reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 10 sierpnia. Imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca.
19℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Najbezpieczniejszy dojazd na Dobroszycką wciąż jest nielegalny

Aktualności18.05 o 08:08Komentarzy: 59
Minęły miesiące i nadal nie można wjechać na remontowaną ulicę Dobroszycką od strony Północnej. Kierowcy albo łamią przepisy, albo jadą okrężną drogą, której stan pozostawia wiele do życzenia.


Legalny przejazd na Dobroszycką przez północną jest niemożliwy, o czym informuje ustawiony znak

Trwa modernizacja ulicy Dobroszyckiej w Oleśnicy. Prace za 10,6 mln zł prowadzi firma Eurovia. - Informujemy, że w nocy z 26 na 27 lutego 2022 r. zamknięte zostanie dla ruchu skrzyżowanie ulic Dobroszyckiej i Wojska Polskiego w Oleśnicy. Objazd wytyczony został od drogi wojewódzkiej nr 368 do węzła Dąbrowa, następnie drogą krajową S8 do węzła Oleśnica Północ, następnie obwodnicą Oleśnicy do skrzyżowania z ul. Warszawską (patrz: https://dsdik.wroc.pl). Zachowana zostanie możliwość dojazdu do punktów usługowych, firm i posesji znajdujących się wzdłuż ul. Dobroszyckiej - informowała niedawno Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.


Z Dobroszyckiej nie skręcimy w Północną

Jednak w marcu niespodziewanie zamknięto przejazd od ulicy Północnej na osiedlu Stare Rataje. - Czy wiadomo jak to jest z objazdem ulicy Dobroszyckiej? Miał on prowadzić przez ulicę Północną, a teraz okazuje się, że postawiono tam znak zakaz ruchu, a policja stoi i wlepia mandaty. Cały ruch przerzucony został na polną drogę, a następnie ulicę Jarzynową. O wprowadzonym objeździe były głośne informacje, a teraz cisza na temat zmian. Kierowcy muszą zawracać w połowie drogi - napisał nam czytelnik.


Jest możliwy dojazd - przez szutrówkę


Ale żeby dojechać na teren większości firm przy Dobroszyckiej trzeba się natrudzić i pokonać drogę okrężną

- Ustalono, że konieczne jest skorygowanie organizacji ruchu w rejonie ulicy Dobroszyckiej i Północnej, które przy zachowaniu zakazów ruchu zapewnieni obsługę przedsiębiorstw zlokalizowanych przy ul. Dobroszyckiej w następujący sposób: od strony S-8 (od węzła Oleśnica Zachód) - samochodami ciężarowymi i osobowymi, a ul. Północną - wyłącznie samochodami osobowymi. Takie rozwiązanie wpłynie na rozproszenie ruchu, który przez cały czas przebudowy Dobroszyckiej kumuluje się na ul. Wielkopolnej, Owocowej, Jagodowej i Jarzynowej. Czekamy na sformalizowanie tych udogodnień przez inwestora i wykonawcę. Należy mieć na uwadze, że inwestycjom drogowym o dużym zakresie prac często towarzyszą niedogodności. Dlatego zrozumienie i wyrozumiałość jest tutaj bardzo ważna, w imię późniejszych korzyści dla układu komunikacyjnego - oświadczyła dwa miesiące temu Marzena Graczyk z Urzędu Miasta Oleśnicy.

- Zastosowane rozwiązanie spotkało się jednak z protestami mieszkańców i przedsiębiorców, dlatego zorganizowane zostało spotkanie z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta Oleśnica, Starostwa Powiatowego w Oleśnicy, DSDiK oraz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Oleśnicy w sprawie przywrócenia ruchu na ul. Północnej w Oleśnicy dla pojazdów do 3,5 t i umożliwienia dojazdu do znajdujących się tam przedsiębiorstw. Projekt odpowiedniej zmiany organizacji ruchu tymczasowego jest w tej chwili procedowany. Nadmieniamy jednak, że DSDiK w dalszym ciągu nie jest stroną wydającą w tej sprawie jakiekolwiek zgody lub zezwolenia, jak również nie opracowuje przedmiotowego projektu - napisała nam pod koniec marca DSDiK.

Niestety, przejazd do posesji na Dobroszyckiej najlogiczniejszy, najbezpieczniejszy dla opon, zawieszenia i ruchu drogowego prowadzi przez wciąż zamkniętą Północną. Wielu kierowców ryzykując mandatem wybiera tą trasę. Nieco dalej, przez szutrówkę, ryzykując uszkodzeniem samochodu można dostać się na główną drogę, lecz trzeba pojechać okrężną drogą, aby zgodnie z przepisami dostać się do większości posesji. Do sprawy jeszcze wrócimy.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (59)

sd18.05 o 09:33

Chaos. A burmistrz śpi

Zgłoś
Mieszkaniec18.05 o 09:04

Dlaczego przez Rataje nadal jeżdżą ciężarówki i autobusy? Jest znak "NIE DOTYCZY MIESZKANCOW". A cały POLBUS zamiast objazdem jeździ przez Rataje. I n ie myśl tu u autobusie miejskim. Bo on ma wyznaczona traze i przystanki.

Zgłoś
Tak to wygląda18.05 o 08:59

Bronś emeryt pogubił się w tym wszystkim a Oleśniczanie cierpią przez jego nieudolność.

Zgłoś
Zych18.05 o 08:53

Mam w poważaniu ten znak. Nie będę jeździć naokoło. Tak duży ruch szrutówką to totalna glupota, raz uszkodzenie auta, a dwa patrząc na unoszący się pył, bardzo współczuję mieszkańcom okolicznych domów. No dramat. Jeszcze mała uwaga dla kierowców, czytajcie znaki, stosujcie się do prędkości. To spokojne osiedle, masa dzieci, jest tam też szkoła, spacerujących lub zwyczajnie wracających do domu. To ograniczenie prędkości nie jest bez przyczyny w takich osiedlach. Więc trochę rozumu!

Zgłoś
Także tego18.05 o 08:40

Od kontroli prędkości jest policja albo fotoradar. Także cichutko tam na dole

Zgłoś
katarzyna Scichopek18.05 o 08:37

Ale BURDEL

Zgłoś
ms18.05 o 08:34

Dla wszystkich poruszających sie ul Północną prosze o stosowanie sie do znaków czyli 20 km/h nie i nie po chodnikach i brawo dla panów z tirów bo to idealna droga dla nich

Zgłoś
Kierowca18.05 o 08:24

Oleśnica w pigułce. Ewidentny brak gospodarza w mieście. Burmistrz emeryt w ratuszu odcina tylko kupony, licząc że problemy same się rozwiążą.

Zgłoś
afera18.05 o 08:13

Zastosowane rozwiązanie spotkało się jednak z protestami mieszkańców i przedsiębiorców

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube