reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
26℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Aborcyjny rekord w oleśnickim szpitalu? Fundacja krytykuje lecznicę

Aktualności3.07 o 08:12Komentarzy: 31
Fundacja "Pro - prawo do życia", która sprzeciwia się aborcji informuje, że w oleśnickim szpitalu tylko w tym roku dokonano czternaście takich zabiegów z powodu "zagrożenia zdrowia psychicznego matki".Jeszcze do niedawna przed budynkiem oleśnickiego szpitala cyklicznie odbywały się antyaborcyjne protesty. Do tego na obrzeżach miasta można było oglądać podobne billboardy, w tym na polonezie przy lecznicy. Za akcjami stała fundacja "Pro - prawo do życia".

Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 2020 roku, wiele zabiegów aborcji w Polsce stało się nielegalnych. Dotyczy ono usunięcia ciąży z powodu ciężkiej wady płodu za niezgodną z konstytucją. Spowodowało to wiele kontrowersji, a wiele osób wyszło na ulice wielu miast, także w powiecie oleśnickim.

- Fundacja wysyła do szpitali w Polsce pisma w trybie dostępu do informacji publicznej pytając o to, ile aborcji przeprowadzono od momentu wejścia w życie postanowienia Trybunału Konstytucyjnego. Do tej pory odpisał m.in. Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy, w którym, wedle udostępnionych przez placówkę informacji, do 2021 roku nie przeprowadzono ani jednej aborcji z powodu „zagrożenia zdrowia psychicznego matki”. Jednak już w samym 2021 roku przeprowadzono 9 takich aborcji, a od stycznia do kwietnia 2022 roku aż 14 takich aborcji.  Uwagę zwraca również fakt, iż cześć tych aborcji to późne aborcje, dla przykładu – 6 z tych aborcji wykonano na dzieciach powyżej 20 tygodnia ich życia. Wcześniej, w latach 2016-2020 w Oleśnicy wykonywano średnio 24 aborcje rocznie, w zdecydowanej większości eugeniczne, ale nigdy z powodu „zagrożenia zdrowia psychicznego” - informuje fundacja "Pro - prawo do życia".

- Czy od 2021 roku mamy w Polsce do czynienia z "epidemią" ciąż zagrażających psychice matki? To bardzo wątpliwe. Najprawdopodobniej liczby te świadczą o tym, że zwolennicy aborcji zaczęli skutecznie wykorzystywać możliwości, jakie daje im polskie prawo, do tego aby wykonywać kolejne aborcje na dzieciach - mówi Mariusz Dzierżawski, prezes tej organizacji.

- Aborcyjne fundacje otwarcie reklamują sieć "zaprzyjaźnionych" lekarzy. Na podstawie wypowiedzi medialnych możemy przypuszczać, że wystawiają oni potrzebne do aborcji zaświadczenia każdej chętnej kobiecie, jest to więc de facto aborcja na życzenie - wyjaśnia M. Dzierżawski. - Jeśli rosnąca ilość ciąż rzekomo zagrażających zdrowiu psychicznemu kobiet utrzyma się, to na koniec 2020 roku w Oleśnicy może paść rekord liczby aborcji, pomimo tego, że aborcja eugeniczna nie jest już legalna - dodaje.

Fundacja kilkukrotnie próbowała zmienić polskie prawo poprzez zgłaszanie do sejmu obywatelskich inicjatyw ustawodawczych "Stop aborcji", pod którymi zebrano blisko dwa miliony podpisów. Ostatni z projektów został odrzucony w grudniu zeszłego roku.

- Fundacja zapowiada monitoring kolejnych szpitali pod kątem wykonywanych w nich aborcji oraz kolejne kampanie informacyjne ostrzegające Polaków przed grupami przestępczymi pośredniczącymi w handlu nielegalnymi tabletkami poronnymi - czytamy w komunikacie. Do sprawy jeszcze wrócimy, a o komentarz po weekendzie poprosimy przedstawicieli oleśnickiego szpitala.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (31)

Perturabo Szef chrystusa 6.07 o 14:37

Katotalibskie oszołomy w natarciu. Ludzie , którzy nie mają własnego życia próbują ingerować w cudze. Tak się właśnie kończy katotalibskie pranie mózgu. Żałosne XD

Zgłoś
Babcia5.07 o 13:39

Popieram wpis P.Izy,chcą bronić,niech adoptują wszystkie dzieci,które matki nie chcą bądź nie mają możliwości wychowania,i tu niech się nie madruja,że wszystko można.

Zgłoś
Stasia Majko4.07 o 13:47

Aborcja prawem wszystkich kobiet i mężczyzn. Nigdy nie będziesz szło samo. Hej hej hej...

Zgłoś
...4.07 o 12:40

Ech temat rzeka ... Nie przekonują mnie w żaden sposób ci tzw obrońcy życia. Podają jakieś liczby nie mając żadnych dowodów na to czy zostało prawo złamane. Trzeba nie mieć sumienia żeby tak atakować ludzi (zwłaszcza kobiety ) które z różnych powodów tracą ciążę. To nie tylko matek dramat Ale też całych rodzin. A tu mamy krzykaczy , którzy w żaden inny sposób nie pomagają dzieciom które już są na świecie ale które np wegetują bo urodziły się z ogromnymi wadami. Dlaczego tym dzieciom nie pomagają? Stanie pół dnia z patykami w rękach nikomu nie pomaga. Tacy hipokryci

Zgłoś
Lilka4.07 o 08:14

Brawa dla oleśnickiego szpitala! A finansowane przez nie-wiadomo-kogo "fundacje" adios z naszego kraju!

Zgłoś
Kobieta4.07 o 00:00

Usuwać usuwać usuwać jak jest potrzeba. Faceci to tylko żeby Babę bzyknąć a jak usłyszą że w ciąży bądź chore to nagle ich nie ma. A Państwoa w dupie takie matki z chorymi dziećmi. Urodziłaś chore to sobie wychowaj i masz marne 500 zł które nie starcza na nic. Czemu faceci najwięcej kłapią tymi mordami skoro to nie oni chodzą w ciąży i nie rodzą dzieci. Eksperci za 5 gr jak ten cały zakłam y katolicyzm. Wara od normalnych ludzi.

Zgłoś
Iza3.07 o 22:24

A może Ci idioci latający z tymi afiszami adoptują po jednym takim ciężko uszkodzonym dziecku wtedy uwierzę w ich dobre intencje. Niech się każdy zajmie swoją dupą a nie innych. Dlaczego tacy stojący z tymi kijami pajace mają komuś ustawiać życie? Dlaczego po urodzeniu ciężko uszkodzonych dzieci te oszołomy tracą zainteresowanie tymi biedakami? To są sadyści cieszący się z cierpienia innych, ich powinno się leczyć psychiatrycznie.

Zgłoś
, 3.07 o 19:21

To jusz po nich.

Zgłoś
Owca3.07 o 17:59

Niestety PIS wprowadził nasz kraj w ciemnogród. Rządy PIS i kleru. Powrót do średniowiecza w 21 wieku.

Zgłoś
Adt3.07 o 15:46

Aborcja tabletkami jest legalna, bezpieczna i relatywnie niedroga. Szukajcie na sprawdzonych stronach

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube