reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 28 września. Imieniny Luby, Wacława, Salomona.
10℃
(zachmurzenie umiarkowane). Zobacz prognozę pogody

Oleśnica pamięta o rocznicy sowieckiej napaści na Polskę [ZDJĘCIA]

Aktualności17.09 o 19:35Komentarzy: 16
Dzisiaj obchodzona jest 83. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Z tej okazji miejskie uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w miejscowej bazylice, a potem złożono kwiaty pod pomnikiem Golgoty Wschodu.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaZobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (16)

Spiritus Sanctus21.09 o 15:26

Skoro piszecie "rd" o ludach ZSRR "sowieci", to idąc tym tropem o Polsce i jej ciemnym ludzie warto byłoby pisać "Katowatykańska Ciemnota Ludowa" (KCL). Pod katolicką niewolą jesteśmy jedenaście wieków, a pod radziecką byliśmy zaledwie ok. 70 lat. Przydałoby się Wam trochę wiedzy, myślenia i wyobraźni. Do tego jeszcze kapkę intelektu i mogłoby być super.

Zgłoś
takieczasy20.09 o 05:19

Jakoś polskich elit politycznych z roku 39 jest bardzo zbliżona do obecnej władzy. Kto nie zna historii ten jest skazany na powtórne przeżywanie.

Zgłoś
Spiritus Sanctus18.09 o 18:01

@wojo - doucz się jak chodzi o "Gott mit uns". Twoja wiedza, którą tu prezentujesz, jest bardzo skromna, żeby nie napisać prawie żadna. Wysiłek, który tu poczyniłeś to poczytałeś tylko Google. Co do moszny to raczej odnoś się z szacunkiem. Jeśli chodzi o religie, to przecież de facto ideologie, które wykorzystują duchowni i przestępcze kościoły. Brak swojej wiedzy przerzucasz na mnie jako "wierutnie bzdury". Zachowujesz się podobnie jak ten gościu co się podpisał "Kowalski"... Szkoda Ciebie trzymaj się w swoich bzdurach i do nauki !

Zgłoś
wojo18.09 o 16:18

Do Spiritus Sanctus. Tak spirytusu to może u Pana jest mnóstwo, ale sanctus to już odleciał, bo jak to mówi stare porzekadło, jak "Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera". Te pańskie pseudopodsumowanie komentarzy to clou tego, jak można wszystko wrzucić do jednego wora (tu wręcz mosznowego) i walić na odlew wszystkim komentującym, samemu wypisując wierutnie bzdury. W moim przypadku wystarczy zapytać profsa GOOGLE i dowie się Pan, że "Gott..." to, fakt, że błogosławieństwo, ale w głównej mierze symbolika nie mająca nic wspólnego z wiarą, a jedynie od wielu wieków wykorzystywana przez narody germańskie dla własnych celów ideologicznych.

Zgłoś
ch-k18.09 o 12:53

W imię Boga, tego jedynego dokonywano wielu złych rzeczy, mordowano całe narody i dokonywano strasznych zbrodni, gwałtów, rabunków. Zawsze stali za tym źli ludzie i ich żądze. Dlatego ja zawsze ostrożnie patrzę na tych, którzy w różnych sytuacjach się na niego powołują obojętnie czy są ubrani w garnitury, sutanny czy mundury... A jeżeli chodzi o KK, to to jak broni swoich "dóbr doczesnych" nieustannie je powiększając (czyim kosztem?), jak zachowuje się większość księży (tu dowodem ich postawy są dzieci rezygnujące z religii; mając kontakty bezpośrednie na lekcjach dostrzegają fałsz i obłudę, a będąc naturalnie szczere (same tej obłudy i wyrachowania się jeszcze nie nauczyły...).nie chcą w tym uczestniczyć.

Zgłoś
Spiritus Sanctus18.09 o 10:28

Pan K.A. Kowalski napisał wczoraj, odpowiadając znanemu Internaucie, w temacie używania "Boga" w różnych okrucieństwach wobec ludzkości: "Pan Bóg był z nimi i ich wspierał?". A chodziło o napastnicze narody Niemiec i Rosji na Polskę. A niejaki @wojo błogosławieństwo "Gott mit uns" uznał za "bełkot wciskany nam przez lata przez komuchów". Nikt nie wątpi przecież, że Zło i Dobro to dzieła Boga. Złudne nauczanie kościelne uczy tego od setek lat. Wątpliwości ma Internauta K.A.Kowalski. A Internauta @R odparował Kowalskiemu: "Uważałem cię za mądrzejszego" i jest teraz zawiedziony jak sądzę. Także Internauta @fafik uznał pana Krzysia za religijnego ignoranta nieuka stwierdzając, że obraża on Jedynego Boga. Internauto Kaleciński wywołał pan refleksję wiernych parafian, ale czy wierzących ? Innych "bliźnich" określających "komuchami". To jest argument dla katolika, chrześcijanina ? Jakiego Boga macie na myśli lżąc innych ? Tego budzącego grozę misterium czy tego, o którym absolutnie nikt nic nie wie ? A może tego, którym posługują się biskupi i prosty kler gwałcący dzieci i wylewający pomyje człowieczy los, ludzi którzy wierzą, że "Bóg jest miłością" ? Pseudokatolików jak Internauta Kowalski i "jego" Bóg czy bożek mógłby obudzić w jakimś objawieniu. Inaczej jego niezborność i niewiedza czynić będzie mu ciągle krzywdę intelektualną...

Zgłoś
wirusek.18.09 o 10:20

W Armii Czerwonej służyli żołdacy różnej narodowości z azjatyckich republik - nie tylko sami Rosjanie, niestety służyli też tam nasi rodacy - Polacy oraz Zydz, stąd nazwa s o w i e c i!!

Zgłoś
Zbyszek18.09 o 00:36

Mam wrażenie, że zaklinacie rzeczywistość. Na Polskę napadli Niemcy i Rosjanie. Nie naziści tylko Niemcy. Na tereny polskie wkroczyli Rosjanie a nie sowieci. Nie zaklinajcie rzeczywistości.

Zgłoś
wirusek.18.09 o 00:11

Jeżeli już o to chodzi - mordowanie niewinnych ludzi, to dokonywali tych ludobójczych zbrodni, zarówno Niemcy jak i Sowieci w czasie napaści na Polskę 1 i 17 września 1939 roku. W pierwszej kolejności była przez nich mordowana inteligencja polska i osoby duchowne - księża, aby pozbawić naród przywódców. Podobnie ma się ze zbrodniami na Ukrainie, gdzie oprócz Rosjan i Czeczenów, zbrodni ludobójstwa dokonują wojacy z republik azjatyckich oraz islamscy najemnicy. Chyba tych zbrodni nie dokonują w imię Boga?......Chyba raczej za judaszowe pieniądze i lubieżne pławienie się we krwi niewinnych i bezbronnych ludzi....

Zgłoś
wojo17.09 o 22:53

Panie Kaleciński. Pomijając już ten bełkot o "Gott mit uns" wciskany nam przez lata przez komuchów, to jedynym bogiem Sowietów jest Władimir Iljicz Uljanow zwany Leninem, którego świątynia - Mauzoleum istnieje do tej pory pod murami Kremla. Dla nich wiara chrześcijańska była traktowana jako "opium dla ludu". Więc podaruj Pan sobie wypisywania po raz enty, w tym antykatolickim amoku, idiotyzmów. A, to, że teraz postsowieci typu Putin wykorzystuje cerkiew prawosławną, zawsze służącą władzy, dla swoich imperialnych celów, to już zupełnie inna bajka.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube