reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 3 lipca. Imieniny Anatola, Jacka, Ottona.
17℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Obchody Europejskich Dni Pracodawców w powiecie oleśnickim

Aktualności19.05 o 17:50Komentarzy: 7
Około 500 osób wzięło udział w działaniach poświęconych możliwości podwyższania lub zmiany kwalifikacji zawodowych. Zorganizował je Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy, włączając się w tegoroczną edycję Europejskich Dni Pracodawców.Od 16 do 20 maja odbywały się spotkania z młodzieżą oleśnickiego oraz z osobami bezrobotnymi. Sporą frekwencją cieszyła się konferencja "Rynek pracy, a pożądane kompetencje w zmieniającej się rzeczywistości" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Oleśnicy i Bierutowa, którą PUP zorganizował we współpracy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury, w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej. W spotkaniu uczestniczyło około 150 osób. Powiat Oleśnicki reprezentowali przewodniczący Rady Adam Horbacz i wicestarosta Stanisław Stępień, a Miasto Oleśnicę burmistrz Jan Bronś.

Ponadto działaniami informacjami objęto prawie 200 młodych ludzi ze szkół średnich w Sycowie i Międzyborzu oraz osoby posiadające status bezrobotnych. Zaplanowano również akcję informacyjną z wykorzystaniem bazy kontaktów (newsletter) mającą na celu przedstawienie pracodawcom możliwości uzyskania pomocy w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych pracodawców oraz zatrudnionych przez nich pracowników.

W ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Pracodawców informacje dotyczące kompetencji i ich wartości rynkowej zostały przekazane grupie około 500 osób, w tym młodzieży i osobom bezrobotnym w liczbie 370.

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (7)

B.S.20.05 o 15:21

Pup jak żyje 50 lat to jeszcze nikomu pracy jest załatwił. Zbędna intytucja

Zgłoś
Mamol20.05 o 15:19

Oo nawet pan glapinski był. Pewnie mówił bezrobotnym, kredyty brać i spłacać do końca życia. Tam cała elyta urzędników, którzy sobie dali 90% podwyżek. Im niestraszny głód i inflacja

Zgłoś
ol20.05 o 08:02

na temat bezrobotnych dyskutowali Ci , którzy mają ciepłe posadki i po paru ble ble ble , mają to w nosie , a nawiasem , większość bezrobotnych w mieście to można spotkać na ławeczkach w Oleśnicy około południa . Dla chętnych pracy pełno

Zgłoś
Red is bad19.05 o 22:04

Nie ma nic lepszego niż balangi urzędników za nie swoje pieniądze. J....ć komunę

Zgłoś
sasiad19.05 o 18:43

Kochani z Olkolu a gdzie ci z parti rządzącej ,inni się interesują a oni mają w d ludzi....

Zgłoś
JaA19.05 o 18:19

Trzeba było zaprosić pracodawców z Olkolu i uświadomić im , że jak się zatrudnia ludzi to się płaci za wykonaną pracę . Jak to możliwe , że nikt nie reaguje ,na to co się tam dzieje , ludzie w jakim kraju my żyjemy ?!

Zgłoś
,19.05 o 18:11

Może pomogli by pracownikom Olkolu ?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube