reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 3 lipca. Imieniny Anatola, Jacka, Ottona.
14℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Jest porozumienie miasta i PKP ws. remontu oleśnickiego dworca

Aktualności23.06 o 12:43Komentarzy: 50
PKP wyremontują oleśnicki dworzec kolejowy, a miasto wynajmie w nim pomieszczenia i zapewni dach nad głową lokatorom obiektu. Podpisano właśnie porozumienie pomiędzy kolejową spółką a samorządem.Dzięki sygnowanemu dokumentowi Polskie Koleje Państwowe S.A. zobowiązały się do przeprowadzenia inwestycji w Oleśnicy, pod warunkiem wynajęcia przez lokalny samorząd przestrzeni na dworcu po zakończeniu jego przebudowy. Taka współpraca pozwoli na połączenie w budynku funkcji obsługi podróżnych (poczekalnia, toalety) z usługami dla mieszkańców, które planuje uruchomić na wynajętej od PKP S.A. przestrzeni miasto Oleśnica.

W porozumieniu PKP S.A. zobowiązały się do wykończenia lokali zgodnie z przyjętym przez samorząd standardem. Uzgodniono też ścisłą współpracę na każdym etapie inwestycji. Porozumienie podpisali Ireneusz Maślany i Krzysztof Golubiewski – członkowie zarządu PKP S.A. oraz Jan Bronś – burmistrz Oleśnicy. W wydarzeniu wziął udział także Paweł Hreniak – poseł na Sejm RP i wojewoda dolnośląski w latach 2015-2019.– Podpisanie porozumienia z Oleśnicą to ważny krok na drodze do przebudowy tego obiektu, ponieważ gwarantuje, że po inwestycji dworzec w Oleśnicy, oprócz obsługi podróżnych, za sprawą instytucji, które planuje otworzyć tu samorząd, stanie się również centrum aktywności jej mieszkańców. W województwie dolnośląskim podobny model współpracy już zadziałał. Na przebudowanych dworcach w Malczycach mieści się biblioteka, w Kątach Wrocławskich – Gminny Dom Kultury, a w Zgorzelcu – harcówka – podkreśla Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP S.A.

Obecnie przebudowa zabytkowego, bo pochodzącego z 1868 roku, dworca w Oleśnicy jest na etapie przygotowania. W najbliższym czasie zostanie opracowany program funkcjonalno-użytkowy, określający wstępny zakres inwestycji. Będzie on uszczegółowiony na etapie opracowania dokumentacji projektowej. Jednak już dziś można powiedzieć, iż przebudowa tego historycznego obiektu obejmie poprawę jego estetyki, funkcjonalności oraz umożliwi dostosowanie budynku do współczesnych standardów obsługi podróżnych, w tym osób z niepełnosprawnościami.Jedną z ciekawostek jest planowane przywrócenie wewnętrznego dziedzińca, który pełnił niegdyś funkcję ogrodu-poczekalni. Będzie to możliwe dzięki rozbiórce przybudówek powstałych w II połowie XX wieku. Z kolei dzięki instalacji nowoczesnych systemów monitoringu i przeciwpożarowych nastąpi poprawa bezpieczeństwa na dworcu i w ich otoczeniu. Przy współpracy z samorządem zmieni się również teren przed dworcem.

Dworzec w Oleśnicy został wpisany do obecnego Programu Inwestycji Dworcowych w ubiegłym roku. Inwestycja będzie finansowana ze środków własnych PKP S.A. i realizowana w formule „Projektuj i buduj”. Wstępnie szacowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2025 roku.rd, źródło: PKP / UMO

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (50)

PIS & KLER sp.zoo26.06 o 20:16

PIS Z KLEREM ROBIĄ SOBIE 69.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski26.06 o 00:55

gdyby nie wcześniejsze bezsensowne deklaracja Jana Bronsia o przejęciu dworca i uczynieniu z niego jakiegoś centrum kultury - dworzec już dawno byłby odnowiony w ramach ogólnopolskiego programu, z którego wypadł, bo Jan Bronś miał jakieś mrzonki. Jan Bronś nigdy nie powinien być samorządowcem. Uczyniono go burmistrzem, bo miał być przychylny radnym, myślącym o własnych interesach.

Zgłoś
25.06 o 13:53

;))

Zgłoś
chłopak ze wsi24.06 o 23:20

Racjonalista to typowy trol siejący zamęt bo ma malutkiego kohones i wybujałe ego. Gawiedź

Zgłoś
Racjonalista24.06 o 22:08

Romanowicz to typowy wyborca Bronsia. Cóż, można tylko współczuć. Ale jest to klasyczny obraz nędzy intelektualnej. Tłuszcza.

Zgłoś
Znamy to znamy24.06 o 17:24

Romanowicz ja ciebie rozumiem, mówisz zupełnie jak Twój Idol.

Zgłoś
Romanowicz24.06 o 16:34

Ale moherowym berecikom i kibolskim niedorozwojom gula skacze, że Pan Burmistrz Bronś tak świetnie sobie radzi i Oleśniczanie go za to szanują. Haaauuu haaaauuu haaauuu wyjcie sobie pisobolszewickie pieski, nic innego nie możecie zrobić impotenci, Pan Burmistrz Bronś wam zaorał odbyty i jeszcze was d*pa boli :D

Zgłoś
Buaaahhhaaahaaa24.06 o 12:17

@ kocham prezesa K. Nie jesteś jedyny w tym mieście, Bronś też zmienił zdanie i flirtuje z Pisem.

Zgłoś
kocham prezesa K.24.06 o 11:20

Tylko PIS !

Zgłoś
Buahahhhaahhhahaaa24.06 o 07:24

PiS to stan umysłu, a to dobre. Zgadnijcie z kogo to cytat?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube