reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 3 października. Imieniny Teresy, Józefy, Heliodora.
25℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Prokuratura dopatrzyła się możliwości przestępstwa, ale nie będzie ścigała radnego

Aktualności22.11.2022 o 07:11Komentarzy: 50
Prokuratura dopatrzyła się możliwości popełnienia przestępstwa przez radnego Pawła Bielańskiego z Oleśnicy Razem, jednak nie widzi interesu w ściganiu go z urzędu. Chodzi o sprawę popchnięcia pracownika magistratu.Do możliwości naruszenia nietykalności cielesnej Sebastiana Lelasa, pracownika urzędu miasta, doszło 21 października zeszłego roku w oleśnickim ratuszu. Z materiałów wideo wynika, że popchnął go radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem). Poszkodowany odbił się plecami od drzwi. Kciukiem w górę na to zareagował Damian Siedlecki (Koalicja Obywatelska). Głos wtedy zabrała też Barbara Krzesińska (OR). - Dobrze - przytaknęła i uśmiechała się.

P. Bielański początkowo twierdził, że "wpadliśmy na siebie", a potem w oświadczeniu pisał o "fake newsach", "manipulacjach" czy "próbach odwrócenia uwagi od afer". - Potwierdzam, że doszło do takiego zajścia. Czuję się upokorzony zachowaniem radnego i tego, co zrobił. W tym czasie byłem w godzinach pracy - komentował niedługo po zajściu Sebastian Lelas, poszkodowany pracownik UMO.

Poszkodowany pracownik urzędu złożył na policji zawiadomienie. - Wpłynęło do nas takie zawiadomienie i będzie prowadzone postępowanie w związku z naruszeniem nietykalności podczas wykonywania czynności służbowych pracownika urzędu miasta - potwierdzała nam st.asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Ważnym dowodem są zabezpieczone nagrania, na których widać incydent.

Kilka miesięcy temu oleśnicka prokuratura uznała, że nie ma interesu społecznego, aby prowadzić sprawę z urzędu w zakresie naruszenia nietykalności cielesnej. Decyzję w ostatnim czasie zatwierdziła prokuratura okręgowa.

- Istnieją przesłanki, które pozwalają twierdzić, że doszło do przestępstwa polegającego na naruszeniu nietykalności cielesnej pracownika urzędu miasta. Jednak nie zauważono istnienia interesu społecznego w tym, aby ściganie sprawcy odbywało się z urzędu - powiedziała portalowi MojaOlesnica.pl Beata Ciesielska, Prokurator Rejonowa w Oleśnicy.

A to oznacza, że S. Lelas może prowadzić postępowanie sądowe z oskarżenia prywatnego w postępowaniu karnym. Z naszych informacji wynika, że stosowny akt został już złożony w sądzie, który oceni czy doszło do złamania prawa.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (50)

kuria wasza mać 22.11.2022 o 20:22

"Cały Serbinowie", wybierając go sami skompromitowaliście się. Teraz to się puknijcie w wasze puste czerepy !

Zgłoś
ul. Podchorążych22.11.2022 o 20:18

Cały Serbinów wstydzi sie za tego rozbójnika !

Zgłoś
amstaf22.11.2022 o 20:16

ścigać go

Zgłoś
Grzesiu 22.11.2022 o 19:50

Niech Paweł powie jaki był uczciwy prowadząc firmę z drzwiami a może Ci ludzie co ich nabrał w całej Polsce niech się wypowiedza

Zgłoś
Były znajomy 22.11.2022 o 19:45

Lelas przed wyborami pieprzyłeś na obecnego Burmistrza jaki to kombinator i cwaniak a dzisiaj za srebrniki liżesz cztery litery swojemu panu .

Zgłoś
Ccc22.11.2022 o 18:08

O dobrze że złożył może będzie miał gość nauczkę i poszanowanie wobec innej osoby bo trochę go ponosi a o ile mi wiadomo to nie wiem czy on jest świadomy lecz nie żyjemy w epoce dzikiego zachodu gdzie pluli na odległość do dzbana.

Zgłoś
Olesniczanin22.11.2022 o 17:43

Siedlecki to niech się za robotę weźmie a nie błaźni się tylko

Zgłoś
Rozwieszał plakaty wyborcze22.11.2022 o 17:29

Jakie są jego kompetencje tego pracownika ?

Zgłoś
krótko22.11.2022 o 16:31

Teraz już Lelas wie, że nie ma po co wchodzić na salę obrad podczas sesji RM i dobrze, nikomu potrzebny tam nie jest.

Zgłoś
Ania22.11.2022 o 16:05

Jaki ten Paweł przystojny :?-?)

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2023 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube