reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lutego. Imieniny Andrzeja, Weroniki, Gilberta.
-1℃
(słabe opady śniegu). Zobacz prognozę pogody

ORS odpowiada: wydatki na delegacje za Kołacińskiego osiem razy wyższe

Aktualności28.09.2022 o 16:23Komentarzy: 113
Radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem) skrytykował władze Oleśnicy za wyjazd do miasta partnerskiego. Tymczasem rządzący miastem Oleśnicki Ruch Samorządowy poinformował, że w czasie kiedy klubowy kolega radnego Michał Kołaciński był burmistrzem Oleśnicy wydatki na delegacje były ponad osiem razy wyższe niż obecnie.***

Panie Radny Bielański! Delegacja oleśnickiego samorządu pojechała do miasta partnerskiego w Niemczech, a Pan dostrzegł tylko kurę, bo innych korzyści Pan nie widzi. Jak mawiają mądrzy ludzie: nie chcę, to gorzej, jak nie mogę. Więc my, koleżanki i koledzy z Rady Miasta, informujemy Pana, że choć mógł Pan bez trudu sprawdzić na stronie Miasta, ile kosztowały delegacje zagraniczne w poprzedniej kadencji (lata 2015-1018), kiedy rządziło Pana ugrupowanie, to nie chciał Pan tego uczynić. Pomagamy – to było 18.809,53 zł.

Ile w tej kadencji (lata 2019 -2022 do teraz) wyniosły wydatki na delegacje zagraniczne? Zaledwie 2.304,88 zł. Dobrze Pan widzi, ponad 8 (słownie: OSIEM) razy mniej ‼ Jakie korzyści mają mieszkańcy ze współpracy z miastami partnerskimi? Gdyby wykazałby Pan minimum dobrej woli, to wiedziałby Pan od swojego klubowego kolegi, który jako burmistrz jeździł i nawet latał do miast partnerskich, o setkach oleśnickich uczniów, którzy odwiedzali te miasta, o oleśnickich przedsiębiorcach, którzy regularnie wystawiają się na targach we Francji. Ale, jak mówiliśmy – nie chciał Pan wiedzieć.

A kura? Jak twierdzą naukowcy, kury widzą więcej kolorów niż ludzie i szybciej niż my, dostrzegają świt. Więc tej kurzej umiejętności po koleżeńsku Panu życzymy – kolorów i światła w życiu, wtedy śmiało może Pan piać z zachwytu.

Oleśnicki Ruch Samorządowy

***

Zobacz też: Miejska delegacja w Warendorfie. Radny opozycji zapytał o koszty

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (113)

?!28.09.2022 o 16:27

Wstyd wstyd wstyd. Kto zagłosuje na PIS-OR widząc takie manipulacje? Jak można 8 razy więcej wydać i jessxse krytykować tego co wydał mniej?!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube