reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 3 lipca. Imieniny Anatola, Jacka, Ottona.
17℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Catering dietetyczny - czy tylko dla ludzi, którzy chcą schudnąć? Mity i fakty

Aktualności22.06 o 20:53Komentarzy:
zy słyszałeś lub słyszałaś kiedyś określenie "kultura diet"? Na szczęście hasła te bardzo mocno wyparł ruch body positivity, jednak wiele osób, dorastających w pierwszej dekadzie XXI wieku, wciąż łączy pojęcie osobistego szczęścia z niską wagą oraz rozmiarem noszonych ubrań. Jeśli catering dietetyczny kojarzy Ci się tylko z odchudzaniem, pora rozprawić się z tym mitem - już ostatecznie.Catering dietetyczny - najczęściej powtarzany mit, dotyczący diety pudełkowej

Zacznijmy od najbardziej popularnego mitu, czyli wspomnianego już przeświadczenia, że catering dietetyczny = dieta redukcyjna. Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że słowa "dieta" dotyczy nie tylko jednego aspektu, czyli odchudzania, a codzienności. W końcu dobrze zbilansowane, zdrowe menu, przygotowywane ze świeżych składników, to podstawa suplementacji organizmu w makro i mikroskładniki, nie wspominając o zapewnieniu odpowiedniego dziennego zapotrzebowania energetycznego. Wiele firm, oferujących catering dietetyczny, nie ma nawet w ofercie stricte diety odchudzającej. Dobrym przykładem jest BeDiet Catering - marka ta oferuje różne warianty diety, np. keto lub dla osób zmagających się z chorobami dietozależnymi, jednak żadna z nich nie jest nazwana w odniesieniu do utraty kilogramów. Tak naprawdę to, jaką opcję cateringu dietetycznego wybierzesz, nie ma ogromnego znaczenia, bowiem najbardziej istotny w redukcji jest po prostu deficyt kalorii. Bez tego, jeśli Twoim celem jest utrata wagi, np. ze względu na uzyskaną wartość BMI, po prostu nie osiągniesz planowanych efektów.

Catering dietetyczny - fakty, dzięki którym dieta pudełkowa zyska w Twoich oczach!

Zdecydowanie najpoważniejszym zarzutem, który pojawia się w kontekście cateringu dietetycznego, jest ten, że służy on jedynie odchudzaniu. Czasami można też spotkać komentarze, że dieta pudełkowa jest monotonna lub mało sycąca - to jednak kwestie, na które wpływ mają różne czynniki, przykładowo źle dobrana kaloryczność posiłków lub po prostu korzystanie przez firmę z niskiej jakości składników. Jakie są bezsprzeczne fakty, jeśli wybierasz catering dietetyczny o wypracowanej renomie i dużym zaufaniu wśród klientów? Przede wszystkim, Twoje menu zostanie opracowane przez doświadczonego dietetyka, co jest gwarancją odpowiedniego zbilansowania posiłków. Pamiętaj, że to nie kucharz powinien się tym zajmować - chyba, że ma on oczywiście odpowiednie wykształcenie w tym kierunku. Druga sprawa to to, że catering dietetyczny naprawdę bardzo mocno oszczędza czas, dzięki czemu Ty możesz iść na siłownię, spędzić czas z bliskimi, a także nie martwić się o to, co zjesz jutro w pracy.

Wspomniana wcześniej firma BeDiet Catering zapewnia także dowóz w wielu różnych miastach i to nie tylko w ścisłym centrum, dzięki czemu nie będziesz musiał lub musiała martwić się o przygody z kurierem lub dodatkowe opłaty. Jeśli zbliża się stresujący czas w Twoim życiu, chcesz zmienić nawyki żywieniowe lub zmagasz się z chorobą dietozależną, na pewno warto spróbować tego rozwiązania i przekonać się, jak pysznie smakuje zdrowe jedzenie!

Artykuł sponsorowany

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube