reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 3 lipca. Imieniny Anatola, Jacka, Ottona.
16℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej z SP1

Aktualności21.06 o 16:12Komentarzy:
Maria Wiązek ze Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Książąt Oleśnickich w Oleśnicy została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej.
***

Naszej szkole zawsze bliska była tematyka ekologiczna, dlatego zgłosiliśmy uczniów do Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej, której organizatorem była Edukacyjna Sieć Antysmogowa.

Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa to konkurs wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z całej Polski. Z naszej szkoły w konkursie udział wzięło 9 uczniów z klas ósmych.

Olimpiada składała się z trzech etapów, a każdy z nich obejmował pytania dotyczące ekologii, zgodnie z zakresem wskazanym w bibliografii konkursowej. Uczniowie mieli 70 minut na udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. Stopień trudności pytań wzrastał wraz z każdym etapem konkursu.

Do trzeciego, finałowego etapu zakwalifikowały się 2 uczennice: Agnieszka Makowska z kl. 8 B i Maria Wiązek z kl. 8 B, przy czym Marysia została laureatką tego konkursu zajmując w nim II miejsce.

Marysi składamy serdeczne gratulacje!

M. Stępień, szkolny koordynator olimpiady

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube