reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 28 września. Imieniny Luby, Wacława, Salomona.
10℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Najbezpieczniejszy dojazd na Dobroszycką wciąż jest nielegalny

Aktualności18.05 o 08:08Komentarzy: 59
Minęły miesiące i nadal nie można wjechać na remontowaną ulicę Dobroszycką od strony Północnej. Kierowcy albo łamią przepisy, albo jadą okrężną drogą, której stan pozostawia wiele do życzenia.


Legalny przejazd na Dobroszycką przez północną jest niemożliwy, o czym informuje ustawiony znak

Trwa modernizacja ulicy Dobroszyckiej w Oleśnicy. Prace za 10,6 mln zł prowadzi firma Eurovia. - Informujemy, że w nocy z 26 na 27 lutego 2022 r. zamknięte zostanie dla ruchu skrzyżowanie ulic Dobroszyckiej i Wojska Polskiego w Oleśnicy. Objazd wytyczony został od drogi wojewódzkiej nr 368 do węzła Dąbrowa, następnie drogą krajową S8 do węzła Oleśnica Północ, następnie obwodnicą Oleśnicy do skrzyżowania z ul. Warszawską (patrz: https://dsdik.wroc.pl). Zachowana zostanie możliwość dojazdu do punktów usługowych, firm i posesji znajdujących się wzdłuż ul. Dobroszyckiej - informowała niedawno Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.


Z Dobroszyckiej nie skręcimy w Północną

Jednak w marcu niespodziewanie zamknięto przejazd od ulicy Północnej na osiedlu Stare Rataje. - Czy wiadomo jak to jest z objazdem ulicy Dobroszyckiej? Miał on prowadzić przez ulicę Północną, a teraz okazuje się, że postawiono tam znak zakaz ruchu, a policja stoi i wlepia mandaty. Cały ruch przerzucony został na polną drogę, a następnie ulicę Jarzynową. O wprowadzonym objeździe były głośne informacje, a teraz cisza na temat zmian. Kierowcy muszą zawracać w połowie drogi - napisał nam czytelnik.


Jest możliwy dojazd - przez szutrówkę


Ale żeby dojechać na teren większości firm przy Dobroszyckiej trzeba się natrudzić i pokonać drogę okrężną

- Ustalono, że konieczne jest skorygowanie organizacji ruchu w rejonie ulicy Dobroszyckiej i Północnej, które przy zachowaniu zakazów ruchu zapewnieni obsługę przedsiębiorstw zlokalizowanych przy ul. Dobroszyckiej w następujący sposób: od strony S-8 (od węzła Oleśnica Zachód) - samochodami ciężarowymi i osobowymi, a ul. Północną - wyłącznie samochodami osobowymi. Takie rozwiązanie wpłynie na rozproszenie ruchu, który przez cały czas przebudowy Dobroszyckiej kumuluje się na ul. Wielkopolnej, Owocowej, Jagodowej i Jarzynowej. Czekamy na sformalizowanie tych udogodnień przez inwestora i wykonawcę. Należy mieć na uwadze, że inwestycjom drogowym o dużym zakresie prac często towarzyszą niedogodności. Dlatego zrozumienie i wyrozumiałość jest tutaj bardzo ważna, w imię późniejszych korzyści dla układu komunikacyjnego - oświadczyła dwa miesiące temu Marzena Graczyk z Urzędu Miasta Oleśnicy.

- Zastosowane rozwiązanie spotkało się jednak z protestami mieszkańców i przedsiębiorców, dlatego zorganizowane zostało spotkanie z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta Oleśnica, Starostwa Powiatowego w Oleśnicy, DSDiK oraz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Oleśnicy w sprawie przywrócenia ruchu na ul. Północnej w Oleśnicy dla pojazdów do 3,5 t i umożliwienia dojazdu do znajdujących się tam przedsiębiorstw. Projekt odpowiedniej zmiany organizacji ruchu tymczasowego jest w tej chwili procedowany. Nadmieniamy jednak, że DSDiK w dalszym ciągu nie jest stroną wydającą w tej sprawie jakiekolwiek zgody lub zezwolenia, jak również nie opracowuje przedmiotowego projektu - napisała nam pod koniec marca DSDiK.

Niestety, przejazd do posesji na Dobroszyckiej najlogiczniejszy, najbezpieczniejszy dla opon, zawieszenia i ruchu drogowego prowadzi przez wciąż zamkniętą Północną. Wielu kierowców ryzykując mandatem wybiera tą trasę. Nieco dalej, przez szutrówkę, ryzykując uszkodzeniem samochodu można dostać się na główną drogę, lecz trzeba pojechać okrężną drogą, aby zgodnie z przepisami dostać się do większości posesji. Do sprawy jeszcze wrócimy.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (59)

Jan beton18.05 o 11:53

Nawet telewizja nie pomogła. Oleśnica to jednak państwo w państwie. Pani Graczyk mówi jak jest, że muszą być niedogodności inaczej się nie da. Ratuszowi urzędnicy to jednak inny stan umysłu

Zgłoś
Beton18.05 o 11:46

A miesiące lecą i nic się w tym temacie nie zmienia. Ba,, 0 informacji kiedy zostanie remont skończony

Zgłoś
DD18.05 o 11:09

A co na to Marta z Bazin

Zgłoś
Burmistrzu odejdź na emeryturę18.05 o 10:37

Jaki burmistrz takie objazdy. Wszystko byle jak i byle przepchać

Zgłoś
Heheh18.05 o 10:30

Odpowiedzialni za olesnice, wspaniale nam panują. Brawa!!!

Zgłoś
Jan Maria 18.05 o 10:26

Przejazd ulicą północną jest legalny, nielegalnie są tam postawione znaki zakazu. Policjantowi który tam mieszka właśnie o to chodziło. Wszyscy którzy używają jeszcze szarych komórek jeżdżą ulicą północną, reszta społeczeństwa to potencjalni wyborcy pislamistów

Zgłoś
Ona18.05 o 10:24

Ludziska zanim zaczniecie pytać dlaczego po co i tak dalej to pomyślnie kto mieszka przy tej drodze. Jeśli się nie mylę to chyba Państwo Zeli..a

Zgłoś
ms18.05 o 09:48

objazd jest na węzeł północ i nie trzeba jechać po dziurach ani zakorkowaną północną ale po co 50 ostatnich lat wszyscy jechali dobroszycką to na drogę o 5minut dłuższą i bez korków i dziur nikt nie patrzy lepiej stać w korkach i biadolić jaką złą organizacje mamy a wystarczy czytać znaki a nie jechać na pałe po dziurach

Zgłoś
boźo w porzo18.05 o 09:42

Ale Brons przecież schron na działkach otwiera. Dajcie mu pracować, a nie zawracacie d**e pierdołami. To jest urzędnik.

Zgłoś
@mieszkaniec Olesnicy18.05 o 09:39

@Mieszkaniec ja mam propozycję. Ja sobie nie życzę w takim razie abyś jeździł przez ulicę Wojska Polskiego bo mi przeszkadzasz. Ludzie!!! Jest remont. I inaczej nie da się jeździć. A Rataje to nie żadne Bevery Hills. Ludziom trochę się w dupach poprzewracało.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube