reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 6 lutego. Imieniny Bohdana, Doroty, Pawła.
-4℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Rzeka Oleśnica zanieczyszczona! Oleśnicki aktywista alarmuje

Aktualności23.11.2022 o 15:01Komentarzy: 32
Mieszkaniec Oleśnicy i aktywista Wiesław Mazurkiewicz alarmuje w sprawie jakości wody w rzece Oleśnica.


fot. Wiesław Mazurkiewicz

- W dalszym ciągu jaz na rzece Oleśnica, jest podniesiony i zapomniany. Na stawie przy Kruczej znacznie ubyło wody, pojawił się muł, jest lód i niedawno wpuszczona ryba może takiej sytuacji nie przetrwać. Rzeka została przekierowana w kierunku oczyszczalni ścieków a w starym kanale woda przestała płynąć. W tym kanale woda stoi i częściowo pojawił się lód. Lodu nie ma w miejscach gdzie pomimo że od dłuższego czasu nie ma deszczu, z rur spływa woda która przypomina ściek. Woda ma ciemniejszy kolor i się pieni - alarmuje oleśniczanin Wiesław Mazurkiewicz.

- Byłem dzisiaj sprawdzić sytuację. W korycie zmienił się kolor wody na niebieskawy, przypominający szambo, z rur spływają, wydaje się zanieczyszczenia. Próbowałem dodzwonić się do Nadzoru Wodnego na ulicy Wiejskiej w Oleśnicy - to się okazuje niemożliwe. Nie wydaje mi się aby kilka osób na etacie w Oleśnicy, nie wiedziało co się dzieje, na krótkim odcinku rzeki do pilnowania. Przekazałem informację do specjalnego wydziału do Wrocławia. Czekam co się stanie. Czy zostaną pobrane próbki do badania, czy może jaz zostanie chwilowo zamknięty, kanał "przepłukany", a sprawa zamieciona pod dywan? - dodaje W. Mazurkiewicz.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (32)

Peppa23.11.2022 o 17:36

Facet, lepiej idź na nowennę a nie podglądasz i donosisz. Jeszcze spróbuj jaki ma smak.

Zgłoś
Obserwator23.11.2022 o 16:33

Na Ratajach to chyba już z każdej posesji wychodzi jakaś rura do rzeki ale to już chyba taka normalność, ale nikt nic nie wie ani wodociągi, służby sanitarne czy inne wody polskie ważne że etaty obsadzone.

Zgłoś
fgadsjkkld23.11.2022 o 16:25

cała ulica ptasia nie posiada kanalizacji ani szamb , a ściegi są odprowadzanie poniemiecką kanalizacją prosto do rzeki i stawu wszyscy o tym wiedzą i cisza

Zgłoś
M.j.23.11.2022 o 16:25

A niedawno MGK sprawdzalo kanalizacje sciekow zadymianiem i co Panie Prezesie jakie wyniki???

Zgłoś
śmiechu warte23.11.2022 o 16:23

Tak właśnie Oleśnica odzyskuje blask pod rządami Bronsia i Odpowiedzialnych za Oleśnicę.

Zgłoś
Zbyszek23.11.2022 o 16:15

Panie Wiesławie. Tak to jest jak bycie naczelnikiem wydziału porządku publicznego polega na noszeniu garniturowych spodni, koszuli i marynarki a czasami i krawat też może być. To co widzi Pan oraz pani zwana Ekolożką nie widzi burmistrz , urzędnicy UM oraz MGK. Bo to nie oni są dla Was ale Wy jesteście aby burmistrz nie musiał być budowlańcem.

Zgłoś
@aq23.11.2022 o 16:11

Juz teraz wiecie dla czego nie ma ryby na odcinku Smardzowa a miejskich stawów.Możecie podziękowac Panu burmistrzowi i jego podwładnym nieudacznikom .

Zgłoś
:-)23.11.2022 o 16:07

Ratusz doskonale wie z kjąd to leci tylko reka ręke myje i wszystko robi aby nie wyszla afera z kąd te ścieki wyplywają. To dziadowskie miasto pełne urzędniczych darmozjadów i nieudaczników .Wiekszość przychodzi tylko w stolek popierdziec wypić kawe i pobajdzić ,aby dniowka zleciala. Oleśnickie pasorzyty.

Zgłoś
Emeryt23.11.2022 o 15:27

Trzeba pozamykać te wszystkie rury którymi mieszkańcy Rataj wpuszczają nieczystości. Jak im wybiją fekalia w domkach to będzie wiadomo kto zanieczyszcza rzeczkę.

Zgłoś
zero inicjatywy23.11.2022 o 15:17

Mówi się o tym od długich miesięcy a Ratusz śpi !!! Co na to radny proekologiczny co to tak chełpi się swoimi dokonaniami? Śmiechu warte, do kitu z taką Rada Miasta.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube