reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 3 lipca. Imieniny Anatola, Jacka, Ottona.
17℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Ekologiczne ubrania dla dzieci, czyli jakie? Zobacz, na co zwrócić uwagę

Aktualności22.06 o 21:58Komentarzy:
Świadome zakupy ubranek dziecięcych pozwolą nie tylko wybierać produkty bezpieczne dla dziecka, ale również tworzone w poszanowaniu środowiska naturalnego. Ekologiczne ubranka dla dzieci tworzone są z naturalnych materiałów, które zapewniają maluchowi pełen komfort i są w pełni bezpieczne. W jaki sposób podejmować decyzje o zakupie odzieży dziecięcej spełniającej najwyższe standardy i czym konkretnie są ubranka ekologiczne?Ekologiczne ubranka dla dzieci - co mieści się w tym pojęciu?

Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi potrzeby dbania o środowisko i życia zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju. Jak przekłada się to na decyzje w sprawie zakupu odzieży? Na półkach sklepów wciąż znaleźć można dużą liczbę odzieży wykonanej ze sztucznych materiałów takich jak poliester czy poliamid. Materiały tego typu w większości nie nadają się do recyklingu, a ich rozkład trwa nawet dwieście lat. Co więcej, materiały syntetyczne nie przepuszczają powietrza i są niezdrowe dla skóry. W przypadku ubrań dziecięcych najważniejsze natomiast jest oddziaływanie materiału na delikatną skórę dziecka.

Ubrania ekologiczne dla dzieci są bezpieczne, gdyż wytwarzane są zgodnie z określonymi wytycznymi. Chodzi tu między innymi o brak stosowania pestycydów czy też sztucznych nawozów do uprawy bawełny. Materiały ekologiczne są przyjazne środowisku, gdyż surowce są ponownie wykorzystywane, co redukuje ilość odpadów i przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2. Co więcej, ekologiczne ubranka dla dzieci produkowane są zgodnie z wymaganiami społecznymi, ekonomicznymi i ekologicznymi, co składa się na zasadę sprawiedliwego handlu. Najważniejsze jest to, że odzież taka jest bezpieczna dla delikatnej skóry dziecka, gdyż zakłada użycie wyłącznie naturalnych.Dlaczego warto kupować ubranka ekologiczne?

Warto stawiać na ekologiczne ubranka dla dzieci z wielu względów. Najważniejsze jest bezpieczeństwo malucha, a jak wiadomo, naturalne materiały najlepiej sprawdzą się na delikatnej skórze dziecka, która skłonna jest do podrażnień i alergii. Odzież taka jest też komfortowa. Materiały są miękkie, miłe w dotyku i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Ważna jest też ich jakość. Naturalne tkaniny są wytrzymałe i odporne. Ubranka takie są dostępne w niezliczonej ilości wzorów. Inspiracji może dostarczyć nam gazetka promocyjna Pepco, gdzie znajdziemy bardzo dobrej jakości ubranka w wielu rozmiarach i kolorach.

Jakie materiały wybierać?

Zdecydowanie najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do produkcji dziecięcych ubranek ekologicznych jest bawełna. Warto jednak zdawać sobie sprawę, iż musi to być bawełna organiczna, która produkowana jest zgodnie z zasadami ekologicznego rolnictwa przy redukcji ilości zużytej wody i bez sztucznych nawozów. Bawełna organiczna jest miła w dotyku, wyróżnia się wysokim poziomem termoregulacji i jest antyalergiczna. Innymi materiałami, na które warto zwrócić uwagę, są też len i bambus, które są niezwykle miękkie i przewiewne. Świetnie wchłaniają też wilgoć i są naturalnym filtrem przeciw promieniowaniu UV. Do wszystkich tkanin zastosowanie mają bezpieczne dla zdrowia dziecka barwniki niepowodujące reakcji alergicznych.Na jakie oznaczenia zwracać uwagę podczas zakupu?

Podczas zakupów dobrze jest zerknąć na metkę, gdzie znajdziemy nie tylko informacje o składzie materiału, ale również przyznane certyfikaty. Jednym z najbardziej wartościowych certyfikatów wymagających spełnienia wyśrubowanych wymagań jest GOTS (Global Organic Textile Standard). Oznaczenie to dzieli się na dwie kategorie. Pierwsza z nich jest niezwykle restrykcyjna i wymaga, by dany produkt składał się przynajmniej w 95% z włókien ekologicznych objętych certyfikatem. W drugiej kategorii mieszczą się ubrania z określonym procentowo udziałem wspomnianych wcześniej włókien.

Artykuł sponsorowany

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube