reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
20℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Siedem nowych dróg w gminie Dobroszyce. Podpisano umowę na 13 mln zł

Aktualności18.05 o 08:43Komentarzy: 25
Urząd Gminy Dobroszyce informuje o podpisaniu umowy na budowę siedmiu nowych dróg. Wartość kontraktu to niemal 14 milionów złotych.* * *

16 maja 2022 roku w Urzędzie Gminy Dobroszyce podpisana została umowa na zadanie„Przebudowa dróg w Dobroszycach wraz z budową kanalizacji deszczowej”. W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną ulice: Tęczowa, Słoneczna, Wiosenna, Szkolna, Rzemieślnicza, Okrężna oraz odcinek ul. Nowosiedlickiej, wraz z budową kanalizacji deszczowej.

W uroczystym spotkaniu udział wzięli Wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek, Poseł na Sejm RP Paweł Hreniak, Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Damian Mrozek, Skarbnik Gminy Dobroszyce Urszula Włodarczyk, Przewodniczący Rady Gminy Dobroszyce Dariusz Palma, Radny Gminy Dobroszyce Andrzej Hold, Radny Gminy Dobroszyce Andrzej Kasina, pełnomocnik firmy STRABAG Piotr Mikołajczak, kierownik budowy Marek Krzewiński, inspektor ds. inwestycji Marta Milczarczyk – Wabińska, inżynier budowy Natalia Targosz.

Wartość podpisanej umowy wynosi 13 867 985,68 zł. To rekordowa kwota na realizację inwestycji w ramach jednej umowy. Na zadanie Gmina Dobroszyce otrzymała dofinansowanie w wysokości 9,5 ml zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz dodatkowe wsparcie finansowe w wysokości 915 260, 50 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu Gminy Dobroszyce.

Inwestycja składa się z 3 etapów:
I etap – przebudowa ulicy Rzemieślniczej i Okrężnej wraz z budową kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego;
II etap – przebudowa ulicy Nowosiedlickiej (od istniejącej nawierzchni przy skrzyżowaniu z ul. Spokojną/ Wiosenną do skrzyżowania z ul. Tęczową/ Jasną, włącznie) wraz z budową kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem do rowu, budową kanału technologicznego w ul. Nowosiedlickiej i Tęczowej oraz przełożeniem istniejącego światłowodu w ul. Tęczowej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Szkolną do skrzyżowania z ul. Nowosiedlicką) i Nowosiedlickiej do kanału technologicznego;
III etap – przebudowa ulic: Szkolnej, Tęczowej, Słonecznej, Wiosennej wraz z budową kanalizacji deszczowej i kanału technologicznego.

Inwestycja obejmie budowę sieci kanalizacji deszczowej o dług. ok 3,12 km, nawierzchni asfaltowych jezdni o pow. 4918 mkw, nawierzchni jezdni z kostki betonowej o pow. 8550 mkw, nawierzchni ciągów pieszych i pieszo-rowerowych z kostki betonowej o pow. 6015 mkw.

Prace ruszą niebawem. Wkrótce na dobroszyckich drogach mieszkańcy zobaczą ciężki sprzęt budowlany, dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość na każdym etapie robót.

Termin zakończenia zadania: czerwiec 2023r .

Urząd Gminy Dobroszyce

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (25)

L20.05 o 07:26

Ośrodek zdrowia to już kompletna paranoja. Ale doktor P prędzej umrze na fotelu w gabinecie niż da się strącić ze stołka. Pani pielęgniarka P robi co chce. Dodzwonić się tam rano graniczy z cudem. Kawka na pierwszym miejscu.

Zgłoś
...19.05 o 15:47

To jest takie nasz dobroszyckie ranczo Wikowyje.

Zgłoś
ja19.05 o 15:23

układ dodaj jeszcze ośrodek zdrowia

Zgłoś
układ19.05 o 15:20

spójrzcie na Urząd Gminy szkołę Gospodarkę komunalną i inne instytucje w gminie. Układy . pomyślcie gdzie jest wspólny mianownik tych układów. Kto rządzi.?

Zgłoś
była mieszkanka wsij19.05 o 15:09

Do Bee. To wójt już nie współpracuje z powiatem . Tylko lans odchodzi z byłym wojewodą.

Zgłoś
Dobroszyczanin19.05 o 13:11

Szanowni Państwo, nie narzekać tylko na najbliższe wybory i podziękować!

Zgłoś
q19.05 o 12:51

A gdzie czeretak ?

Zgłoś
kapelusz moherowy19.05 o 11:55

13 każdego miesiąca idzie dzielnie z moherami i spiewa :D zdobywając głowy :D

Zgłoś
Nie obrażam 19.05 o 11:52

Pan/Pani "Szkoda" to prawdopodobnie z ortodoksyjny zwolennik władz gminy.. Dlaczego, jak ktoś ma uwagi, to nazwany jest osłem lub baranem? Proszę podać przykład tych innych gmin, gdzie przejść się nie da.

Zgłoś
mieszkaniec B,Błoto19.05 o 11:06

widać że Gmina Dobroszyce to tylko są Dobroszyce gdzie indziej nie potrzeba żadnych dróg !!!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube