reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 5 czerwca. Imieniny Waltera, Bonifacego, Dobromira.
23℃
(zachmurzenie umiarkowane). Zobacz prognozę pogody

Przyjedzie Kaczyński, ale nie dlatego zamek ma być zamknięty dla zwiedzających

Aktualności22.09.2022 o 07:14Komentarzy: 179
Dlaczego oleśnicki zamek będzie zamknięty w sobotę dla zwiedzających? Dyrekcja zapewnia, że ma to wyłącznie związek z zaplanowanym dużo wcześniej prywatnym koncertem.

Jarosław Kaczyński / źródło: PiS

Jak już informowaliśmy, 24 września prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedzi Oleśnicę. Z członkami partii i jej sympatykami spotka się w zamku, co może oznaczać, że wydarzenie może mieć charakter zamknięty dla osób postronnych. Początek o godzinie 14. Spotkanie organizuje poseł Paweł Hreniak, a prawdopodobnie jeszcze dziś poznamy oficjalny komunikat w tej sprawie.

- Szanowni Państwo, informujemy, że z powodu zaplanowanego na dzień 24.09 koncertu Zamek będzie zamknięty do zwiedzania, a 23.09 i 25.09 mogą występować utrudnienia w dostępności niektórych sal do zwiedzania. Przepraszamy za niedogodności - poinformował Zamek Książęcy w Oleśnicy.

Jak przekonuje Przemysław Wróbel, dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, które zarządza obiektem, ewentualne zamknięcie tylko części obiektu z przyczyn bezpieczeństwa mogłoby wchodzić w grę, gdyby zamek wizytował sam Jarosław Kaczyński. Jednak w tym przypadku mówi o komercyjnym zarezerwowaniu zabytku na potrzeby zamkniętego koncertu. Prywatna osoba miała to uczynić 2-3 miesiące temu. Jednak na próżno szukać informacji o wydarzeniu w Internecie, natomiast organizatorzy dotąd nie nagłaśniali go w lokalnych mediach.

- Zamek będzie zamknięty dla zwiedzających, ponieważ osoba organizująca, niezwiązana w żaden sposób z Prawem i Sprawiedliwością i Jarosławem Kaczyńskim wynajmuje sale i cały dziedziniec, ponieważ musi rozstawić namioty i scenę oraz cały sprzęt nagłośnieniowy. Może wydawać się to dziwne ale nawet jeśli nie byłoby Kaczyńskiego to i tak zamek byłby zamknięty, bo rozstawienie tego zajmuje dużo czasu - komentuje P. Wróbel. Jak dodał, wspomniany koncert odbędzie się dwie i pół godziny po wizycie prezesa PiS.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (179)

Buk24.09.2022 o 13:24

Jest Pan z kartonem z napisem JBC PIS. Ciekawe Czy Pan dotrwa do przyjazdy cwlebryty Kaczego Oka:) A tak poważnie, Pan z kartonem ma 2200 emerytury...

Zgłoś
Edek24.09.2022 o 13:17

Samowolka pisowców to jakaś kpina. 3 dni utrudnień na zamku, bo jakiś zespół dzieciaków partyjnych aparatczyków ma udawać, że gra koncert? Pisowcy sowieci już całkiem upodobnili się do kacapów, bo nawet teraz dla nich pada deszczyk gdy wódz z partią gości się na zameczku, a dla pospólstwa wstępu nie ma. Klakierów też wozicie z Kaczyńskim czy zebraliście wierny czynnik partyjny z lokalnego podwórka?

Zgłoś
Irys 24.09.2022 o 13:02

60 procent Oleśnicy to swolocz czerwona z tzw.PO

Zgłoś
fafik24.09.2022 o 12:51

@Snayper - czy "starsza Pani z jajami" jeszcze stoi, czy może kacze pałkarze już ją przegonili ?

Zgłoś
Snayper24.09.2022 o 11:56

Przed zamkiem stoi starsza Pani z jajami, jajko 50gr za sztukę. Jaja same się sprzedają :)

Zgłoś
Edmund Kaleciński24.09.2022 o 11:15

Panie Kaczyński, gdyby miał pan sprawny mózg, ro rozum miałby pan posługujący się światłą myślą. I widziałby pan co zrobił z Polską. Niestety, nie stać pana na to ! No i ten obcy kulturowo Wiedeń przed laty wypaczył panu percepcję Europy. To może by tak zaadaptować się w Czukockim Okręgu Autonomicznym, i zabrać ze sobą całą tę pedofilską mafię w sutannach...

Zgłoś
.24.09.2022 o 08:55

..,..,rząd na początku "mówił, że my, jako jedyny kraj europejski, jesteśmy w pełni zabezpieczeni, nic nam nie grozi i mamy pełne magazyny gazu". - Zapomniał dodać, że te magazyny są w stosunku do zużycia gazu jednymi z najmniejszych w Europie -

Zgłoś
***** ***24.09.2022 o 08:45

Pamiętajcie, "...można kupić 1,5 tony zamiast 3...". Idzie taki do sklepu i mówi: poproszę 3 kg ziemniaków, sprzedawca mówi że NIE MA! To on na to: ok, to poproszę 1,5 kg. I on rządzi nami. Masakra.

Zgłoś
nie pytam24.09.2022 o 08:45

PiS to wspaniała partia - aptekarz Misiewicz złoty medal za obronność Ojczyzny na dyskotekach, Antoni z odznaczeniem Orła Białego za dezercję spod Smoleńska i manipulację w raporcie amerykańskiego NIAR, Kaczyński który 2 lata temu przewidział inflację prezentuje się dumnie niczym rasowy pierwszy sekretarz, Glapinski który codziennie w skarbcu sztabki osobiście przelicza, Rydzyk wcześniej oponent Wodza dzisiaj wielki przyjaciel, tony węgla za hałdach, za pełne zbiorniki gazu za wszystkie dodatki - trzeba wielbić PiS , i wreszcie czuję na nowo ten klimat, taki serdeczny, przyjacielski jak za dawnych lat - gdzie opozycja była zła, gdzie była jedyną i słuszna partia, socjalistyczna telewizja, ..... tylko jeszcze nie mamy substytutu Gierka...I przynajmniej młodzież ma lekcję historii na żywo...

Zgłoś
Kompozytor24.09.2022 o 08:26

Jarek ,Jarek przyjacielu mój myśląca Polska wie jaki z ciebie ch.....

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube