reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
25℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Gdzie w Oleśnicy najczęściej się pije? Znamy wskazania mieszkańców

Aktualności3.08 o 08:10Komentarzy: 56
Portal MojaOlesnica.pl sprawdził, które miejsca zgłaszają mieszkańcy jako uciążliwe ze względu na przypadki spożywania alkoholu. Dane te trafiają do Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.


Jedna z libacji na "złotym rogu"

- Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym - informuje policja.

Portal MojaOlesnica.pl na tapet wziął wskazywane przez mieszkańców w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca, gdzie spożywa się alkohol w miejscach niedozwolonych. Niesie to za sobą głównie zakłócanie spoczynku, zaśmiecanie oraz czasami dewastację mienia. Przykładowo wiele zgłoszeń dotyczy podwórka przy skrzyżowaniu ulic Zamkowej i 3 Maja. Podobna sytuacja ma miejsce w okolicy Traugutta i św. Jadwigi oraz w ciągu pieszym przy murze, niedaleko ulicy Sinapiusa.

Alkohol pod chmurką jego miłośnicy lubią spożywać również na pasie zieleni przy skrzyżowaniu Moniuszki z Daszyńskiego oraz w pobliskim Parku Kolejarzy Oleśnickich. Tradycyjnie ujęty został też ujęty "złoty róg", nazywany tak przez mieszkańców i policjantów, mieszczący się na skrzyżowaniu Słonecznej i Armii Krajowej. Park nad Stawami, niedaleko siłowni na świeżym powietrzu ujęty jest jako "grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją", bo co jakiś czas odbywają się tam libacje.

- Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji - czytamy w komunikacie mundurowych.

Zobacz też: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama
Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (56)

Prokurdzisiaj o 12:29

Sprawa ma już sygnaturę akt.

Zgłoś
inżynier wczoraj o 16:51

Pisowiec, Nie wiem, ale podobno mieszka gdzieś blisko biedronki i sąsiada popluł. Już mu dupsko tam przerobią na jesień średniowiecza.

Zgłoś
Pisowiec wczoraj o 15:11

A jak sie nazywa ten typ.

Zgłoś
inżynier wczoraj o 13:53

A on się teraz w NRF nie ukrywa? Bo mówią że zbiegł, bo go poszukują własnie z tej fundacji.

Zgłoś
Działaczka OMZRiKwczoraj o 13:40

A ten Pan co opluł i znieważył uchodźcę z Ukrainy, będzie miał sprawę karną, bo z tego co słyszałam Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył do prokuratury o ściganie z urzędu. To będzie mu grozić jakieś 4 lata bez zawieszenia. W tych sprawach nie ma zawiasów. Tam w kryminale będzie mógł się sprawdzić z silniejszymi od siebie. A poza tym powinien zapłacić nawiązkę że 100 tysięcy. Taki był odważny do biednego ukraińskiego uchodźcy. Ci z tego ośrodka już zabezpieczyli jego profil na FB, a pełno tam treści rasistowskich i ksenofobicznych. Także ten tego.

Zgłoś
Metyl wczoraj o 10:18

Zapraszam do Kanady. Zapewniam niezły odlot

Zgłoś
Kopernikanin6.08 o 22:58

Metyl to ty papiez??

Zgłoś
Metyl 6.08 o 22:06

Pan Mariusz to sympatyczna osoba

Zgłoś
Kopernikanin6.08 o 21:16

Mozna sie na pic ale nie zawsze bo czasami jest zwal

Zgłoś
Kanadyjczyk 6.08 o 21:09

Bar Kanada ma swój klimat. Z właścicielem sie mozna napić ??

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube