reklama
reklamareklamareklamareklama
Materiał wyborczy KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
reklama
Dziś jest wtorek, 3 października. Imieniny Teresy, Józefy, Heliodora.
25℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Co przez mapę zagrożeń najczęściej zgłaszali mieszkańcy?

Aktualności22.11.2022 o 16:46Komentarzy: 11
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest to idealne narzędzie do szybkiego przekazania zagrożeń bez wychodzenia z domu. Sygnały przekazywane do Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy są przyjmowane, weryfikowanie i wyeliminowane przez policjantów. Od stycznia do końca października przyjęto 1692 zgłoszeń.Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy przypomina i zachęca do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

Mając na uwadze zbliżający się okres zimowy, a tym samym powracające okresowo zagrożenie dla osób pozostających w kryzysie bezdomności, w tym uzależnionych od alkoholu oraz osób starszych, nieporadnych życiowo polegające na ryzyku wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji bezpośredniego zagrożenia dla ich życia i zdrowia, należy zauważyć, że i w tym obszarze Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.

Jeżeli posiadacie Państwo wiedzę o takich osobach, Policja apeluje o wskazywanie miejsc ich przebywania za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Należy także pamiętać, że w sytuacji zagrożenia życia do dyspozycji pozostaje telefon alarmowy 112 lub bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami Policji.

Do Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy od 01.01.2022r do 31.10.2022r dotarło 1692 zgłoszeń z czego 1256 dotyczyło ruchu drogowego natomiast 436 prewencji.

Najczęściej zgłaszane zagrożenia w powiecie oleśnickim to:

- przekraczanie prędkości 832 zgłoszenia

- spożywanie alkoholu w miejscu publicznym 306 zgłoszeń

- nieprawidłowe parkowanie 205 zgłoszeń

- nieprawidłowa infrastruktura drogowa 113 zgłoszeń

- zła organizacja ruchu drogowego 67 zgłoszeń

st. asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa KPP w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (11)

Dziadek22.11.2022 o 21:45

Handel narkotykami na dużą skale

Zgłoś
Śmiech...22.11.2022 o 21:03

Pod murami na Rzemieślniczej parkują na trawie ok 8 aut dziennie, niszczą trawę i blokują ścieżkę pieszo-rowerową i nikt nic nie robi

Zgłoś
,,,,, ,,,22.11.2022 o 20:14

Rodis, a po polsku sidor, znasz przepisy ruchu drogowego, a może twojego złomowiska w zaciszu nie dotyczy. Jazda z nadmierną prędkością, pod prąd, wjazd powyżej 3,5 tony inni jakoś respektują, niszczenie dróg i kostki brukowej, państwo w państwie olesnickiej rydzykopisiowskiej mafii. Ciężarówki wypełnione materiałem sypkim bez zabezpieczenia a wokół dzieci . Na placu materiały niezabezpieczone, brak oświetlenia. Zakaz wjazdu pod firmę mimo że to teren podlegający pod wspólnotę sm zacisze, czyli wszystkich należących miana spółdzielni mieszkaniowych zacisze, a nie do prezesa. Spółdzielnia to nie prywata.

Zgłoś
Kierowca tira22.11.2022 o 20:12

....wyjeżdżam jutro o 4 specjalnie podjadę pod Twój dom i zatrąbię

Zgłoś
Seba ze Staszica22.11.2022 o 20:06

Twardogóra - Szkolna/Partyzantów. Zawalona nieprawidłowo zaparkowanymi autami po obu stronach drogi. Nie ma potwierdzenia. Kpina czy mieszka tam któryś z funkcjonariuszy?

Zgłoś
...22.11.2022 o 19:42

Do kierowca TIR-a, masz znaki zakaz wjazdu powyżej 8t. Uważasz, że możesz łamać przepisy ruchu drogowego i jeszcze obrażać ludzi. Typowy polski ... cukrowy.

Zgłoś
Robert 22.11.2022 o 19:17

W strzelcach Dorota widzi duchy pod sklepem

Zgłoś
Kierowca tira22.11.2022 o 19:15

? Kupiłeś dom od dewelopera bo był tani no to masz teraz efek tu gdzie mieszkasz jest strefa przemysłowa jeżdżą samochody jest produkcja jak ci nie pasuje kup sobie Domek w lesie w Malerzowie

Zgłoś
,v22.11.2022 o 18:34

ta mapa to jedna wielka ściema, zgłaszajcie a policja i tak nic nie zrobi,bo nie ma czasu musi pilnowac jarka

Zgłoś
Eno 22.11.2022 o 18:05

Auta parkowane zbyt blisko przejscia dla pieszych i skrzyżowania Armii Krajowej -Sudoła policja nie potwierdza tych zgłoszeń na mapie zagrożeń. Jakim ku#^@ cudem nie potwierdzają zagrożenia kiedy tam auta całymi dniami stoją? Ta mapa zagrożeń to jedna wielka ściema.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2023 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube