reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 3 lipca. Imieniny Anatola, Jacka, Ottona.
18℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Za 11 mln zł powstaje oczyszczalnia ścieków. Wmurowano kamień węgielny

Aktualności22.06 o 22:10Komentarzy: 14
Za 11 milionów złotych powstaje nowa oczyszczalnia ścieków w Dobroszycach. Za nami uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na placu budowy.* * *

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod oczyszczalnię ścieków

Wczoraj w południe, 21 czerwca 2022 roku, na terenie inwestycji przy ulicy Truskawkowej w Dobroszycach, odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod oczyszczalnię ścieków w Dobroszycach.

W wydarzeniu tym udział wzięli m.in. Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek, Prezes Gminnej Gospodarki Komunalnej Dariusz Jagiełło, Prezes Newater Sp. z o.o. sp.k Robert Malik , Przewodniczący Rady Gminy Dobroszyce Dariusz Palma, Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Damian Mrozek, Sekretarz Gminy Dobroszyce Monika Hołówka, Skarbnik Gminy Dobroszyce Urszula Włodarczyk, Proboszcz Parafii Dobroszyce Mieczysław Pajdo oraz przedstawiciele wykonawcy, zespołu inspektorów nadzoru inwestorskiego, zespołu zarządzającego projektem, zespołu do nadzoru nad realizacją udzielonego zamówienia i inni zaproszeni goście.

Zgodnie z obowiązującym ceremoniałem, po odczytaniu i podpisaniu aktu erekcyjnego, nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego. W specjalnej tubie, tzw. kapsule czasu, dla pozostawienia świadectwa dla potomnych, umieszczono dodatkowo aktualny numer Gazety Dobroszyckiej oraz monety.

Zaproszeni goście mogli zobaczyć częściowo wykonane prace, które zmienią technologicznie proces związany z oczyszczaniem ścieków oraz pozwolą na dociążenie wynikające z rozwoju Gminy.
Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków to obecnie najważniejsza inwestycja w naszej Gminie, której celem jest osiągnięcie efektu ekologicznego w postaci dostosowania układu technologicznego do przyjęcia większej ilości ścieków i osiągnięcia lepszych parametrów jakościowych.

"Dziś, przy tak dynamicznym rozwoju, pochylamy się nad koniecznością modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków. Serca naszej gminy, niezbędnego do jej prawidłowego funkcjonowania. Dziś mija 30 lat od momentu oddania do użytku tego obiektu. Konieczność modernizacji wynika z wielu czynników. Ta technologia i wielkość jest niewystarczająca na obecne potrzeby związane z rozwojem gminy"- mówił Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek.

Przypomnijmy, wartość tej inwestycji to kwota około 11 mln zł, z czego 7,2 mln zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Prace przy modernizacji oczyszczalni odbywają się zgodnie z harmonogramem a inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie przyszłego roku.

UG Dobroszyce

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (14)

PiS = PZPR24.06 o 18:57

Ania - wazelina aż się wylewa...

Zgłoś
:)23.06 o 23:03

Remiza strażacka też się buduję, ale jej nowe ulokowanie to jakaś kpina.

Zgłoś
jarkodonek23.06 o 13:05

a w większości gminy Dziadowa Kłoda, brak kanalizacji, brak światłowodów, chodników,ale każdy ryło do zdjęć pozuje. XXI w a w gminie DZK jakieś lata 70 ubiegłego wieku, wstyd,żenada i popelina,jednym słowem skansen

Zgłoś
Andrzej23.06 o 12:02

"gmina to nie tylko Dobroszyce" a oczyszczalnia ścieków to tylko Dobroszycom służy?

Zgłoś
F23.06 o 11:08

A ośrodek zdrowia nadal DNO!

Zgłoś
Pasożyt23.06 o 10:31

Ten w czarnej sukience rozumie ,że pierwszy do łopaty !

Zgłoś
SS23.06 o 10:16

W bierutowie przydałyby się porządne oczyszczalnia a nie ten chłam, puszczają ludziom szczochy, wiecznie śmierdząca woda a płacić trzeba jak za alkaliczną

Zgłoś
1!23.06 o 09:56

Proszę pamiętać Panie wÓJCIE,że gmiana to nie tylko Dobroszyce!!!!!

Zgłoś
Joseph23.06 o 08:52

Aktu EREKCYJNEGO. to kiedy ta erekcja.

Zgłoś
1!23.06 o 01:43

"Dynamicznym rozwoju" ale nie,dróg!!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube