reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 3 lipca. Imieniny Anatola, Jacka, Ottona.
16℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Zaproszenie na premierę spektaklu Teatru Pomiędzy "Między nami dobrze jest"

Kultura18.05 o 09:25Komentarzy:
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza 22 maja o godzinie 17 do sali widowiskowej na premierę spektaklu "Między nami dobrze jest" w wykonaniu Teatru Pomiędzy.* * *

Zapraszamy 22 maja o godzinie 17.00 na premierę spektaklu "Między nami dobrze jest" w wykonaniu Teatru Pomiędzy, w reżyserii Anny Rakowskiej.

Spektakl jest finałem naszego projektu teatralnego o tym samym tytule. Bezpłatne wejściówki będą do odebrania od 17.05. w Sekretariacie MOKiS.

Spektakl oparty jest na dramacie Doroty Masłowskiej "Między nami dobrze jest". Za jego adaptację, obsadę i koncepcję reżyserską odpowiada Anna Rakowska, a zagrają w spektaklu aktorzy-amatorzy z międzypokoleniowej grupy Teatr Pomiędzy działającej przy MOKiS od 2021 roku.

Spektakl jest osadzony w konwencji teatru absurdu, gdzie operujemy przerysowaniem postaci, groteską, karykaturą, drwiną, przejaskrawieniem sytuacji i używanego języka. Przyjmujemy stylistykę metateatru czyli teatru w teatrze, która to dekonstruuje tradycyjną iluzję teatru i za pomocą obnażenia konwencji, ukazania przed widzem umowności teatru, służy do demaskowania pewnych aspektów rzeczywistości.

Środki metateatralne będą objawiać się np. poprzez obecność na scenie reżysera, granego przez jednego z aktorów, który na naszych oczach będzie reżyserował program telewizyjny; poprzez widoczną zmianę aktorów grających tę samą postać w spektaklu, a także poprzez budowanie na oczach widzów mobilnej scenografii, która będzie ulegać ciągłej transformacji.

Bohaterami spektaklu są: ekipa filmowa, realizująca przed oczami widza program telewizyjny oraz postaci występujące w tym programie.

Poprzez metateatr mamy szansę obnażyć niektóre mechanizmy rządzące światem mediów - sztuczność, manipulację słowem i obrazem, wyidealizowany lub wykarykaturzony obraz świata, tendencyjność w przekazie informacji, zakłamanie rzeczywistości.
Spektakl jest też opowieścią o rozpadzie - społecznych struktur, międzyludzkich więzi i języka, o pustych formach tworzących społeczną tkankę, o polityce i teatrze kulturowych ról. Opowiada o różnych wizjach polskości, kpiąc z każdej z nich. Pokazuje świat jako zestaw pustych form wypranych ze znaczeń. Żywy dialog zastępują zasłyszane slogany, reklamowa nowomowa i polityczny bełkot.

Obsada
Postaci w programie telewizyjnym:
MAŁA METALOWA DZIEWCZYNKA - Kamila Krzesak/ Kasia Kwaczyńska
HALINA - Iwona Palko/Kasia Stasiak
BOŻENA - Ela Kaznowska
STARUSZKA - Anna Jach
DZIENNIKARKA - Małgorzata Rokosz
AKTOR - Rafał Wojtczak
DŻESIKA - Ewa Kwaczyńska-Sierra
ANDŻELIKA - Zofia Chabierska

Ekipa filmowa:
REŻYSER - Leszek Tarasewicz
PREZENTERKA - Mariola Karasiewicz
PREZENTERKA - Małgorzata Rokosz

MOKiS

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube