reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
20℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Koniec stanu epidemii w Polsce. Ważny apel premiera Morawieckiego

Aktualności18.05 o 07:24Komentarzy: 7
16 maja przestał w Polsce obowiązywać stan epidemii z powodu koronawirusa SARS-COV2. Premier wyraził swoje zdanie na ten temat.W pierwszej połowie 2020 roku w Polsce zaczęły pojawiać się pierwsze przypadki zachorowań na COVID-19. Wtedy też pojawiły się restrykcje, które w większości obowiązywały przez dwa lata. Do końca 2021 roku 180 mieszkańców powiatu oleśnickiego zmarło z powodu koronawirusa.

Od 16 maja zniesiono w Polsce formalnie stan epidemii, choć poluzowanie obostrzeń pojawiło się już wcześniej. W uzasadnieniu decyzji wskazano, że taki ruch jest zasadny ze względu na poprawę stanu epidemiologicznego w kraju, zmniejszenie gwałtownego rozprzestrzeniania się zakażeń i zmniejszenie liczby osób hospitalizowanych. Obecnie obowiązuje "stan zagrożenia epidemicznego".

- Ja wierzę w skuteczność działania szczepionek. Potwierdzona w ostatnich latach będzie też dobrą tarczą przed ewentualnym zagrożeniem jesienią, ale pamiętajmy, że te zasady, które do tej pory stosowaliśmy, one niestety powinny zostać z nami dłużej, chyba że się okaże, że będą tylko pozytywne scenariusze i lekarze nam potwierdzą (...), że natura tego wirusa SARS-COV-2 staje coraz mniej niebezpieczna, ale poczekajmy aż powiedzą nam to specjaliści - mówił niedawno w trakcie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że należy przede wszystkim zachować ostrożność.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama
Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (7)

Foliarz i szur 19.05 o 21:02

Jak się mówi w więzieniu o tych co podnoszą mydło pod prysznicem? Że co oni się dali ? Przecwałować ? Ile procent Polaków dało się pezecwałować bez mydła?

Zgłoś
LP19.05 o 10:32

Cotwid był ale go nie było. Ukraińcy niestety są i jeszcze długo będą. To gorsza choroba niż cotwid i wszystkie inne. I do tego bardzo kosztowna.

Zgłoś
Bleer18.05 o 20:12

Koniec sciemy srovid byl i znikł z dnia na dzien buhahahahaha

Zgłoś
Marta_z_Bazin18.05 o 14:12

Brakuje mi częstych informacji ile zachorowało, ilu się zaszczepiło, czy mieli choroby współistniejące.

Zgłoś
porada 18.05 o 11:24

Mieszko, weź dawkę leku o nazwie "Nie...dol"

Zgłoś
Mieszko18.05 o 10:24

Jelenie po 3 dawkach srają już że strachu

Zgłoś
Najchudszy premier Europy18.05 o 08:31

Dziękujemy Ci o Panie. Jesteś nazbyt łaskawy. Teraz kochamy stepowiczów

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube