reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 10 sierpnia. Imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca.
23℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Gazeta referendalna i kłamstwa. Burmistrz Sycowa informuje o orzeczeniu sądu

Aktualności18.05 o 18:05Komentarzy: 54
Niedługo ma się odbyć referendum w sprawie odwołania burmistrza Sycowa Dariusza Maniaka. Samorządowiec poinformował o sądowej rozprawie w trybie wyborczym.* * *

Szanowni Państwo,

chciałbym poinformować, że dzisiaj odbyło się posiedzenie w trybie wyborczym przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu. Mając na uwadze liczne przekłamania i manipulacje zamieszczone w „gazetce referendalnej” nie mogłem pozostać obojętny. Podczas postępowania, zostały przedstawione dowody, które w sposób jednoznaczny wykazały zawarte w niej kłamstwa.

W posiedzeniu uczestniczyły osoby reklamujące i roznoszące gazetkę. Sąd w zdecydowanej większości podzielił moje stanowisko. Uczestnicy postępowania zostali zobowiązani do usunięcia wpisów, sprostowania kłamstw i zaprzestania udostępniania gazety. Niestety, żadna osoba obecna na sali oraz pełnomocnik inicjatywy referendalnej nie przyznała się do stworzenia gazety. Nawet nie wiedzą, kto ją stworzył.

Zawsze uważałem, że przestrzeń publiczna jest miejscem, gdzie należy traktować się ze wzajemnym szacunkiem i kierować się uczciwością oraz rzetelnością.

Rozmawiajmy ze sobą, dyskutujmy, ale zaprzestańmy szerzyć spiralę kłamstwa i nienawiści.

Dariusz Maniak
burmistrz Sycowa

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (54)

Rt19.05 o 09:33

@Kolega na PKS Bendzie Lidl. Iwanicki podatek płaci w Sycowie. A z tej galerii nic kasy do miasta nie będzie.

Zgłoś
Mateusz 19.05 o 08:15

@Jurek.Masz rację kto ma tyle informacji co oni? przecież wiemy jak trudno od burmistrza coś uzyskać a tu same fakty. Tym bardziej że w tych sprawozdaniach na BiP jak patrzę to korekta korektę goni i bądź tu mądry ..

Zgłoś
Jurek19.05 o 08:06

Gazetkę to wydali urzędnicy z magistrali oni najlepiej orientują się co publikowane jest na BIP. Publikacje udostępnia niejaki Krawczyk z tego co widzę, może tam trzeba szukać winnych..

Zgłoś
Kolega19.05 o 08:04

Teraz wszystko jasne czemu Iwanicki nawołuje do odwołania Maniaka,konflikt interesów galeria na starym PKS nie przyniesie tyle zysku jak powstanie galeria na kolejowej!Niepozwólmy aby paru prywaciarzy trzymało miasto dla siebie!GŁOSUJMY NA MANIAK!!!!!!!

Zgłoś
Kasia19.05 o 07:32

Spalarnia w Komorowie lub w Szczodrowie, niech się te wsie dogadają !!!

Zgłoś
Syców..19.05 o 06:59

Przerzucić spalarnie na Komorów bo tam tyle miejsca i zaraz klakierzy ucichną. Zamiast boiska spalarnia a co oni lepsi od nas !!!!

Zgłoś
wyborca19.05 o 00:35

On to dopiero jest kłamca i wprowadza nienawiści wśród mieszkańców. Zero dokumentów tylko suchy tekst wszystko w jego stylu.

Zgłoś
120918.05 o 23:33

Po prostu post Maniaka? Bez dowodów? Dez orzeczenia? Słabe to trochę.

Zgłoś
Rt18.05 o 23:21

Do lol. A czytałeś uzasadnienie? W trybu wyborczym masz 24 godz na odpowiedź. A niebawem zobaczysz te "Nieprawdziwe" informacje. MO publikujesz tak posty bez weryfikacji? Darek tylko post wrzucił. Bez wyroku. Bez uzasadnienia. Poczekajcie. Warto.

Zgłoś
Szczery18.05 o 23:20

Ja bym zostawil burmistrza w spokoju. Skończy się kadencja i wtedy mogą gwiazdy startować i się spełniać. Co grupa referendalna zrobiła dla miasta??? Nic? A czemu??? Bo każdy dba o swój interes. Burmistrz zrobił parę rzeczy ok. Parę spierniczy. Jest kolesiostwo, ale czy wcześniej nie było??? Ciemnogród wśród ludzi też jest. Szkoda, że nie patrzycie na władze centralna, która to rządzi mega przebojowo, a czepiacie się mlodego

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube