reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 28 września. Imieniny Luby, Wacława, Salomona.
10℃
(słabe opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Kopciuszek. Nauczyciele zaprezentowali spektakl dla uczniów [ZDJĘCIA]

Kultura20.09 o 21:05Komentarzy:
W sali widowiskowej MOKiS-ie młoda widownia obejrzała "Kopciuszka". W rolę aktorów wcielili się nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Oleśnicy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia* * *

„Bardzo dawno, może przed wiekami, Przed dwoma wiekami czy trzema[…]” takimi słowami rozpoczęło się przedstawienie nauczycieli z Zespołu Szkolneo-Przedszkolnego nr 1 w Oleśnicy pod tytułem „Kopciuszek”, które odbyło się 20.09.2022 r. w MOKiS-ie.

Występ został zorganizowany przez nauczycieli szkoły dla ich uczniów. W rolę wcielili się: Kopciuszek – Ania Miller, Narrator – Agnieszka Kowalczyk, Macocha – Jola Potępa, Haneczka – Roksana Kozioł, Kasieńka – Marta Zygadło, Herold – Iwona Żurawska, Mieszczanin – Magdalena Machocka ,Sąsiadka (Dobra Wróżka) – Katarzyna Bednarz-Kołek, Ochmistrz – Urszula Pelikan, Dama I – Dagmara Winkowska, Dama II – Paulina Piórek, Dama III – Magdalena Szafrańska, Królewicz – Iwona Żurawska, Strażnik – Małgorzata Borowiecka, Małgorzata Jabłońska odpowiedzialna była za stronę techniczną( puszczanie muzyki i slajdów).

Doskonała gra aktorska, scenografia oraz podkłady muzyczne wprowadziły uczniów oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych w zaczarowaną krainę Kopciuszka. Publiczność oglądała zmagania aktorskie z zapartym tchem. Aktorzy na zakończenie występu zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Jednakże to nie był koniec przygody, gdyż na uczniów i dzieci czekał jeszcze qiuz w postaci zagadek „Rozpoznaj swego nauczyciela”.

Uczniowie z klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych odpowiadały bezbłędnie. Nauczyciele pokazali, że: „w każdym bowiem dorosłym mieszka dziecko, którym kiedyś był, a w każdym dziecku dorosły, którym kiedyś będzie.”(John Connolly „Księga rzeczy utraconych”). Dzieci najlepiej uczą się poprzez obserwację dorosłych. Nauczyciele udowodnili, że patrzą na siebie z przymrużeniem oka, potrafią się bawić i zaskoczyć swoich podopiecznych.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Oleśnicy

* * *

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube