reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 5 czerwca. Imieniny Waltera, Bonifacego, Dobromira.
23℃
(zachmurzenie umiarkowane). Zobacz prognozę pogody

Gazeta referendalna i kłamstwa. Burmistrz Sycowa informuje o orzeczeniu sądu

Aktualności18.05.2022 o 18:05Komentarzy: 54
Niedługo ma się odbyć referendum w sprawie odwołania burmistrza Sycowa Dariusza Maniaka. Samorządowiec poinformował o sądowej rozprawie w trybie wyborczym.* * *

Szanowni Państwo,

chciałbym poinformować, że dzisiaj odbyło się posiedzenie w trybie wyborczym przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu. Mając na uwadze liczne przekłamania i manipulacje zamieszczone w „gazetce referendalnej” nie mogłem pozostać obojętny. Podczas postępowania, zostały przedstawione dowody, które w sposób jednoznaczny wykazały zawarte w niej kłamstwa.

W posiedzeniu uczestniczyły osoby reklamujące i roznoszące gazetkę. Sąd w zdecydowanej większości podzielił moje stanowisko. Uczestnicy postępowania zostali zobowiązani do usunięcia wpisów, sprostowania kłamstw i zaprzestania udostępniania gazety. Niestety, żadna osoba obecna na sali oraz pełnomocnik inicjatywy referendalnej nie przyznała się do stworzenia gazety. Nawet nie wiedzą, kto ją stworzył.

Zawsze uważałem, że przestrzeń publiczna jest miejscem, gdzie należy traktować się ze wzajemnym szacunkiem i kierować się uczciwością oraz rzetelnością.

Rozmawiajmy ze sobą, dyskutujmy, ale zaprzestańmy szerzyć spiralę kłamstwa i nienawiści.

Dariusz Maniak
burmistrz Sycowa

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (54)

Syców..20.05.2022 o 13:05

Trzeba odwołać całą radę bo to oni przyklaskiwali najbardziej. Co nam z takich niedouk?w, którzy w komisjach potrafią dwa zdania na pamięć powiedzieć..

Zgłoś
Referendalny20.05.2022 o 11:27

Jeszcze nigdy tak wielu mieszkańców Sycowa nie było zmotywowanych by odwołać burmistrza. Ja sam pójdę na referendum i głosem wyrażę opinię co myślę o pracy burmistrza.

Zgłoś
J20.05.2022 o 10:16

Zastanówcie się. Ktoś wykłada duże pieniądze z własnej kieszeni żeby usunąć Maniaka. Ta komuś musi zależeć żeby wcisnąć swojego burmistrza

Zgłoś
Lol 19.05.2022 o 22:57

Marek Mostowiak - czy Pan ma w ogóle pojęcie czego dotyczy tryb wyborczy ? Nie osób a środków agitacyjnych przykładowo gazety - sąd w takim postępowaniu nie skazuje, nie ma oskarżonych, pozwanych ? KN i RM mogliby poczytać i się dokształcić w tej materii. Gazetka referendalna zawiera nieprawdziwe informacje i nie nadaje się do rozpowszechniania. To fakt. Fajnie pisać gazetkę gdzie połowa rzeczy to nieprawda lub półprawda. Serio, jest się czym chwalić. Żenada.

Zgłoś
Marek mostowiak 19.05.2022 o 17:23

Czyli co maniak napisze w to wierzycie . Widocznie musieliście widzieć te papiery z sądu skoro tylko jego stronę udostepniacie . Jedno jest pewne : nigdy w Sycowie nie było tak skłócone społeczeństwo jak teraz przez tego dzieciaka który poczuł władze i próbuje ustawić wszystkich . Swoją drogą on pisze o dialogu ? Hahah czyli wcześniej konsultował się z tymi ludźmi co pozwał czy od razu z zaskoczenia im wręczono wezwanie do sądu. Myślał ze sad ich skaże i wtedy by pokazał wszystkim patrzcie to kłamstwa ale sąd w ?zdecydowanej? większości czyt 8/15 popiera jego hahaha maniak miej twarz i już się nie kompromituj

Zgłoś
,,,,,,,,19.05.2022 o 15:53

Panie Maniak co pan zrobił z USC zero powagi .Pani naczelnik to jakieś nieporozumienie i brak wiedzy.

Zgłoś
.19.05.2022 o 14:59

A kto się od wyroku odwołała ?

Zgłoś
Robert19.05.2022 o 13:54

Maniak kłamie, wyrok nie jest prawomocny. Nie zdążył Guderowej zapłacić faktury za studia i to umknęło w gazetce. Ale dobrze że się ukazała bo wydałby pieniądze na prywatę.

Zgłoś
3er319.05.2022 o 13:48

MO publikuje takie posty bez weryfikacji? Bo tylko Maniak napisał bez żadnych dowodów.

Zgłoś
Dariósz krul19.05.2022 o 09:57

Typowy maniak. Napisa post z którego nic nie wnika żeby wzbudzić litość i zrobić z siebie ofiarę. Aż się dziwie ze tyle naiwnych ludzi nadal jest w Sycowie . Czyli wychodzi na to ze vice burmistrz płaci za swoje studia ale maniak już nie, studiuje za kasę gminy ale dzieciom odebrali dodatkowy język niemiecki ?wyrok nie prawomocny a dario już ogłasza ?kolejny sukces? zero honoru. Najlpesze jest ro ze on już jest przegranym, nawet jak zostanie to już tyle ludzi zniechęcił do siebie tych znajomych których wyrzucił z fb i ich zablokował? swoich wyborców za kurtkę. Zachowanie jak dziecko. Tazke Darku pokaz orzeczenie sądu bo jesteśmy ciekawi

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube