reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Protestują przeciwko instalacji do odpadów w Cieślach! Ostra krytyka wójta

Aktualności23.11 o 09:39Komentarzy: 61
W Cieślach planuje się budowę instalacji do przetwarzania odpadów, a Urząd Gminy Oleśnica ma wydać decyzję środowiskową. Mieszkańcy stanowczo sprzeciwiają się takim planom. Znamy ich stanowisko.Do Urzędu Gminy Oleśnica wpłynął stanowczy sprzeciw skierowany do wójta Marcina Kasiny, a dotyczący możliwości budowy "instalacji do przetwarzania frezu asfaltowego, instalacji do przetwarzania odpadów budowlanych oraz instalacji do przetwarzania stłuczki szklanej" w Cieślach. W ostatnich dniach dokument podpisało około 200 osób.

Przypomnijmy, 14 listopada w artykule "Tajemnicze instalacje do odpadów w Cieślach? Niejasne działania urzędu gminy" na łamach portalu MojaOlesnica.pl informowaliśmy, że w oficjalnym piśmie inwestycję określono jako „mogącą znacznie wpływać na środowisko", a wniosek w tej sprawie wpłynął od jednej z wrocławskich spółek. - Kolejny raz ze strony Wójta Gminy Oleśnica zabrakło chęci poinformowania sołtysów, radnych, z którymi się spotyka - mówiła wtedy gminna radna Agnieszka Podobińska.

- My mieszkańcy gminy wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec koncepcji budowy instalacji na terenie naszej gminy. Obawiamy się o stan środowiska naturalnego. Instalacja emitująca zanieczyszczenia w postaci pyłów oraz uciążliwych zapachów niewątpliwie negatywnie będzie oddziaływać na życie codzienne mieszkańców, w tym dzieci. Potępiamy naganne działania polityki faktów dokonanych realizowanych przez wójta Marcina Kasinę, które mają miejsce w związku z planowaną inwestycją oraz nieudolną próbę włączenia mieszkańców w tryb konsultacji po fakcie. Stoimy na stanowisku, że konsultacje w tak istotnej sprawie dla mieszkańców powinny przybrać powszechny charakter - czytamy w złożonym wczoraj w urzędzie gminy dokumencie, który podpisało wielu mieszkańców.

- 26 listopada mija termin zakończenia postępowania w sprawie wydania decyzji zezwalającej na budowę instalacji przetwarzający frez asfaltowy, odpady budowlane i szkło. Do Wójta Gminy Oleśnica wciąż napływają sprzeciwy wobec koncepcji takiej instalacji. Oburzeni mieszkańcy skupieni wokół Cieśli kolejny raz czują się zdesperowani i oszukani po tym jak bali się, że powstanie spalarnia śmieci. Teraz boją się, że powstanie jeszcze gorsza inwestycja - składowisko śmierdzących odpadów - mówi gminny radny i sołtys Bogusławic Tomasz Domal.

- Odkąd sprawa wyszła na jaw, że wrocławska firma stara się o pozwolenie na taką inwestycję nie ma dnia, żeby mieszkańcy nie zwracali się z obawami, uwagami i pretensjami, że sołtysi i radni nic nie wiedzą na temat toczącego się postępowania. Mieszkańcy Bogusławic, Wyszogrodu, Wszechświętego, Spalic, Cieśli a nawet Oleśnicy pobudowali domy z dala od smogu, pobrali kredyty, ulokowali oszczędności życia a teraz boją się, że po cichu przed nimi włodarze Gminy Oleśnica skutecznie im to odbiorą - dodaje T. Domal.

W sprawie spalarni nasza redakcja wciąż czeka na kluczowe odpowiedzi i dokumenty z urzędu gminy. Do tematu jeszcze wrócimy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (61)

ole25.11 o 08:13

teren Cieśli to bardzo dobra lokalizacja zarówno pod względem drogowym jak również kolejowym,dlatego tak tam o to walczą,

Zgłoś
Hue hue24.11 o 06:47

To jest pokuś, nam niby proekologiczny radny azem z burmistrzem sprowadzili WORDA do Oleśnicy, jakby mało było syfu, korków i smogu to dodatkowo jest kilkanaście elek które kręcą się w kólko po mieście Takich mamy gigantów w RM Oleśnica.

Zgłoś
Mieszkaniec24.11 o 06:40

Dobry pomysł może u kolegi Wójta w Boguszyc ach tam też jest dobry teren

Zgłoś
Wyszogrod 24.11 o 06:38

Nie możemy zrobić referendum bo Wójt nie pozwoli

Zgłoś
Niestety 24.11 o 06:30

@ Aa, to ty chyba afer nie widziałeś, to co się teraz dzieje w Oleśnicy to są dopiero afery, jedna goni drugą.

Zgłoś
Mieszkaniec Bogusławic24.11 o 06:28

Zróbmy referendum. Pytanie- Czy spalarnia może być w Ligocie? Co wy na to?

Zgłoś
Relax Boguszyce24.11 o 06:24

Może tę spalarnię zrobić w ośrodku Relax Boguszyce który został sprzedpany za bezcen dla kolesia wójta oponiarza z Ligoty Polskiej

Zgłoś
Aa24.11 o 06:15

Co to się dzieje same afery Spolmot teraz znowu spalarnia nie ładnie panie Wojcie nie Ładnie

Zgłoś
No24.11 o 06:08

Idealnym miejscem do przetwarzania odpadów jest Ligota Polska.

Zgłoś
Wrr24.11 o 05:08

Bardzo dobra inwestycja i lokalizacja tylko Cieśle a jak mieszkańcy nie chcą to śmieci od nich nie odbierać!!! Cieśle Cieśle Cieśle

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube