reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 28 września. Imieniny Luby, Wacława, Salomona.
10℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Zbliża się jesień. Ważny komunikat oleśnickiej policji

Aktualności19.09 o 14:05Komentarzy: 2
Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.***

Wcześniej zapadający zmrok, mgły, silny wiatr, opady deszczu i leżące na drodze liście. To wszystko utrudnia jazdę. Sprawia, że kierowanie samochodem staje się trudniejsze i wymaga dużej koncentracji. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkość do tych trudnych warunków. Jedźmy wolniej i ostrożniej. Na mokrej nawierzchni, która często pokryta jest liśćmi łatwo wpaść w poślizg. Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Oleśniccy policjanci zalecają, aby sprawdzić stan ogumienia w użytkowanym pojeździe (głębokość bieżnika i prawidłowe ciśnienie w oponach) oraz oświetlenie pojazdu. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Są bardziej widoczne, gdy znajdują się na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców.

st.asp. Bernadeta Pytel
Oficer Prasowy KPP Oleśnica

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

Ja20.09 o 06:02

@ :) I bardzo dobrze tetrycy mają szmal i nie wiedzą co z tym zrobić, głupieją w kopertę i do Torunia. Co za różnica kto ich oskubie!!

Zgłoś
:)20.09 o 00:36

Może ktoś w końcu zajmie się tymi spotkaniami dla seniorów w kryształowym dworze naciągają seniorów dzwonka nękają umawiają na spotkania codziennie o 18 kuszą ich telewizorami itp pozniej takie osoby mają wielki problem. Proszę przydajcie się na coś

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube