerami obok paska?

Zgłoś
M29.11.2022 o 16:37

Dobry pomysł

Zgłoś
Anka29.11.2022 o 13:20

A może wojsko zadba o zieleń, siedza w koszarach to cos moga zrobic dla miasta.

Zgłoś
buahahahahaaaha29.11.2022 o 13:07

Tak się robi z mieszkańców idiotów każąc im podlewać zieleń miejską we własnym zakresie. Macie swoją sitwę.

Zgłoś
B.B.29.11.2022 o 12:48

Pielęgnacja roślin? Nie bądźcie śmieszni! Wszystkie nowe nasadzenia usychają bo nikt ich nie podlewał. Tylko Pani radna bezradna dała radę mieszkańcom żeby nie zgłaszali usychających drzewek w parku tylko sami je podlewali.

Zgłoś
sos 29.11.2022 o 12:38

Rok temu było o połowe mniej Firma została właśnie wybrana i za wykonanie zadania otrzyma 2,2 mln złotych.

Zgłoś
Do rzeczywistość Oleśnicka 29.11.2022 o 12:17

Do rzeczywistości olesnickiej. Ciekawe, że we Wrocławiu Sutryk robi całe remonty podwórek i nasadzenia zieleni z budżetu miasta, mimo że każde z nich należy do jakieś wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni mieszkaniowych. A w Oleśnicy wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe każą takie remonty i nasadzenia zieleni robić na koszt funduszy remontowych lokatorów??? Dodatkowo każdą taką renowację można obejrzeć zdjęcia na stronach internetowych miasta Wrocław, a z Oleśnicy jest tylko wzmianka ile trzeba zapłacić firmie która wybrało miasto oleśnica do porządków przy zieleni, gdzie i tak jest więcej betonu niż prawdziwej zieleni

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube