reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
26℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Radni zagłosowali za absolutorium dla wójta Dobroszyc

Aktualności2.07 o 09:25Komentarzy: 17
Wójt Artur Ciosek otrzymał absolutorium i wotum zaufania. Publikujemy komunikat Urzędu Gminy Dobroszyce.* * *

Podczas XLII Sesji Rady Gminy Dobroszyce, która odbyła się 30 czerwca 2022 r., Rada Gminy Dobroszyce udzieliła Wójtowi Gminy - Arturowi Cioskowi- wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok.

Głosowania poprzedziło przedstawienie Raportu o stanie Gminy za 2021 rok oraz sprawozdań finansowych. W raporcie zostały szczegółowo omówione działania zrealizowane, a także te rozpoczęte w poprzednim roku m.in. w zakresie inwestycji, oświaty, kultury i sportu oraz polityki społecznej i przestrzennej. Przewodniczący Rady Gminy Dobroszyce Dariusz Palma przedstawił pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu oraz stałych Komisji Rady.

Po uzyskaniu wotum zaufania i absolutorium Wójt podziękował m in. Zastępcy Wójta Tomaszowi Urbaniakowi, sekretarz Monice Hołówce, skarbnik Urszuli Włodarczyk za pomoc w kierowaniu jednostką, radnym za wspólne podejmowanie decyzji na rzecz mieszkańców Gminy oraz pracownikom Urzędu Gminy za codzienne starania.

Należy wspomnieć, że udzielenie absolutorium oznacza, że Wójt realizując zadania związane z wykonaniem budżetu, kierował się zasadą celowości, legalności, rzetelności i oszczędności w gospodarowaniu środkami publicznymi.

Urząd Gminy Dobroszyce

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (17)

Bareja5.07 o 20:47

Chwalą nas. Wy mnie a ja Was.

Zgłoś
PiS = PZPR4.07 o 18:35

Jak w kraju tak i w gminie...

Zgłoś
mieszkaniec3.07 o 12:33

Serial Ranczo powinni tu kręcić, scenariusz, statyści, rekwizyty za darmo

Zgłoś
Podatnik 3.07 o 12:20

Dlatego nie narzekamy i idziemy na wybory żeby zmienić te klikę ! W Urzędzie Gminy to faktycznie jak za czasów PRL , zapominają że są dla ludzi ( mieszkańców gminy) a vos chce się człowiek dowiedzieć to "nie ma, nie należy się, nie przysługuje" i wzrok przyrośniętych do stołków waćpaństwa w stylu "po co żeś tu Pan/Pani przyszła ". Na sesję żeby przyjść i zadać pytanie to trzeba się wcześniej zgłosić i najlepiej uprzedzić jakie będzie się zadawać pytania bo inaczej odpowiedzi nie uzyskasz ... znajomość sytuacji i bieżących problemów w terenie zerowa ! Brak pozytywnego kontaktu z mieszkańcem ! CZAS NA ZMIANĘ!!!

Zgłoś
?3.07 o 12:06

Wójt dostał absolutorium od swoich radnych, ale czy w przyszłym roku dostanie od mieszkańców?

Zgłoś
Obywatel3.07 o 10:54

Ale to chyba nie dla wójta, bo nie wójt rządzi w tej gminie, tak jak mieszkańcy piszą, kolesiostwo na pierwszym miejscu, wszędzie paniska, ludzie zaczynają mieć dosyć, na szczęście takich gmin coraz mniej a i tu zegar czasu zaczyna tykać.

Zgłoś
obserwator3.07 o 10:12

14za, 1 wstrzymał się

Zgłoś
...3.07 o 08:53

Największa umiejętność pracowników Urzędu Gminy to zbywanie "klienta". Doświadczyłem tego kilka razy.

Zgłoś
ja3.07 o 08:49

Proszę podać ilu radnych było, za a ilu przeciw . A może mój radny wstrzymał się od głosu. A może przez aklamację uzyskał to absolutorium?

Zgłoś
/3.07 o 08:39

Wszyscy z tej samej bajki. Jak tylko ktoś ma inne zdanie zaraz jest proszony na stronę w celu przedyskutowania. Dobroszyce to gmina gdzie w urzędzie, szkole, przedszkolu, ośrodku, zatrudniani są czyjeś ciotki, wujki, kuzynki. Nie ma ludzi z zewnątrz. Nie należysz do kliki, to cię nie ma. Prosty przykład "konkursu" na dyrektora podstawówki. Drugi to ośrodek, aż się prosi o nowego kierownika. Może ogarnąłby towarzystwo wzajemnej adoracji. Tu się robi, ale tylko dla tych co mają takie samo zdanie jak radni.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube