reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 29 stycznia. Imieniny Franciszka, Zdzisława, Walerego.
1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Obrazy haftowane. MOKiS zaprasza na wystawę

Kultura15.11.2022 o 06:09Komentarze Facebooka
16 listopada w holu Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy odbędzie się wernisaż wystawy obrazów wykonanych haftem przez Halinę Postupalską.* * *

Wraz z Dzienny Dom Seniora + zapraszamy Państwa na wystawę obrazów wykonanych haftem krzyżykowym autorstwa p. Haliny Postupalskiej

16.11.2022, godzina 11:00 Hol MOKiS

Wystawa pod nazwą „Kobieta zmienną jest” autorstwa p. Haliny Postupalskiej, zawiera zbiór obrazów, wykonanych metodą haftu krzyżykowego. Autorka zainteresowała się tym rodzajem wyszywania 25 lat temu. Będąc u rodziny w Łodzi, zobaczyła w pasmanterii wzór obrazu, przeznaczonego do dziergania. Kupiła go bez namysłu, wyszyła i od tej pory każdą wolną chwilę poświęca tej pasji. Jak sama przyznaje „może nie spać, nie jeść, aby tylko kilka krzyżyków wyszyć”.

Pani Postupalska jest bardzo dumna ze swoich prac, bo udało jej się zainteresować tym hobby jeszcze kilka osób. Inspiracje czerpie z życia codziennego, haftując pejzaże, postaci, martwą naturę ale też korzysta z fachowych czasopism. Jej zbiór zawiera już kilkadziesiąt prac, nie licząc tych, które przekazała w prezencie bliskim osobom. Pani Halina jest Uczestniczką Dziennego Domu Senior+ w Oleśnicy od kwietnia 2019r. Seniorka jest w stanie wyhaftować dowolny obraz na kanwie, na podstawie np. zdjęcia.

Pani Halina jest osobą niezwykle kreatywną i twórczą, dlatego tak chętnie uczestniczy w warsztatach terapii zajęciowej DDS+ w Oleśnicy, na których ciągle rozwija i doskonali swoje zainteresowania. Seniorka miała już możliwość pokazania swoich prac w ramach obchodów Dni Seniora 2022 we Wrocławiu.

MOKiS

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube