reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lutego. Imieniny Andrzeja, Weroniki, Gilberta.
-1℃
(zachmurzenie umiarkowane). Zobacz prognozę pogody

Protestują przeciwko instalacji do odpadów w Cieślach! Ostra krytyka wójta

Aktualności23.11.2022 o 09:39Komentarzy: 61
W Cieślach planuje się budowę instalacji do przetwarzania odpadów, a Urząd Gminy Oleśnica ma wydać decyzję środowiskową. Mieszkańcy stanowczo sprzeciwiają się takim planom. Znamy ich stanowisko.Do Urzędu Gminy Oleśnica wpłynął stanowczy sprzeciw skierowany do wójta Marcina Kasiny, a dotyczący możliwości budowy "instalacji do przetwarzania frezu asfaltowego, instalacji do przetwarzania odpadów budowlanych oraz instalacji do przetwarzania stłuczki szklanej" w Cieślach. W ostatnich dniach dokument podpisało około 200 osób.

Przypomnijmy, 14 listopada w artykule "Tajemnicze instalacje do odpadów w Cieślach? Niejasne działania urzędu gminy" na łamach portalu MojaOlesnica.pl informowaliśmy, że w oficjalnym piśmie inwestycję określono jako „mogącą znacznie wpływać na środowisko", a wniosek w tej sprawie wpłynął od jednej z wrocławskich spółek. - Kolejny raz ze strony Wójta Gminy Oleśnica zabrakło chęci poinformowania sołtysów, radnych, z którymi się spotyka - mówiła wtedy gminna radna Agnieszka Podobińska.

- My mieszkańcy gminy wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec koncepcji budowy instalacji na terenie naszej gminy. Obawiamy się o stan środowiska naturalnego. Instalacja emitująca zanieczyszczenia w postaci pyłów oraz uciążliwych zapachów niewątpliwie negatywnie będzie oddziaływać na życie codzienne mieszkańców, w tym dzieci. Potępiamy naganne działania polityki faktów dokonanych realizowanych przez wójta Marcina Kasinę, które mają miejsce w związku z planowaną inwestycją oraz nieudolną próbę włączenia mieszkańców w tryb konsultacji po fakcie. Stoimy na stanowisku, że konsultacje w tak istotnej sprawie dla mieszkańców powinny przybrać powszechny charakter - czytamy w złożonym wczoraj w urzędzie gminy dokumencie, który podpisało wielu mieszkańców.

- 26 listopada mija termin zakończenia postępowania w sprawie wydania decyzji zezwalającej na budowę instalacji przetwarzający frez asfaltowy, odpady budowlane i szkło. Do Wójta Gminy Oleśnica wciąż napływają sprzeciwy wobec koncepcji takiej instalacji. Oburzeni mieszkańcy skupieni wokół Cieśli kolejny raz czują się zdesperowani i oszukani po tym jak bali się, że powstanie spalarnia śmieci. Teraz boją się, że powstanie jeszcze gorsza inwestycja - składowisko śmierdzących odpadów - mówi gminny radny i sołtys Bogusławic Tomasz Domal.

- Odkąd sprawa wyszła na jaw, że wrocławska firma stara się o pozwolenie na taką inwestycję nie ma dnia, żeby mieszkańcy nie zwracali się z obawami, uwagami i pretensjami, że sołtysi i radni nic nie wiedzą na temat toczącego się postępowania. Mieszkańcy Bogusławic, Wyszogrodu, Wszechświętego, Spalic, Cieśli a nawet Oleśnicy pobudowali domy z dala od smogu, pobrali kredyty, ulokowali oszczędności życia a teraz boją się, że po cichu przed nimi włodarze Gminy Oleśnica skutecznie im to odbiorą - dodaje T. Domal.

W sprawie spalarni nasza redakcja wciąż czeka na kluczowe odpowiedzi i dokumenty z urzędu gminy. Do tematu jeszcze wrócimy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (61)

:)23.11.2022 o 09:47

Gmina ma wybitnego prawnika, PR-owca, filozofa, polityka i prawie doktora nauk. Na pewno coś wymyślą i poradzą sobie z tym tematem :-))

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube