reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
25℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Łucznicza pasja pary mieszkańców powiatu. Wesprzyjmy ich wyjazd na mistrzostwa świata

Sport3.08 o 09:23Komentarzy:
Aleksandra i Maciej Łakomi to para mieszkańców powiatu oleśnickiego, których pasją jest łucznictwo tradycyjne. Publikujemy ich wpis dotyczący wyjazdu na mistrzostwa świata.***

Od czterech lat zajmujemy się łucznictwem tradycyjnym. Początkowa zabawa przerodziła się w sport i pasję. Swoją pasję dzielę wspólnie z mężem Maciejem. W tak krótkim czasie udało mu się osiągnąć małe, lokalne sukcesy, min. w klasyfikacji generalnej mąż został Mistrzem Dolnośląskiej Ligi Łucznictwa Tradycyjnego w 2021 r. w kat. łuk z półką, zajął III miejsce w klasyfikacji generalnej Dolnośląskiej Ligi Łucznictwa Tradycyjnego 2020 r. w kat. łuk hunter, wielokrotnie udało mu się stanąć na podium turniejów Śląskiego Ośrodka Łucznictwa Tradycyjnego jak i innych lokalnych i ogólnopolskich turniejów łuczniczych. Jesteśmy licencjonowanymi łucznikami Polskiego Związku Łuczniczego.

W dniu 16.07.2022r. po przejściu eliminacji, wspólnie z mężem, zakwalifikowaliśmy się do Mistrzostw Świata w Łucznictwie Terenowym 3D w Terni we Włoszech. Jesteśmy pierwszą w historii Polski wyłonioną poprzez kwalifikacje reprezentacją, która pojedzie na Mistrzostwa Świata 3D. To 12 osób z całej Polski, z różnych klubów sportowych, tworząc jeden team jedzie w biało czerwonych barwach reprezentować Polskę i ten niebywale nadzwyczajny sport. Po chwili radości z ogłoszonych wyników przyszedł czas na podsumowanie wydatków, a te niestety nie są małe i nie są również finansowane w żaden sposób z Polskiego Związku Łuczniczego, nawet jeśli dotyczą reprezentacji Polski. Poniżej przedstawiam szacunkowy koszt wyjazdu dla jednego uczestnika: 230 euro opłata startowa, 150 euro opłata za zgłoszenie udziału, 100 franków szwajcarskich opłata za licencję międzynarodową, 7 noclegów x 103 euro/osoba, strój zawodnika ok 900 zł/osoba, do tego dochodzą koszty dojazdu, które również pokrywamy z własnej kieszeni. Do 22.07.2022 r. PZŁucz. zażądał już od Nas wpłaty 5500 zł/osobę na poczet wydatków poniesionych w związku z udziałem w mistrzostwach. Są to wydatki jedynie organizacyjne, doliczyć jako zawodnicy musimy do tego zabezpieczenie sprzętowe.

Oczywiście wiedzieliśmy na co się porywamy, jednak po niektóre marzenia skacze się bez liny zabezpieczającej. Każde najmniejsze wsparcie finansowe pozwoli nam odciążyć budżet rodzinny. Zawodnicy chcący starować w mistrzostwach płacą za wszystko (w tym za podróż, zakwaterowanie, licencje, stroje kadry) dlatego też jako Reprezentanci Polski na Mistrzostwa Świata w Łucznictwie terenowym 3 D chcemy nawiązać współprace sponsorską z instytucjami, firmami i osobami prywatnym, które są chętne promować swą działalność wraz z nami.

Można też wesprzeć nas dowolną kwotą dokładając „cegiełkę" do naszego udziału w tych prestiżowych zawodach za co z góry dziękujemy. W zamian my przywdziejemy dumnie barwy narodowe i pokażemy, że łucznictwo terenowe w Polsce istnieje, ma potencjał, zdolności i z całą pewnością najlepszych kibiców.

Nasz udział w Mistrzostwach Świata we Włoszech można wesprzeć finansowo. Polski Związek Łuczniczy ul. Oleandrów 6, 00-629 Warszawa, NIP: 118-01-33-357, REGON: 0000866656, KRS 0000102741, PKO BP S.A 99 O/Warszawa – nr: 46 1020 1156 0000 7702 0066 7469. Darowizna na cele statutowe wpłata za udział w Mistrzostwach Świata w Łucznictwie 3D, we wrześniu 2022 w Terni (Włochy) – Maciej Łakomy, Aleksandra Łakoma. Można również wspomóc uczestników korzystając z oficjalnej zbiórki na zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/ghzxx5

Aleksandra i Maciej Łakomi

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube