reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 3 lipca. Imieniny Anatola, Jacka, Ottona.
17℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Oleśnicki ksiądz naruszył prawo kanoniczne? Jego sprawa trafi do Watykanu

Aktualności21.06 o 10:43Komentarzy:
Kuria nie wyjawia, jaki kanon prawa kanonicznego miał naruszyć ksiądz do niedawna związany z jedną z oleśnickich parafii. Jego sprawie przyjrzy się Stolica Apostolska.W marcu portal MojaOlesnica.pl ujawnił, że z parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Oleśnicy zniknął jeden z księży, który był odpowiedzialny między innymi za kontakty z młodzieżą. Pracował także jako szkolny katecheta.

Sam zainteresowany w trakcie rozmowy z nami powiedział, że nie jest upoważniony do komentowania tego, co się stało. - Ksiądz z tej parafii został odwołany zgodnie z decyzją arcybiskupa w związku z podejrzeniem naruszenia jednego z kanonów prawa kanonicznego. Nie chodzi o naruszenie przepisów karnych. Przebywa we Wrocławiu, w domu czasowego pobytu kapłanów - powiedział portalowi MojaOlesnica.pl ks. dr Rafał Kowalski, rzecznik prasowy Archidiecezji Wrocławskiej.

Nie wyjawił, jaki dokładnie kanon prawa kanonicznego mógł zostać naruszony. Zapewnił przy tym, że nie chodzi o możliwość łamania jakiegokolwiek prawa świeckiego, zatem nie może być mowy o przestępstwie. - Jeśli ktoś składa zawiadomienie, że ksiądz narusza kanon prawa kanonicznego, to nie chcemy być posądzeni, że to ignorujemy. Stąd decyzja, aby go zawiesić w czynnościach duszpasterskich - dodał ks. Kowalski. Zaznaczył, że postępowanie trwa, a zwierzchnikom zależy na dokładnym wyjaśnieniu sprawy, która może też zakończyć się na korzyść duchownego.

Sprawdziliśmy, na jakim obecnie etapie jest kościelne postępowanie. - Ksiądz Aleksander nadal przebywa w ośrodku czasowego pobytu kapłanów i nie pełni posługi duszpasterskiej. Badanie jego sprawy na etapie diecezjalnym najprawdopodobniej zostanie zamknięte do końca czerwca. Wówczas zebraną dokumentację prześlemy do odpowiedniej dykasterii Stolicy Apostolskiej i będziemy oczekiwać na ocenę zebranego materiału - napisał do naszej redakcji ks. Kowalski.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube