reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 28 września. Imieniny Luby, Wacława, Salomona.
10℃
(słabe opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Pieniądze dla urzędników za wyjazd na Ukrainę. Burza na sesji [WIDEO]

Aktualności19.09 o 08:00Komentarzy: 73
Na wrześniowej sesji Rady Gminy Oleśnica pojawił się temat pomocy Ukrainie. Wyszło na jaw, że nieujawniony kierownik wraz z zastępcą wójta i sekretarzem Krzysztofem Skórzewskim wzięli za to pieniądze.


źródło: fb / Jarosław Polański

Samorząd pomaga Ukrainie

Samorząd gminy wiejskiej Oleśnica od samego początku rosyjskiej inwazji deklaruje wsparcie dla społeczności ukraińskiej. Pomaga w zakwaterowaniu uchodźców, organizowane były też akcje pomocowe, na przykład poprzez zakup części wyposażenia i umundurowania we współpracy z różnymi organizacjami.

27 kwietnia opublikowaliśmy informację, że delegacja z gminy zawiozła dary na miejsce. - No i udało się! Powróciliśmy szczęśliwie z okupowanej Ukrainy. Razem z Krzysztofem Skórzewskim, na prośbę i za zgodą Wójta Marcina Kasiny dostarczyliśmy do Rady Miejskiej Zbaraża bardzo potrzebne dary. Niezbędne przedmioty i środki przekazane przez Gminę Oleśnica i mieszkańców bardzo ucieszyły naszych przyjaciół ze Zbaraża. A było ich niemało. Dwa wypełnione po sufit auta dostawcze. Ogromne zmęczenie ale wielka satysfakcja - napisał wtedy na Facebooku Jarosław Polański, prezes Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego, a wpis uzupełnił zdjęciami z Ukrainy.

"Za pomoc dostają dodatkowe wynagrodzenia"

Sprawa powróciła na ostatniej sesji Rady Gminy Oleśnica. Radny Daniel Banaś zwrócił uwagę, że dwóch urzędników otrzymało dodatkowe wynagrodzenie - sekretarz gminy i kierownik referatu. - Jako osoby, które bezinteresownie w wolnym czasie pomagają ludziom, którzy uciekają przed wojną, jesteśmy zbulwersowani zachowaniem wójta i jego pracowników, którzy za pomoc dostają dodatkowe wynagrodzenie i chwalą się bezinteresowną pomocą uchodźcom - przeczytał e-mail od mieszkańca. Pytał też czy sołtysi i radni mogą pomagać bezinteresownie, kiedy pracownicy urzędu dostają za to dodatkowe pieniądze.

Wójt Marcin Kasina podkreślał, że nie pojawił się żaden dodatkowy etat, ale niektórym pracownikom zwiększono zakres obowiązków. - Byli pracownicy, którzy poprzez zwiększenie zakresu byli dostępni 24 godziny na dobę (...). Jeżeli gratyfikacja była w formie nagrody, to tylko w takim przypadku - wyjaśniał. Do tego powiedział, że z samorządem współpracują obywatelki Ukrainy, które pomagają w tłumaczeniu dokumentów.

Zastępca wójta pobrał pieniądze. "Jestem tutaj najemnikiem"

- Po wyjeździe na Ukrainę, gdzie pojechał (...) pan Skórzewski i pan Polański, czy oni zrobili to charytatywnie, czy brali za to pieniądze, delegacje? Czy zrobili to po prostu z dobrego serca? - dopytywał radny Marcin Korzępa.

- Tak, panie radny, całkowicie charytatywne. Nie pobrałem za to nawet jednej złotówki. Byliśmy cały okres za własne pieniądze - odpowiedział Jarosław Polański, prezes GPK.

Okazuje się, że towarzyszący mu zastępca wójta i sekretarz Krzysztof Skórzewski miał inne zdanie co do pieniędzy za wyjazd. - Wziąłem za ten wyjazd delegację zgodnie z przepisami o wyjazdach służbowych. Nie było mnie dwie doby, nie spałem całą dobę, bo byłem w podróży. I zgodnie z przepisami - odpowiadał.

- Ja tutaj przychodzę do pracy, jeśli pracuję więcej niż osiem godzin, kosztem swojego życia prywatnego, to nie pracuję tutaj charytatywnie. Jeśli ja pomagam, to pomagam prywatnie i jest to moja prywatna sprawa. A te obowiązki, które nakłada na mnie (...) wójt gminy Oleśnica, wykonuję za pieniądze. Jestem tutaj najemnikiem w tej gminie - dodał Skórzewski.

Marcin Korzępa dopytywał o to, jakie kwoty otrzymał zastępca wójta i kim jest kierownik, którego nazwiska nie ujawniono. - Ja nie jestem do końca przekonany, panie radny, czy zgodnie z RODO mogę udzielić panu takiej informacji. Bo kierownicy są zobligowani do składania oświadczeń majątkowych i tam może pan taką informację sobie rozczytać - odpowiedział wójt Marcin Kasina.pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (73)

Jagna23.09 o 18:57

Ktoś tu ewidentnie chce pomóc w swojej karierze politycznej deprecjonując postępowanie innych. Pojechali w imieniu gminy ( nie nazwali tego "jedziemy dla wójta Kasiny, dla Polańskiego czy Skórzewskiego"). Przypominam że gmina nie opiera się na wójcie i zastępcy- Gmina to MY!!!!!. Po drugie jadąc pod patronatem Gminy (Naszej Gminy) - pracownik zobowiązany jest pobrać delegację, bo dyby się coś stało- to kto by za to odpowiadał. No chyba że p.Skórzewski wziął urlop bezpłatny, to co innego. Jadąc na Ukrainę, czy charytatywnie czy służbowo , w tej dobie to nie lada odwaga. Ci strasznie zmartwieni, dbający o nasze pieniądze i chwałę, niech się po prostu zgłoszą na następny wyjazd i po sprawie. Tak słuchając tych obrad to po prostu żenada w treści, merytoryce i dziwnie ukrywanej satysfakcji, że znowu dopiekłem. Opozycja niestety na niskim poziomie ( ale to moje zdanie). Natomiast radni tzw."wójtowi" nie pokazali się też z dobrej strony. Przykro patrzeć na politykę lokalną, przykro patrzeć na politykę w Polsce.

Zgłoś
Tyle23.09 o 06:40

Kto to nie śpi o 4.12 zorientowany? ?? Widac że masz trudności że spaniem Czy to strach czy starość? Radni pytali o to kto zarabia dodatkową kasę na uchodzcach? Tyle

Zgłoś
Zorientowany 21.09 o 04:12

Nie wzięli pieniądze tylko zawieźli dary do Zbaraża, wygooglujcie sobie niepoważni komentatorzy gdzie to jest na ogarniętej wojną Ukrainie. Proponuję, aby następny transport darów do Zbaraża zawieźli panowie radni Korzępa i Banaś prowadząc osobiście dwie ciężarówki - jak panowie Polański i Skórzewski - jedyne 1800 km w obie strony zaliczając po drodze kilka posterunków wojskowych ukraińskich.. Panowie radni Banaś i Korzępa, byliście bardzo odważni w szczuciu na pracowników na sesji Rady, ale będziecie mieli szansę pokazać prawdziwą odwagę prowadząc osobiście dwie następne ciężarówki z darami do Zbaraża.

Zgłoś
zyga20.09 o 21:25

ludzie pomagają za darmo i za własne prywatne pieniądze, a ci dorabiają kosztem pokrzywdzonych, ale w gminie jest wiele takich przekrętów wójt na to pozwala, przypomnijmy sobie sprawę innego współpracownika wójta którego do dzisiaj nie ma zaginął w dziwnych okolicznościach !!!

Zgłoś
Ala20.09 o 11:32

Pomaganie jest dobre. Ale pamiętam lans Skórzewskiego, Bartosiewicza i innych. Każde kiwnięcie palcem to focie, filmiki i lansik na fb. Dobrze, że widzimy jak to wygląda od kuchni. Podziękujemy.

Zgłoś
Obywatel20.09 o 11:20

Chyba się zżygam.

Zgłoś
? 20.09 o 09:12

To jak wreszcie było?

Zgłoś
.20.09 o 08:47

Obecny układ trzymający władzę do wymiany. Brons, Kasina to ich ostatnia kadencja.

Zgłoś
Bad20.09 o 07:45

Szkoda słów.Wyborcy zapamiętajcie!!!!!!

Zgłoś
Mieszkaniec20.09 o 07:20

pojechali i przywieżli. Sobie dodatkowe pieniążki? ot, polscy samorządowcy zaradni . BRAWOOO.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube