reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 23 marca. Imieniny Oktawiana, Pelagii, Zbisława.
12℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

ORS odpowiada: wydatki na delegacje za Kołacińskiego osiem razy wyższe

Aktualności28.09.2022 o 16:23Komentarzy: 113
Radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem) skrytykował władze Oleśnicy za wyjazd do miasta partnerskiego. Tymczasem rządzący miastem Oleśnicki Ruch Samorządowy poinformował, że w czasie kiedy klubowy kolega radnego Michał Kołaciński był burmistrzem Oleśnicy wydatki na delegacje były ponad osiem razy wyższe niż obecnie.***

Panie Radny Bielański! Delegacja oleśnickiego samorządu pojechała do miasta partnerskiego w Niemczech, a Pan dostrzegł tylko kurę, bo innych korzyści Pan nie widzi. Jak mawiają mądrzy ludzie: nie chcę, to gorzej, jak nie mogę. Więc my, koleżanki i koledzy z Rady Miasta, informujemy Pana, że choć mógł Pan bez trudu sprawdzić na stronie Miasta, ile kosztowały delegacje zagraniczne w poprzedniej kadencji (lata 2015-1018), kiedy rządziło Pana ugrupowanie, to nie chciał Pan tego uczynić. Pomagamy – to było 18.809,53 zł.

Ile w tej kadencji (lata 2019 -2022 do teraz) wyniosły wydatki na delegacje zagraniczne? Zaledwie 2.304,88 zł. Dobrze Pan widzi, ponad 8 (słownie: OSIEM) razy mniej ‼ Jakie korzyści mają mieszkańcy ze współpracy z miastami partnerskimi? Gdyby wykazałby Pan minimum dobrej woli, to wiedziałby Pan od swojego klubowego kolegi, który jako burmistrz jeździł i nawet latał do miast partnerskich, o setkach oleśnickich uczniów, którzy odwiedzali te miasta, o oleśnickich przedsiębiorcach, którzy regularnie wystawiają się na targach we Francji. Ale, jak mówiliśmy – nie chciał Pan wiedzieć.

A kura? Jak twierdzą naukowcy, kury widzą więcej kolorów niż ludzie i szybciej niż my, dostrzegają świt. Więc tej kurzej umiejętności po koleżeńsku Panu życzymy – kolorów i światła w życiu, wtedy śmiało może Pan piać z zachwytu.

Oleśnicki Ruch Samorządowy

***

Zobacz też: Miejska delegacja w Warendorfie. Radny opozycji zapytał o koszty

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (113)

Oby29.09.2022 o 08:18

Szukali haków na Kołacińskiego, szukali i znaleźli, 18 tysięcy wydane w całej kadencji na wyjazdy wielu, wielu ludzi na wiele, wiele ciekawych zaproszeń. No i As w rękawie, niemiecka kura która mówi nam wszystko. Panowie z ORS, jesteście tacy dociekliwi to przypomnijcie wszystkim ile kosztowała Strategia dla Oleśnicy przygotowana na zlecenie Bronsia przez Andrzeja Sowę i co się z nią stało? Jeżeli dotrzecie do tych informacji, myślę, że tak jak ten inteligentny ptak o którym piszecie przejrzycie wreszcie na oczy. Przypomnę wszystkim, że we wnioskach tej Stratrgii jej twórca zwrócił szczególną uwagę na oleśnicki Zamek jako kluczowy w dobrej i znaczącej promocji Oleśnicy, dało to tyle, że Zamek jest zupełnie pomijany w działaniach Ratusza a promocją i wsparciem muszą zajmować się m.in. sami mieszkańcy organizując n.p. koncerty charytatywne na rzecz tego wspaniałego obiektu. Panie i Panowie z ORS , życzę wam umiejętności spojrzenia na problem oczami kury, może dostrzerzecie , że Oleśnica tak naprawdę znajduje się w czarnej d i nie widać za bardzo kolorowych światełek ba horyzoncie.

Zgłoś
Al29.09.2022 o 07:57

Coś nie pykło Paweł?

Zgłoś
Może 29.09.2022 o 07:50

Olesnicki Ruch Samorządowy wymienia, a raczej stara się na siłę wynaleźć korzyści z partnerstwa. Jestem przedsiębiorca i mam dzieci w wieku szkolnym. O żadnym z elementów będących wg Was korzyściami nawet nie słyszałem. Może owe informacje o wyjazdach dzieci i tych dla przedsiębiorców zastrzeżone były jedynie dla waszej waskiej grupy was popierających.

Zgłoś
Marcin29.09.2022 o 07:35

Ale Bielański zabłysną. Ci za poraszka. Niech popatrzy sobie dziś w lustro i pomyśli o kadencji kiedy był w grupie rządzącej. Pewnie jeszcze wiele rzeczy jest do pokazania.

Zgłoś
Kura29.09.2022 o 07:20

Proszę nie każcie temu gościowi myśleć ???? to dopiero będzie tragedia

Zgłoś
Wyborca29.09.2022 o 07:10

czytam i nie wierzę, ORS piszą: "A kura? Jak twierdzą naukowcy, kury widzą więcej kolorów niż ludzie i szybciej niż my, dostrzegają świt." Czy rządzący miastem mogą tego miasta i mieszkańców nie ośmieszać. Czym wy się ludzie zajmujecie! Może lepiej za bałagan w mieście sie wreszcie zabieracie. Róbcie coś! Cokolwiek

Zgłoś
auuuuuuuuu29.09.2022 o 07:06

Ja nie kłamię ja tylko manipuluję. Paweł, Kto to powiedział?

Zgłoś
oleśniczanin29.09.2022 o 07:04

Proszę posprzątać miasto.

Zgłoś
Buaaahhhaaahaaa28.09.2022 o 23:11

@ Tylko pytam masz rację Oleśnica to nie wioska, Bronś uczynił to miasto Wenecją Północy.

Zgłoś
Dlaczego pytam?28.09.2022 o 23:08

To ja tylko zapytam, ile Bronś wydał już z miejskiej kasy na propagandę w Radio Rodzina? Ktoś zna kwotę dokładną? Dwadzieścia a może trzydzieści tysięcy? Tego w historii Oleśnicy nigdy nie było, Bronś sponsoruje radio o słuchalności 0, 2 %, co oznacza, że tej jego propagandy słucha może 20-30 Oleśniczan. Są to pieniądze wyrzucane w błoto, i nikt tym się nie zainteresuje?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube