Gdzie w Oleśnicy najczęściej się pije? Znamy wskazania mieszkańców
Aktualności3.08 o 08:10Komentarzy: 56
Jedna z libacji na "złotym rogu"
- Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym - informuje policja.
Portal MojaOlesnica.pl na tapet wziął wskazywane przez mieszkańców w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca, gdzie spożywa się alkohol w miejscach niedozwolonych. Niesie to za sobą głównie zakłócanie spoczynku, zaśmiecanie oraz czasami dewastację mienia. Przykładowo wiele zgłoszeń dotyczy podwórka przy skrzyżowaniu ulic Zamkowej i 3 Maja. Podobna sytuacja ma miejsce w okolicy Traugutta i św. Jadwigi oraz w ciągu pieszym przy murze, niedaleko ulicy Sinapiusa.
Alkohol pod chmurką jego miłośnicy lubią spożywać również na pasie zieleni przy skrzyżowaniu Moniuszki z Daszyńskiego oraz w pobliskim Parku Kolejarzy Oleśnickich. Tradycyjnie ujęty został też ujęty "złoty róg", nazywany tak przez mieszkańców i policjantów, mieszczący się na skrzyżowaniu Słonecznej i Armii Krajowej. Park nad Stawami, niedaleko siłowni na świeżym powietrzu ujęty jest jako "grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją", bo co jakiś czas odbywają się tam libacje.
- Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji - czytamy w komunikacie mundurowych.
Zobacz też: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
rd
Komentarze (56)
Pisowiec, Nie wiem, ale podobno mieszka gdzieś blisko biedronki i sąsiada popluł. Już mu dupsko tam przerobią na jesień średniowiecza.
ZgłośA on się teraz w NRF nie ukrywa? Bo mówią że zbiegł, bo go poszukują własnie z tej fundacji.
ZgłośA ten Pan co opluł i znieważył uchodźcę z Ukrainy, będzie miał sprawę karną, bo z tego co słyszałam Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył do prokuratury o ściganie z urzędu. To będzie mu grozić jakieś 4 lata bez zawieszenia. W tych sprawach nie ma zawiasów. Tam w kryminale będzie mógł się sprawdzić z silniejszymi od siebie. A poza tym powinien zapłacić nawiązkę że 100 tysięcy. Taki był odważny do biednego ukraińskiego uchodźcy. Ci z tego ośrodka już zabezpieczyli jego profil na FB, a pełno tam treści rasistowskich i ksenofobicznych. Także ten tego.
Zgłoś