reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 28 września. Imieniny Luby, Wacława, Salomona.
10℃
(słabe opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Śmieci to plaga w naszych lasach! Wzmożone patrole Straży Leśnej

Aktualności10.08 o 08:16Komentarzy: 8
Fotopułapki i wzmożone patrole Straży Leśnej przeciwko osobom zaśmiecającym las. Takie działania podejmuje Nadleśnictwo Oleśnica Śląska i jednocześnie próbuje przemówić im do rozsądku.Zużyte opony, odpady budowlane, resztki jedzenia, a nawet bieliznę znajdują na co dzień leśnicy w naszych lasach. Nadleśnictwo Oleśnica Śląska co rusz przypomina, że niszczy to przyrodę. A pamiętajmy, lasy są dobrem wspólnym, o które każdy powinien dbać.

- Bardzo często dostrzegamy jako leśnicy zaśmiecanie lasów. Walczymy z tym, umieszczając fotopułapki, ale dochodzi też do sytuacji, że po godzinach nasi pracownicy organizują akcję sprzątania lasów. Czasem w takich śmieciach znajdowane są dokumenty i paragony identyfikujące sprawców, dzięki czemu łatwiej jest nam ich namierzyć - mówi nam Weronika Tyczka, rzeczniczka prasowa nadleśnictwa.

- Za zaśmiecanie lasu grożą wysokie kary, sprawa może też trafić do sądu. Jest to przede wszystkim istna katastrofa ekologiczna - zwraca uwagę. Sam wjazd do lasu samochodem może być też uznany za wykroczenie. Nasza rozmówczyni ma też szczególny apel do śmieciarzy. - Jeśli państwo sami je wyprodukowaliście, to po co je wyrzucacie do lasu? Skoro potraficie zadbać, aby wokół waszego domu było czysto, śmieci lądują w lesie, do którego w weekend przyjeżdżacie z dziećmi? To nie jest dobre - zwraca uwagę W. Tyczka.

Dlatego należy spodziewać się wzmożonych, codziennych patroli Straży Leśnej w naszych okolicach. W działaniach mogą też uczestniczyć policjanci. - Jeśli wpadniesz na pomysł czy wyrzucić śmieci do lasu, rozważ to. Każdy blisko domu ma specjalne miejsce, do którego można oddać za darmo lub drobną opłatą odpady, które można wtórnie wykorzystać - podsumowuje rzeczniczka nadleśnictwa.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (8)

Iza10.08 o 22:52

Kary są bardzo małe, za wywalanie śmieci do lasu powinna być kara 50 tys i dwa lata sprzątania lasu. Dlaczego nie podaje się do publicznej wiadomości tych śmieciarzy gdy ich złapią? Pełen ostracyzm dla debili

Zgłoś
Noc10.08 o 22:02

To sami zaśmiecamy przyrodę tlen tosa ludzie którzy nie mają żadnej kultury osobistej to dzicz chamstwo powinno być surowo potraktowani za przestępstwo wysokie kary to można wyciągnąć wnioski takie że tosa osoby nieodpowiedzialneibrudasyjakw domu tak po za domem dużo jest takich prawda

Zgłoś
Królik z Placu Zwycięstwa10.08 o 17:42

Mamy XXI wiek. Są kamery transmitujące obraz. Chętnie dołożę cegiełkę na instalację kamer w lasach, także kamery na podczerwień. Osoby winne zaśmiecania lasów zapłacą za to!

Zgłoś
Walewas10.08 o 17:09

To PiSowcy śmiecą

Zgłoś
hern10.08 o 12:28

Chcecie mieć czysto w lesie do którego lubicie jeżdzić? Społeczeństwo uaktywnia się przy ścince drzew, nie mając wiedzy na temat gospodarki leśnej. Natomiast w sytuacji kiedy widzą że ktoś wyrzuca do lasu śmieci (gdzie wiedzy za wielkiej mieć nie trzeba), to nie zgłaszają na Policję czy do Nadleśnictwa numerów pojazdu. Bo to konfidencja. A później się dziwicie że lasy wydają ze swojego budżetu kilkanaście mln rocznie na uprzątanie śmieci.

Zgłoś
Czyściciel 10.08 o 10:52

Akurat gmina Syców nie zabie puszek po farbie styropianu gruzu opon jak mieszkańcy wystawiają i po prostu śmieci trafiają do rowu pomiędzy Szczodrowem a Zawadą Działosza Stradomia dużo idzie wymienić takich dróg pieniądze umieją kofiskowac a najlepiej zbierać worki z puszkami bo alu jest w cenie

Zgłoś
Obywatel. 10.08 o 09:20

Ja pier.... .to już naprawdę nie wiem jak to nazwać, hamstwo buractwo . Jakim trzeba być imbecylem żeby wieżć autem zamiast na Pszok za darmo to wiezie do lasu albo do rowu, a co? Hugo Boss na koszulce a w głowie sieczka. Jeżdżę po okolicach na rowerze to widzę i niedowierzam co to buractwo wyprawia. Naprawdę nie wiem jak sobie z tym poradzimy. W domu mają czysto a śmieci gdzie? W lesie.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube