reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 29 stycznia. Imieniny Franciszka, Zdzisława, Walerego.
1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Oleśnica Razem w obronie Roberta Sarny z PO

Aktualności24.11.2022 o 07:59Komentarzy: 33
Niedawno do rady miasta wpłynął wniosek o wygaszenie mandatu Roberta Sarny z Platformy Obywatelskiej. Pada w nim argumentacja, jakoby samorządowiec prowadził działalność na mieniu gminy. W obronie Sarny stanęło stowarzyszenie Oleśnica Razem.


Radny Robert Sarna

* * *

OŚWIADCZENIE stowarzyszenia Oleśnica Razem

W ostatnich dniach z niepokojem obserwujemy próbę dyskredytacji radnego Rady Miasta Oleśnicy Pana Roberta Sarny. Podważanie jego mandatu w kontekście prowadzonej przez niego jak i jego rodzinę ponad 30 letniej działalności gospodarczej to klasyczna próba "obrzucania błotem" kogoś w nadziei, że jakaś część owego błota do niego przylgnie.

Na pytanie: Qui bono? Nieodparcie ciśnie się odpowiedź, że to element wywarcia presji na radnego, by nie podnosił w swojej działalności samorządowej kwestii drażliwych dla koalicji rządzącej miastem tj. ugrupowania ORS Jana Bronsia i PiS, zwłaszcza dyskutowanych ostatnio kłopotów radnych tej koalicji z udowodnieniem miejsca zamieszkania uprawniającego do sprawowania mandatu (liczba mnoga uzasadniona). Brudna gra polityczna nie zaskakuje, ale fakt, że to kolejny obok założycieli Szkoły Katolickiej oleśnicki przedsiębiorca, któremu rzuca się kłody pod nogi, wskazuje jednoznacznie, że deklaracje o wspieraniu ludzi biznesu w tych arcytrudnych czasach to element postprawdy i taniej propagandy charakterystyczny dla "Odpowiedzialnych za Oleśnicę".

Stowarzyszenie oraz klub radnych Oleśnica Razem jednoznacznie potępia tego typu działania i apeluje o szacunek dla przedsiębiorców tworzących od dziesiątek lat dochody naszego miasta.

Oleśnica Razem

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (33)

ja124.11.2022 o 08:08

Miasto prywatne.

Zgłoś
:D24.11.2022 o 08:07

ale Sarna PRZYZNAŁ SIĘ do prowadzenie dzialalnosci na mieniu gminy :D

Zgłoś
Ja24.11.2022 o 08:04

Tym ruchem ugrupowanie Jana Bronsia próbuje przykryć sprawę radnego Marka Kamaszyły.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube