reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 28 września. Imieniny Luby, Wacława, Salomona.
10℃
(zachmurzenie umiarkowane). Zobacz prognozę pogody

Kolejny wyrok dla Rafała B. Tym razem za groźby i obrażanie w sieci

Aktualności10.08 o 10:41Komentarzy:
Rafał B. odsiaduje wyrok więzienia za przejechanie żywego psa. Właśnie zapadł nieprawomocny wyrok za groźby, pomówienie oraz znieważenie, których dopuścił się oskarżony.


Kady z nagrania, w których Rafał B. groził innym osobom oraz z uwiecznionego przejechania żywego psa

- Krew będzie się ku*** lała do końca mojego życia - tymi słowami w opublikowanym nagraniu w sieci Rafał B. z gminy Syców komentował wyższy wyrok sądu za przejechanie żywego psa. Według prawomocnego orzeczenia, miał trafić za kratki na cztery lata i trzy miesiące.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych B. groził też przedstawicielkom fundacji Oleśnickie Bidy i obrażał inne osoby, w tym policjanta i prokurator prowadzącą czynności w jego sprawie. Portal MojaOlesnica.pl dotarł do nagrań z udziałem skazanego, które ujawniliśmy w styczniu 2021 roku.

Rafał B. przebywał na wolności i czekał na wyznaczenie terminu odsiadki w więzieniu. Po kilku dniach został zatrzymany przez policję i sąd orzekł wobec niego tymczasowy areszt. W międzyczasie zaczął odbywać wyrok pozbawienia wolności.

Sprawa toczyła się w Sądzie Rejonowym w Trzebnicy. Dziś zapadł nieprawomocny wyrok dla Rafała B. Sędzia Paulina Krzemińska uznała go winnym wszystkim zarzucanym mu czynów. Skazała go na karę łączną półtora roku pozbawienia wolności. Do części pokrzywdzonych nie może się l zbliżać na odległość bliższą niż dwadzieścia metrów. Ma też zwrócić ok. 1 tys. zł na rzecz Skarbu Państwa.

- Na podstawie art. 63 § 1 k.k. zaliczył na poczet orzeczonej kary pozbawienia wolności okres zatrzymania i tymczasowego aresztowania oskarżonego w dniach od 29 stycznia 2021 r. do 11 lutego 2021 r. przyjmując, iż jeden dzień rzeczywistego pozbawienia wolności równa się jednemu dniowi kary pozbawienia wolności - czytamy w orzeczeniu sądu. Od sentencji stronom przysługuje prawo do odwołania się.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube