reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 10 sierpnia. Imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca.
21℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Siedem nowych dróg w gminie Dobroszyce. Podpisano umowę na 13 mln zł

Aktualności18.05 o 08:43Komentarzy: 25
Urząd Gminy Dobroszyce informuje o podpisaniu umowy na budowę siedmiu nowych dróg. Wartość kontraktu to niemal 14 milionów złotych.* * *

16 maja 2022 roku w Urzędzie Gminy Dobroszyce podpisana została umowa na zadanie„Przebudowa dróg w Dobroszycach wraz z budową kanalizacji deszczowej”. W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną ulice: Tęczowa, Słoneczna, Wiosenna, Szkolna, Rzemieślnicza, Okrężna oraz odcinek ul. Nowosiedlickiej, wraz z budową kanalizacji deszczowej.

W uroczystym spotkaniu udział wzięli Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek, Poseł na Sejm RP Paweł Hreniak, Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Damian Mrozek, Skarbnik Gminy Dobroszyce Urszula Włodarczyk, Przewodniczący Rady Gminy Dobroszyce Dariusz Palma, Radny Gminy Dobroszyce Andrzej Hold, Radny Gminy Dobroszyce Andrzej Kasina, pełnomocnik firmy STRABAG Piotr Mikołajczak, kierownik budowy Marek Krzewiński, inspektor ds. inwestycji Marta Milczarczyk – Wabińska, inżynier budowy Natalia Targosz.

Wartość podpisanej umowy wynosi 13 867 985,68 zł. To rekordowa kwota na realizację inwestycji w ramach jednej umowy. Na zadanie Gmina Dobroszyce otrzymała dofinansowanie w wysokości 9,5 ml zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz dodatkowe wsparcie finansowe w wysokości 915 260, 50 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu Gminy Dobroszyce.

Inwestycja składa się z 3 etapów:
I etap – przebudowa ulicy Rzemieślniczej i Okrężnej wraz z budową kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego;
II etap – przebudowa ulicy Nowosiedlickiej (od istniejącej nawierzchni przy skrzyżowaniu z ul. Spokojną/ Wiosenną do skrzyżowania z ul. Tęczową/ Jasną, włącznie) wraz z budową kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem do rowu, budową kanału technologicznego w ul. Nowosiedlickiej i Tęczowej oraz przełożeniem istniejącego światłowodu w ul. Tęczowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Szkolną do skrzyżowania z ul. Nowosiedlicką) i Nowosiedlickiej do kanału technologicznego;
III etap – przebudowa ulic: Szkolnej, Tęczowej, Słonecznej, Wiosennej wraz z budową kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego.

Inwestycja obejmie budowę sieci kanalizacji deszczowej o dług. ok 3,12 km, nawierzchni asfaltowych jezdni o pow. 4918 mkw, nawierzchni jezdni z kostki betonowej o pow. 8550 mkw, nawierzchni ciągów pieszych i pieszo-rowerowych z kostki betonowej o pow. 6015 mkw.

Prace ruszą niebawem. Wkrótce na dobroszyckich drogach mieszkańcy zobaczą ciężki sprzęt budowlany, dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość na każdym etapie robót.

Termin zakończenia zadania: czerwiec 2023r .

Urząd Gminy Dobroszyce

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (25)

!!18.05 o 12:00

Tylko niech ten ciężki sprzęt co ma wyjechać i poblokowac drogi nie będzie tak uciążliwy jak dojazd do Oleśnicy przez Rataje.. a swoją drogą CZUĆ ZBLIŻAJĄCE SIĘ WYBORY :)

Zgłoś
Wystarczy chcieć 18.05 o 11:05

Remontujemy, budujemy, to super. Dlaczego jednak później brakuje chęci, aby zadbać o drogi i chodniki, kiedy zarastają one chwastami (np. okolice sklepu Dino)? Dlaczego studzienki na wodę deszczową są zapchane po kratki?

Zgłoś
Tak18.05 o 10:56

Po wyremontowanej ulicy Lipowej, mimo znaku 3,5 t nadal w jeżdżą 40 tonowe ciężarówki. Zdarza się że kilkanaście dziennie. Było to kilkakrotnie zgłaszane, ale bez żadnego efektu. Szkoda wyremontowanej drogi.

Zgłoś
Dobroszyczanin18.05 o 10:48

Szanowny Panie Wójcie, co z pozostałymi " starszymi" ulicami w Dobroszycach które jeszcze nie mają nawierzchni asfaltowej/ brukowej ? I drugi temat, czy w czasie sprzedaży działek pod magazyny Lidla pomyślał Pan, jak będzie wyglądał transport drogowy i jak ma się to na bezpieczeństwo mieszkańców ? Teraz jest jeszcze powiedzmy spokojnie choć ciężko przejść przez przejście, które wieczorem, nocą, jesienią jest słabo widoczne. Gdy magazyn ruszy ....ciemno to widzę.

Zgłoś
wstyd18.05 o 08:58

żenada...a stare drogi w stanie opłakanym..dobroszyce wieś układów i powiązań

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube