reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 28 września. Imieniny Luby, Wacława, Salomona.
10℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Zdjęcie martwego płodu. Operator 112 nie przyjmuje zgłoszenia, policja nie napotkała auta

Aktualności18.08 o 08:10Komentarzy: 65
Choć przez dłuższy czas antyaborcyjny samochód z przyczepą z drastycznym zdjęciem martwego płodu jeździł po Oleśnicy, to policja nie była w stanie go zlokalizować.Jak informowaliśmy kilka dni temu, antyaborcyjny samochód z przyczepą po raz kolejny wyjechał na ulice Oleśnicy. Za akcją stoi fundacja "Pro - prawo do życia", która organizowała już podobne inicjatywy. - Fundacja Pro-Prawo do Życia prowadzi (...) samochodową akcję antyaborcyjna w Oleśnicy i informuje o 23 aborcjach wykonanych w szpitalu po wyroku TK z powodu wskazań psychiatrycznych - mówił nam wtedy Jan Both z fundacji "Pro - prawo do życia".

Skontaktował się z nami pan Adam, zbulwersowany wychowawca kolonii sportowej odbywającej się na terenie hali sportowej OKR Atol. - Dzieci się na to patrzą i naprawdę nie jest to przyjemny widok. Skoro tak troszczą się o życie dzieci poczętych, to może zainteresowaliby się, w jakim stanie są dzieci, które to oglądają - relacjonuje.

- To prawda, zdjęcia są drastyczne, ponieważ aborcja taka jest - mówił w wywiadzie z 2020 roku dla portalu MojaOlesnica.pl Jan Both z fundacji.

Wychowawca postanowił zadzwonić na numer alarmowy 112. - Operator numeru 112 nie przyjął zgłoszenia, bo stwierdził, że pewnie mają pozwolenie na taką akcję ze strony urzędu miasta. Poradził mi też, abym porozmawiał z dziećmi na ten temat - nie kryje zaskoczenia pan Adam.

- Miasto nie wydaje takich zgód, nie zajmujemy się czymś takim. To nie nasza rola. Możemy jedynie wyrazić zgodę na zajęcia pasa w celach reklamy, ale to inna kwestia - wyjaśnia Marzena Graczyk z Urzędu Miasta Oleśnicy.

Skontaktowaliśmy się ze st. sierż. Karoliną Walczak z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Zasugerowała ponowne połączenie pana Adama z numerem alarmowym 112, a w przypadku braku przyjęcia zgłoszenia, poprosiła o bezpośredni kontakt z miejscową jednostką. Pan Adam ponowił próbę zgłoszenia i podał podstawę prawną. Zgłoszenie zostało przyjęte.

- Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń o samochodzie z przyczepą poruszającym się po mieście. Patrol zadysponowany przez oficera dyżurnego we wskazany rejon, po dokonanej penetracji, nie napotkał pojazdu - powiedziała nam K. Walczak z policji. Jak dodała, dotąd nikt nie złożył oficjalnego zawiadomienia o gorszącym zdjęciu umieszczonym na przyczepie.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (65)

Blondi21.08 o 07:54

Identyczne zdjęcie jest umieszczone na tablicy "reklamowej" wzdłuż ulicy Dobroszyckiej obok myjni samochodowej . Ludzie tam mają domy i codziennie na ten syf patrzą . Kto daje zgody na coś takiego? Niedobrze się robi patrząc na to..

Zgłoś
DSq19.08 o 11:33

Super, że jeździ, warto mówić o tym głośno.

Zgłoś
?18.08 o 23:27

Podobno mamy w mieście grupę kobiet które działają na rzecz kobiet. Oleśnica jest kobieta. Czy panie coś zrobią w tej sprawie, aby te bilbordy nie szkalowaly kobiet i nie straszyły naszych dzieci?

Zgłoś
Ewa18.08 o 22:32

Aborcja jest dobra. Oby ktoś im spalił tego busa, chętnie pokryję wszystkie koszta sądowe, grzywny, odszkodowania itd

Zgłoś
Edmund Kaleciński18.08 o 20:09

Jako obywatel, rodowity mieszkaniec Oleśnicy wzywam Was Panie Burmistrzu i Panie Starosto do przeciwdziałania przestępczej działalności grupy antyaborcyjnej na terenie naszego miasta, stolicy powiatu. To Wasz zakichany obowiązek ! Wstańcie z kolan i realizujcie zasady demokratycznego państwa prawnego. Jak nie wiecie co to: "niech prawo zawsze prawo znaczy", to się douczyć albo zrezygnować z funkcji, które obłożyliście potężnymi pensjami za swoją niekompetencję ! Dość krętactw i niekompetencji !

Zgłoś
Iza18.08 o 19:59

I do takiej policji ,która nie potrafi w Oleśnicy znaleźć samochodu z tą "reklamą" poszukują policjantów? Ciekawe jakimi zdolnościami i inteligencją trzeba się wykazać? Byłoby śmieszne, gdyby nie było prawdxiwe

Zgłoś
Ola18.08 o 19:57

Jak już się urodzi to je mają w dupie , takie jest działanie pisdzielców. Im chodzi o upokorzenie i męczarnie kobiet, tatusiowie dzieci głęboko upośledzonych przeważnie spieprzają, nie płacą na tę dzieci a pisdzielcy ich bronią. Te banery powiesić na płotach tych idiotów.

Zgłoś
Takie czasy18.08 o 18:59

Dzieci na kolonii miały więcej szczęścia niż te z plakatu.

Zgłoś
ss18.08 o 18:32

tak im sie chcialo szukac ajezdzil wszedzie! Zacofana Milicja Olesnicka wstyd!

Zgłoś
Klucha18.08 o 16:57

Coś słabo penetrowali miasto. W tym tygodniu kilkakrotnie widziałam to auto na Sinapiusa

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube