reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 29 stycznia. Imieniny Franciszka, Zdzisława, Walerego.
1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Co przez mapę zagrożeń najczęściej zgłaszali mieszkańcy?

Aktualności22.11.2022 o 16:46Komentarzy: 11
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest to idealne narzędzie do szybkiego przekazania zagrożeń bez wychodzenia z domu. Sygnały przekazywane do Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy są przyjmowane, weryfikowanie i wyeliminowane przez policjantów. Od stycznia do końca października przyjęto 1692 zgłoszeń.Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy przypomina i zachęca do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

Mając na uwadze zbliżający się okres zimowy, a tym samym powracające okresowo zagrożenie dla osób pozostających w kryzysie bezdomności, w tym uzależnionych od alkoholu oraz osób starszych, nieporadnych życiowo polegające na ryzyku wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji bezpośredniego zagrożenia dla ich życia i zdrowia, należy zauważyć, że i w tym obszarze Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.

Jeżeli posiadacie Państwo wiedzę o takich osobach, Policja apeluje o wskazywanie miejsc ich przebywania za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Należy także pamiętać, że w sytuacji zagrożenia życia do dyspozycji pozostaje telefon alarmowy 112 lub bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami Policji.

Do Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy od 01.01.2022r do 31.10.2022r dotarło 1692 zgłoszeń z czego 1256 dotyczyło ruchu drogowego natomiast 436 prewencji.

Najczęściej zgłaszane zagrożenia w powiecie oleśnickim to:

- przekraczanie prędkości 832 zgłoszenia

- spożywanie alkoholu w miejscu publicznym 306 zgłoszeń

- nieprawidłowe parkowanie 205 zgłoszeń

- nieprawidłowa infrastruktura drogowa 113 zgłoszeń

- zła organizacja ruchu drogowego 67 zgłoszeń

st. asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa KPP w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (11)

?22.11.2022 o 17:48

Zgłaszam od ponad roku, ruch samochodów TIR na ograniczeniu do 8t w Dobroszycach, ulica Lipowa, żadnego efektu. Ostatnio napisano, że takich sytuacji nie stwierdzono. Dzisiaj przejechało ich 6. To jest takie minimum dzienne.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube