reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 10 sierpnia. Imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca.
23℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Siedem nowych dróg w gminie Dobroszyce. Podpisano umowę na 13 mln zł

Aktualności18.05 o 08:43Komentarzy: 25
Urząd Gminy Dobroszyce informuje o podpisaniu umowy na budowę siedmiu nowych dróg. Wartość kontraktu to niemal 14 milionów złotych.* * *

16 maja 2022 roku w Urzędzie Gminy Dobroszyce podpisana została umowa na zadanie„Przebudowa dróg w Dobroszycach wraz z budową kanalizacji deszczowej”. W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną ulice: Tęczowa, Słoneczna, Wiosenna, Szkolna, Rzemieślnicza, Okrężna oraz odcinek ul. Nowosiedlickiej, wraz z budową kanalizacji deszczowej.

W uroczystym spotkaniu udział wzięli Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek, Poseł na Sejm RP Paweł Hreniak, Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Damian Mrozek, Skarbnik Gminy Dobroszyce Urszula Włodarczyk, Przewodniczący Rady Gminy Dobroszyce Dariusz Palma, Radny Gminy Dobroszyce Andrzej Hold, Radny Gminy Dobroszyce Andrzej Kasina, pełnomocnik firmy STRABAG Piotr Mikołajczak, kierownik budowy Marek Krzewiński, inspektor ds. inwestycji Marta Milczarczyk – Wabińska, inżynier budowy Natalia Targosz.

Wartość podpisanej umowy wynosi 13 867 985,68 zł. To rekordowa kwota na realizację inwestycji w ramach jednej umowy. Na zadanie Gmina Dobroszyce otrzymała dofinansowanie w wysokości 9,5 ml zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz dodatkowe wsparcie finansowe w wysokości 915 260, 50 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu Gminy Dobroszyce.

Inwestycja składa się z 3 etapów:
I etap – przebudowa ulicy Rzemieślniczej i Okrężnej wraz z budową kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego;
II etap – przebudowa ulicy Nowosiedlickiej (od istniejącej nawierzchni przy skrzyżowaniu z ul. Spokojną/ Wiosenną do skrzyżowania z ul. Tęczową/ Jasną, włącznie) wraz z budową kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem do rowu, budową kanału technologicznego w ul. Nowosiedlickiej i Tęczowej oraz przełożeniem istniejącego światłowodu w ul. Tęczowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Szkolną do skrzyżowania z ul. Nowosiedlicką) i Nowosiedlickiej do kanału technologicznego;
III etap – przebudowa ulic: Szkolnej, Tęczowej, Słonecznej, Wiosennej wraz z budową kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego.

Inwestycja obejmie budowę sieci kanalizacji deszczowej o dług. ok 3,12 km, nawierzchni asfaltowych jezdni o pow. 4918 mkw, nawierzchni jezdni z kostki betonowej o pow. 8550 mkw, nawierzchni ciągów pieszych i pieszo-rowerowych z kostki betonowej o pow. 6015 mkw.

Prace ruszą niebawem. Wkrótce na dobroszyckich drogach mieszkańcy zobaczą ciężki sprzęt budowlany, dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość na każdym etapie robót.

Termin zakończenia zadania: czerwiec 2023r .

Urząd Gminy Dobroszyce

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (25)

Szkoda19.05 o 10:36

Osły Barany zrobią ulice żle niezrobia też źle niedogodzi wam zobaczcie w innych gminach jakie mają drogi że przejść się nie da

Zgłoś
Bee19.05 o 10:29

Droga do Siekierowic jest droga powiatowa więc Gmina niema do niej nic

Zgłoś
wójt19.05 o 08:08

patrząc na tą gminę...jest Nas młodych mniejszość...a wójt jako 1-szy idzie i śpiewa z moherami w kościele czy na procesjach...moherowe głosy rządzą w dobroszycach...

Zgłoś
Magnolia 18.05 o 21:00

Drodzy Państwo, skoro rządzący Gminą niespełniają się na swoim stanowisku, przy najbliższych wyborach trzeba im podziękować, a jeśli są rażące przesłanki mówiące o nieprawidłowościach to referendum i do domku wysłać żeby zarządzali swoim ogródkiem.

Zgłoś
żal.pl18.05 o 18:44

Szacun dla osoby,która wymyslila tytuł tego artykułu, hahaha! Nie nowe drogi, a ulice, no i można było od razu napisać,że nie w gminie Dobroszyce tylko w samych Dobroszycach, bo niepotrzebnie ktoś tylko narobił nadziei mieszkańcom innych wiosek z gminy... eshhh!

Zgłoś
M18.05 o 18:40

No właśnie, czy ktoś wreszcie zainteresuje się drogą w Siekierowicach???

Zgłoś
!? przypadek !? 18.05 o 15:06

To dopiero teraz zauważyliście że drogi które będą robione są drogami na których mieszkają m.in. dobroszyckie "władze " ?!

Zgłoś
porażka wsi18.05 o 14:05

o tak te progi mistrzostwo świata- progi przy domu radnego i pracownika urzędu..brawo wy...drogi przy kolegach ...kolesiostwo az śmierdzi okropna wiocha

Zgłoś
Była mieszkanka Waszej Gminy.18.05 o 13:47

Panie Wó jcie dlaczego tylko Dobroszyce Kiedy będzie remont drogi Dobroszyce -Siekierowice ąż do granicy z powiatem trzebnickim/. Proponuję przejażdżke późnym wieczorem . Odpowie Pan że to droga powiatowa . Ale Pan jest gospodarzem całęj Gminy. Pozdrawiam .

Zgłoś
Rrr18.05 o 12:27

Niech nie zapomną o dużej ilości progów zwalniających...

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube