reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 2 grudnia. Imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała.
1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Rzeka Oleśnica zanieczyszczona! Oleśnicki aktywista alarmuje

Aktualności23.11 o 15:01Komentarzy: 32
Mieszkaniec Oleśnicy i aktywista Wiesław Mazurkiewicz alarmuje w sprawie jakości wody w rzece Oleśnica.


fot. Wiesław Mazurkiewicz

- W dalszym ciągu jaz na rzece Oleśnica, jest podniesiony i zapomniany. Na stawie przy Kruczej znacznie ubyło wody, pojawił się muł, jest lód i niedawno wpuszczona ryba może takiej sytuacji nie przetrwać. Rzeka została przekierowana w kierunku oczyszczalni ścieków a w starym kanale woda przestała płynąć. W tym kanale woda stoi i częściowo pojawił się lód. Lodu nie ma w miejscach gdzie pomimo że od dłuższego czasu nie ma deszczu, z rur spływa woda która przypomina ściek. Woda ma ciemniejszy kolor i się pieni - alarmuje oleśniczanin Wiesław Mazurkiewicz.

- Byłem dzisiaj sprawdzić sytuację. W korycie zmienił się kolor wody na niebieskawy, przypominający szambo, z rur spływają, wydaje się zanieczyszczenia. Próbowałem dodzwonić się do Nadzoru Wodnego na ulicy Wiejskiej w Oleśnicy - to się okazuje niemożliwe. Nie wydaje mi się aby kilka osób na etacie w Oleśnicy, nie wiedziało co się dzieje, na krótkim odcinku rzeki do pilnowania. Przekazałem informację do specjalnego wydziału do Wrocławia. Czekam co się stanie. Czy zostaną pobrane próbki do badania, czy może jaz zostanie chwilowo zamknięty, kanał "przepłukany", a sprawa zamieciona pod dywan? - dodaje W. Mazurkiewicz.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (32)

Gripex23.11 o 15:10

Tak skończy się nasze życie nie bedzie co pić i jeść .

Zgłoś
Janina23.11 o 15:06

Mamy swoją Odrę w Oleśnicy, tylko czekać na śnięte ryby :( wstyd dla miasta, sprawa zgłaszana kilkanaście razy i nikt nic nie zrobił aby rozwiązać zatruwanie rzeki

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube