reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
25℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Podwrocławskie inwestycje mieszkaniowe atrakcyjną odskocznią od miejskiego zgiełku

Aktualności4.08 o 20:00Komentarzy:
Okres pandemii i wiążące się z nim przejście na pracę w trybie zdalnym sprawiły, że klienci zmieniają swoje podejście odnośnie chęci zamieszkania bliżej centrum Wrocławia i coraz chętniej spoglądają na oferty w lokalizacjach podmiejskich czy w bardziej oddalonych dzielnicach.


fot. Jakub Zazula, investmap.pl

Cena metra kwadratowego lokalu mieszkalnego we Wrocławiu na początku 2022 roku kształtowała się na poziomie 10 100 zł. To o 16 proc. więcej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. Stale rosnący popyt czy rosnąca inflacja i ceny materiałów budowlanych sprawiają, że ten trend nadal będzie się utrzymywał. Stąd u wielu potencjalnych klientów coraz częściej pojawia się wizja kupna nieruchomości na rynku pierwotnym w lokalizacji podmiejskiej. Tutaj ceny metra kwadratowego w odniesieniu do centralnych dzielnic Wrocławia często są i dwukrotnie niższe.

Tendencję tę zauważyli deweloperzy, którzy chętniej w miejscowościach oddalonych o kilka czy kilkanaście kilometrów od Wrocławia tworzą często samowystarczalne osiedla. Zaczynają pojawiać się na nich lokale usługowe, sklepy czy żłobki i przedszkola. Najatrakcyjniejsze z inwestycji, mimo oddalenia od Wrocławia, charakteryzują się bardzo dobrym dojazdem, rozległymi terenami zieleni czy rozbudowaną infrastrukturą. I to wszystko często za połowę ceny stawek nieruchomości z centrum miasta. Szukasz nieruchomości na rynku pierwotnym? Sprawdź oferty we Wrocławiu i okolicach.

Jakie atuty ma rynek pierwotny?

Na rynku nieruchomości wciąż nie brakuje ofert z rynku wtórnego. Czym nowo budowane mieszkania i domy różnią się od tych z „drugiej ręki”? Nieruchomości z rynku pierwotnego to przede wszystkim przemyślany i nowoczesny rozkład, w którym dawno odeszło się już m.in. od pomieszczeń „przechodnich”. Nowoczesna architektura to również energooszczędność i ekologiczne rozwiązania, dzięki którym właściciele płacą niższe rachunki za prąd czy ogrzewanie. Wielu deweloperów w swoich lokalach montuje systemy klimatyzacji, które są zbawieniem w letnie, upalne dni. Podmiejskie osiedla to także większe bezpieczeństwo. Często ogrodzone i monitorowane stanowią przeszkodę dla włamywaczy. Kluczowe, w przypadku wielopiętrowych inwestycji, są montowane w standardzie windy, które bardzo rzadko spotkamy w kilkudziesięcioletnich obiektach.

Skąd stały wzrost cen nieruchomości?

Pomimo czynników, które negatywnie wpływają na zdolność kredytową czy stale rosnącej inflacji popyt na nieruchomości na rynku pierwotnym rośnie. Rosnąca cena metra kwadratowego wiąże się w dużej mierze z malejąca podażą. Na rynku wciąż znajduje się mniej nieruchomości niż wynoszą aktualne potrzeby mieszkaniowe. Również sytuacja na Ukrainie odcisnęła swój negatywny wpływ na ceny domów i mieszkań. Przerwanie łańcucha dostaw m.in. materiałów budowlanych, sankcje nakładane na Rosję czy rosnące ceny paliw czy gruntów – to główne powody, dla których wykres podsumowujący ceny nieruchomości stale skierowany jest ku górze.

Te argumenty sprawiają, że oczy potencjalnych klientów coraz częściej kierować będą się ku mniejszym, podwrocławskim miejscowościom, gdzie deweloperzy kreują interesujące miejsca do życia.

Artykuł sponsorowany

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube