reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 3 lipca. Imieniny Anatola, Jacka, Ottona.
18℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Nie zdążyła skorzystać z pomocy. Pieniądze ze zbiórek trafiły dla Emilki

Aktualności21.06 o 10:03Komentarzy:
Rok temu bierutowianka Renata Bińkowska, która na co dzień pracowała w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja. Pieniądze zbierane dla niej przeznaczono dla potrzebującej Emilki.* * *

Sprawozdanie końcowe Komitetu Społecznego dla Reni przekształconego w Komitet Społeczny - dla Emilki

2 maja 2021 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji został zarejestrowany Komitet Społeczny dla Reni pod numerem 2021/891/KS. Celem Komitetu były zbiórki publiczne pieniędzy do puszek na rehabilitację Reni Bińkowskiej w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej "Votum" w Krakowie. W zbiórkach wzięło udział blisko 40 wolontariuszy z Oleśnicy, Bierutowa i z innych miejscowości. Łącznie zebrano kwotę: 23 766,72 zł (dwadzieścia trzy tysiące siedemset sześćdziesiąt sześć złotych i siedemdziesiąt dwa grosze). Niestety 14 czerwca 2021 r. Renia zmarła i nie zdążyła skorzystać z rehabilitacji.

Po dogłębnej analizie Komitet podjął decyzję o przekazaniu całej zebranej kwoty dla Emilki Lipy z Bierutowa, jedenastoletniej schorowanej dziewczynki wymagającej rehabilitacji. Po uzyskaniu zgody od pani Ewy Sikory-Lipy czyli mamy Emilki, nastąpiło formalne przekształcenie Komitetu Społecznego dla Reni w Komitet Społeczny- dla Emilki w MSWiA w dniu 11.08.2021 r. Formalnie kwota 23 766, 72 zł została przekazana dla mamy Emilki w dniu 14.11.2021 r. Rodzice Emilki, pani Ewa i pan Darek, zakupili za powyższą kwotę między innymi: wózek inwalidzki, materac rehabilitacyjny, kosmetyki dziecięce oraz zajęcia rehabilitacyjne dla dziecka. Sprawozdanie z przeprowadzonej zbiórki Komitetu Społecznego- dla Emilki zostało zaakceptowane w MSWiA w dniu 14.01.2022 r.

Komitet Społeczny- dla Emilki informuje również, że Fundacja "Siepomaga" zebrała na rehabilitację Reni Bińkowskiej kwotę 85, 509 zł (osiemdziesiąt pięć tysięcy pięćset dziewięć złotych). 1214 osób wsparło zbiórkę Fundacji. Po śmierci Reni kwota ta została przekazana przez Fundację dla Antosia Kubicza ze Smolnej na operację jego rączek. Antoś chorował na ciężką i rzadką chorobę, natomiast obecnie jest już w miarę zdrowy, po przejściu udanej operacji.

Reasumując Renia wprawdzie nie zdążyła skorzystać ze zbiórek i rehabilitacji, jednak na pewno cieszyłaby się z faktu, że zebrane pieniądze ulżyły i pomogły dwojgu dzieciom: Emilce i Antosiowi.
Komitet Społeczny dla Reni przekształcony w Komitet Społeczny- dla Emilki bardzo dziękuje wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom, instytucjom i ludziom dobrej woli za wpłaty, darowizny oraz za wszelką pomoc i dobro przekazane dla Komitetu i Fundacji.

Przewodniczący Komitetu Społecznego - dla Emilki: Marek Krzysztof Bińkowski

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube