reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
25℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Magistrat informuje o kąpielach w fontannie. Opozycja pyta, czy to bezpieczne

Aktualności5.08 o 09:38Komentarzy: 52
Niedawno magistrat informował o mieszkańcach chłodzących się w upalne dni w fontannie na placu Zwycięstwa. Opozycja z Oleśnicy Razem pyta, czy to bezpieczne w kontekście ostrzeżeń sanepidu.* * *

Czy kąpiele w fontannie są bezpieczne!?

"Gorąco? Warto się ochłodzić. Pamiętaj jednak, że nie służą do tego miejskie fontanny! Ich woda krąży w obiegu zamkniętym i nie nadaje się ani do kąpieli, ani do picia.

Spędzaj zdrowe #wakacjezGIS " - takie komunikaty można przeczytać na stronach SANEPIDU. Jakie mikroorganizmy mogą znajdować w wodzie fontanny?

SANEPID ostrzega: Woda pozostająca w ogólnodostępnym zbiorniku może podlegać skażeniu fekalnemu mikroorganizmami obecnymi w odchodach zwierzęcych. To między innymi: E. coli, enterokoki. W wodzie mogą też znajdować się wirusy (enterowirusy, norowirusy) oraz pierwotniaki pasożytnicze.

Woda w fontannach może powodować schorzenia dróg oddechowych, zapalenie spojówek, zakażenia gronkowcem i paciorkowcem, choroby skóry czy infekcje dróg moczowych i pęcherza.

Warto zatem by rodzice oleśnickich maluchów mieli świadomość zagrożeń dla zdrowia pociech kąpiących się w fontannach.

Jednocześnie z zdziwieniem zapoznaliśmy się z komunikatem Urzędu Miasta na miejskim profilu Facebook, promującym niejako chłodzące kąpiele w miejskiej fontannie na Placu Zwycięstwa (screen w załączeniu). Zaskoczenie jest tym większe, że regulamin korzystania z fontanny w punkcie 3 wskazuje jasno, że ZABRANIA SIĘ: "Kąpieli i mycia w fontannie". Zatem można się kąpać czy zabrania się kąpieli?Może jednak warto przygotować dobrą ofertę cenową dla dzieci na basenie Atola, m.in. przywrócić zlikwidowany od tego sezonu promocyjny bilet za 5 zł dostępny na dwie godziny przed zamknięciem basenu. Kąpiele w basenie są bezpieczne, a jakość wody jest na bieżąco badana.

Warto również by na Plac Zwycięstwa częściej zaglądali urzędnicy odpowiedzialni za porządek w mieście, bo niestety bałagan jest tam notoryczny. Co widać na przesłanych przez mieszkańca zdjęciach.

Oleśnica Razem

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (52)

Bramkarzwczoraj o 15:43

Za 5 zł to się nie zwróci, powinno być 10-15 zł

Zgłoś
. wczoraj o 07:43

"Może jednak warto przygotować dobrą ofertę cenową dla dzieci na basenie Atola, m.in. przywrócić zlikwidowany od tego sezonu promocyjny bilet za 5 zł dostępny na dwie godziny przed zamknięciem basenu." Tak jak napisali to jest sedno sprawy

Zgłoś
Bramkarz6.08 o 17:02

A kto posprząta po Kołacińskim? Doktorek niech się weźmie za leczenie

Zgłoś
Oby6.08 o 16:46

Tylko Kołaciński może zrobić porządek z tym syfem, dobrze wie kto mu w Ratuszu zrobił krecią robotę, mam nadzieję, że po wygranych wyborach nie cofnie się i zrobi porządne wieyrzenie w Ratuszu I miejskich spółkach, bo to co teraz się dzieje jest niepojęte i nieakceptowalne.

Zgłoś
Bramkarz6.08 o 16:15

Ola jest chora potrzebuje doktora. Kołaciński niech trzyma się z daleka od polityki

Zgłoś
Ola6.08 o 15:52

Oleśnica znów jest chora potrzebuje doktora

Zgłoś
Ola6.08 o 15:52

Oleśnica znów jest chora potrzebuje doktora

Zgłoś
. 6.08 o 13:48

@ Marta_z Bażin za amatorszczyznę i nieprzygotowanie merytoryczne płaci się jeszcze więcej.

Zgłoś
Marta_z_Bazin6.08 o 12:42

Za wysoką jakość się płaci, nie ma nic za darmo

Zgłoś
PARANOJA6.08 o 09:27

Amatorzy i pozoranci przy władzy. W mieście bałagan, a urzędnicy zadowoleni.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube