reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lutego. Imieniny Andrzeja, Weroniki, Gilberta.
-1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Jednak można chodzić w klapkach po Poniatowicach. Radny zachowa mandat

Aktualności24.11.2022 o 14:04Komentarzy: 27
Po raz kolejny nie udał się plan Damiana Siedleckiego, który prezentował zdjęcie Marka Kamaszyły w klapkach wykonane w Poniatowicach i chciał wygaszenia mandatu radnego. Samorządowiec zachowa swoją funkcję.


Damian Siedlecki i Marek Kamaszyło. W środku - zdjęcie, które zaprezentowano na posiedzeniu jednej z komisji rady miasta, a które pojawiło się w "Panoramie Oleśnickiej". Ma ono przedstawiać - według radnego Siedleckiego - Marka Kamaszyłę poruszającego się po Poniatowicach w "stroju swobodnym"

Dzisiaj Rada Miasta Oleśnicy po raz kolejny pochyliła się nad kwestią wygaszenia mandatu miejskiego radnego Marka Kamaszyły. Pierwszą decyzję w tej sprawie radni podjęli w lutym, kolejną dzisiaj. W obu przypadkach nie stwierdzono, aby radny zamieszkiwał poza Oleśnicą.

- Nawet długotrwałe przebywanie poza miejscem zamieszkania nie oznacza zmiany tegoż miejsca zamieszkania. Taka jest wykładania sądów - argumentował radny Marek Czarnecki (Oleśnicki Ruch Samorządowy).

- Nie mamy dostatecznych danych, żeby stwierdzić, gdzie jest centrum życiowe pana Marka. Poczekajmy na decyzję prokuratury (prokuratura prowadzi czynności w tej sprawie - przyp. red.) i wtedy wystąpimy o informację na temat prowadzonych czynności - wnioskował Michał Kołaciński (Oleśnica Razem), jednak jego postulat nie zyskał akceptacji większości rady.

- Kilka miesięcy temu rada miasta wypowiedziała się w sprawie mandatu radnego Kamaszyły i nie uznała podstaw do jego wygaszenia. Żadne okoliczności nie uległy zmianie - mówił Michał Kasprzyszak (ORS). Ostatecznie radni przy 12 głosach "za" i 1 "przeciw" odrzucili wniosek o wygaszenie mandatu radnego.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (27)

Zbyszek24.11.2022 o 22:27

@I z 22:02. A znasz powiedzenie "dura lex sed lex" ? Tak stracili mandaty radni z Bydgoszczy i innych miast. Ustawa stanowi, że można być radnym w okręgu w jakim się zamieszkuje. Zły przykład dawał pewny kandydat na radnego który mieszkał i pracował na Niemców. Meldunek to nie dowód na zamieszkiwanie pod wskazanym adresem. Ba meldunek stały nie daje nawet prawa do użytkowania danego lokalu. Tak kilkanaście lat temu postanowił SR w Oleśnicy. Tu tylko czynność administracyjna.

Zgłoś
I.24.11.2022 o 22:02

PAN SIEDLECKI MUSI BYĆ NIESZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM ŻE Z NIENAWIŚCI ZAJMUJE SIE TAKIMI GŁUPOTAMI. CZASAMI W ZYCIU TRZEBA DAĆ NA LUZ PANIE DAMIANIE I PODAĆ RĘKĘ NA ZGODĘ DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI. JESTEŚMY KRAJEM KATOLICKIM. PO CO TYLE NIENAWIŚCI I POSĄDZANIA DRUGIEGO CZŁOWIEKA O TAKIE BZDETY. ZAJMIJCIE SIE POWAŻNIEJSZYMI RZECZAMI NA PRZYKŁAD JAK POMOC DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI. CO PAN MAREK W RÓŻNYCH AKCJACH CZYNI.

Zgłoś
koła autobusu kręcą się24.11.2022 o 21:56

Augusztusz kompromitujesz siebie, swoją rodzinę i funkcję radnego. Dzieci się śmieją i zdjęcia robią, że paragonów nie dostają za korki z matmy.

Zgłoś
..24.11.2022 o 21:45

Ten znów tabletek nie wziął na czas .i lansuje dookoła..... Będzie za jarka

Zgłoś
B.W.24.11.2022 o 21:33

Marek to bardzo dobry i uczynny człowiek.

Zgłoś
Bocian24.11.2022 o 19:53

Kamaszyło robi was w druta jak pisiory całą polske

Zgłoś
Mickiewicz 24.11.2022 o 19:31

Siedlecki na tropie klapek. Taki tytuł autobiografii Damiana Siedleckiego, jako radnego miasta. Na półkach Empiku jeszcze przed świętami. Będzie hit?

Zgłoś
Jadzia24.11.2022 o 19:16

Odwalcie się od pana Marka on dba o Oleśnicę

Zgłoś
Zbyszek24.11.2022 o 18:54

@ch-k. Bronś daje przykład. Ponad 20 lat naczelnik wydziału poświadczył w protokole odbioru oczyszczalni nieprawdę. Mimo tego naczelnik zachował stanowisko. Naczelnik wydziału działalności gospodarczej naruszył prawo budowlane. Dostał warunkowe umorzenie na okres próbny. I też go Bronś nie zwolnił. Gdy inny pracownik wydziału ukończył studia nie zamieniono go z mniej wykształconym naczelnikiem. Wykształconego przeniesiono do innego wydziału.

Zgłoś
Potężny karakan24.11.2022 o 18:50

Dobrze, że chodzi w klapkach, a nie w kamaszach.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube