reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 3 października. Imieniny Teresy, Józefy, Heliodora.
26℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Prokuratura dopatrzyła się możliwości przestępstwa, ale nie będzie ścigała radnego

Aktualności22.11.2022 o 07:11Komentarzy: 50
Prokuratura dopatrzyła się możliwości popełnienia przestępstwa przez radnego Pawła Bielańskiego z Oleśnicy Razem, jednak nie widzi interesu w ściganiu go z urzędu. Chodzi o sprawę popchnięcia pracownika magistratu.Do możliwości naruszenia nietykalności cielesnej Sebastiana Lelasa, pracownika urzędu miasta, doszło 21 października zeszłego roku w oleśnickim ratuszu. Z materiałów wideo wynika, że popchnął go radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem). Poszkodowany odbił się plecami od drzwi. Kciukiem w górę na to zareagował Damian Siedlecki (Koalicja Obywatelska). Głos wtedy zabrała też Barbara Krzesińska (OR). - Dobrze - przytaknęła i uśmiechała się.

P. Bielański początkowo twierdził, że "wpadliśmy na siebie", a potem w oświadczeniu pisał o "fake newsach", "manipulacjach" czy "próbach odwrócenia uwagi od afer". - Potwierdzam, że doszło do takiego zajścia. Czuję się upokorzony zachowaniem radnego i tego, co zrobił. W tym czasie byłem w godzinach pracy - komentował niedługo po zajściu Sebastian Lelas, poszkodowany pracownik UMO.

Poszkodowany pracownik urzędu złożył na policji zawiadomienie. - Wpłynęło do nas takie zawiadomienie i będzie prowadzone postępowanie w związku z naruszeniem nietykalności podczas wykonywania czynności służbowych pracownika urzędu miasta - potwierdzała nam st.asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Ważnym dowodem są zabezpieczone nagrania, na których widać incydent.

Kilka miesięcy temu oleśnicka prokuratura uznała, że nie ma interesu społecznego, aby prowadzić sprawę z urzędu w zakresie naruszenia nietykalności cielesnej. Decyzję w ostatnim czasie zatwierdziła prokuratura okręgowa.

- Istnieją przesłanki, które pozwalają twierdzić, że doszło do przestępstwa polegającego na naruszeniu nietykalności cielesnej pracownika urzędu miasta. Jednak nie zauważono istnienia interesu społecznego w tym, aby ściganie sprawcy odbywało się z urzędu - powiedziała portalowi MojaOlesnica.pl Beata Ciesielska, Prokurator Rejonowa w Oleśnicy.

A to oznacza, że S. Lelas może prowadzić postępowanie sądowe z oskarżenia prywatnego w postępowaniu karnym. Z naszych informacji wynika, że stosowny akt został już złożony w sądzie, który oceni czy doszło do złamania prawa.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
Materiał wyborczy KW Bezpartyjni Samorządowcy
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (50)

PiS = PZPR23.11.2022 o 16:46

PiS posiowcowi krzywdy nie zrobi... Ale do wyborów - a potem za kraty

Zgłoś
Romek23.11.2022 o 10:57

Panie racjonalista pisałem już raz kiedyś prośbe o zmiane nicka(podpisu).nie odnoszę się do Pańskich poglądów tu prezentowanych ale pisanie nazwiska jest nieeleganckie. Bądź Pan tak łaskaw.

Zgłoś
Buahahaahaaaa23.11.2022 o 10:30

Chwala Liepa!!!

Zgłoś
pandoria23.11.2022 o 10:11

banda wariatów

Zgłoś
MojaOlesnica.pl23.11.2022 o 06:38

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Zbyszek22.11.2022 o 23:53

@racjonalisto ... Nie odlatuj. Prokuratura w Oleśnicy również odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej przez wiadomego burmistrza na pewnym dziennikarzu. W tamtym przypadku dokładnie widać na filmie co robi wiadomy burmistrz. Czy oglądałeś film ze zdarzenia i widziałeś jak radny kopie pracownika urzędu. Po prostu zdecydowanie zagrodził dostęp do kamery czyli coś w rodzaju "wpadnięcia". Politycznie nie po drodze mi z tym radnym. Ale pod względem efektów to jeden z lepszych radnych.

Zgłoś
racjonalista Domański22.11.2022 o 22:32

Tak może wykręcić się się tylko prokuratura trzymana za mordę przez ziobryzm. Ciekawe czy przyjaciel ziobrówki poczyni dalsze prawne kroki. Wszak zadyma bezprawna działa się w budynku publicznej władzy miejskiej wobec podwładnego pracownika. Chuligański wyczyn w takim miejscu nie jest "interesem społecznym" aby ścigać to z urzędu ? To dopiero prokuratorskie horrendum. Czyli w tym budynku można nakopać komuś spokojnie do dupy ?

Zgłoś
Kamil22.11.2022 o 22:10

I to są nasi radni? Dramat!!! Panowie to nie ustawka na stadionie.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl22.11.2022 o 21:15

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
I tyle22.11.2022 o 21:05

@ Były znajomy, tak mają miernoty które nic sobą nie reprezentują, cienkie bolki co nic nie potrafią.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2023 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube