reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 10 sierpnia. Imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca.
19℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Najbezpieczniejszy dojazd na Dobroszycką wciąż jest nielegalny

Aktualności18.05 o 08:08Komentarzy: 59
Minęły miesiące i nadal nie można wjechać na remontowaną ulicę Dobroszycką od strony Północnej. Kierowcy albo łamią przepisy, albo jadą okrężną drogą, której stan pozostawia wiele do życzenia.


Legalny przejazd na Dobroszycką przez północną jest niemożliwy, o czym informuje ustawiony znak

Trwa modernizacja ulicy Dobroszyckiej w Oleśnicy. Prace za 10,6 mln zł prowadzi firma Eurovia. - Informujemy, że w nocy z 26 na 27 lutego 2022 r. zamknięte zostanie dla ruchu skrzyżowanie ulic Dobroszyckiej i Wojska Polskiego w Oleśnicy. Objazd wytyczony został od drogi wojewódzkiej nr 368 do węzła Dąbrowa, następnie drogą krajową S8 do węzła Oleśnica Północ, następnie obwodnicą Oleśnicy do skrzyżowania z ul. Warszawską (patrz: https://dsdik.wroc.pl). Zachowana zostanie możliwość dojazdu do punktów usługowych, firm i posesji znajdujących się wzdłuż ul. Dobroszyckiej - informowała niedawno Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.


Z Dobroszyckiej nie skręcimy w Północną

Jednak w marcu niespodziewanie zamknięto przejazd od ulicy Północnej na osiedlu Stare Rataje. - Czy wiadomo jak to jest z objazdem ulicy Dobroszyckiej? Miał on prowadzić przez ulicę Północną, a teraz okazuje się, że postawiono tam znak zakaz ruchu, a policja stoi i wlepia mandaty. Cały ruch przerzucony został na polną drogę, a następnie ulicę Jarzynową. O wprowadzonym objeździe były głośne informacje, a teraz cisza na temat zmian. Kierowcy muszą zawracać w połowie drogi - napisał nam czytelnik.


Jest możliwy dojazd - przez szutrówkę


Ale żeby dojechać na teren większości firm przy Dobroszyckiej trzeba się natrudzić i pokonać drogę okrężną

- Ustalono, że konieczne jest skorygowanie organizacji ruchu w rejonie ulicy Dobroszyckiej i Północnej, które przy zachowaniu zakazów ruchu zapewnieni obsługę przedsiębiorstw zlokalizowanych przy ul. Dobroszyckiej w następujący sposób: od strony S-8 (od węzła Oleśnica Zachód) - samochodami ciężarowymi i osobowymi, a ul. Północną - wyłącznie samochodami osobowymi. Takie rozwiązanie wpłynie na rozproszenie ruchu, który przez cały czas przebudowy Dobroszyckiej kumuluje się na ul. Wielkopolnej, Owocowej, Jagodowej i Jarzynowej. Czekamy na sformalizowanie tych udogodnień przez inwestora i wykonawcę. Należy mieć na uwadze, że inwestycjom drogowym o dużym zakresie prac często towarzyszą niedogodności. Dlatego zrozumienie i wyrozumiałość jest tutaj bardzo ważna, w imię późniejszych korzyści dla układu komunikacyjnego - oświadczyła dwa miesiące temu Marzena Graczyk z Urzędu Miasta Oleśnicy.

- Zastosowane rozwiązanie spotkało się jednak z protestami mieszkańców i przedsiębiorców, dlatego zorganizowane zostało spotkanie z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta Oleśnica, Starostwa Powiatowego w Oleśnicy, DSDiK oraz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Oleśnicy w sprawie przywrócenia ruchu na ul. Północnej w Oleśnicy dla pojazdów do 3,5 t i umożliwienia dojazdu do znajdujących się tam przedsiębiorstw. Projekt odpowiedniej zmiany organizacji ruchu tymczasowego jest w tej chwili procedowany. Nadmieniamy jednak, że DSDiK w dalszym ciągu nie jest stroną wydającą w tej sprawie jakiekolwiek zgody lub zezwolenia, jak również nie opracowuje przedmiotowego projektu - napisała nam pod koniec marca DSDiK.

Niestety, przejazd do posesji na Dobroszyckiej najlogiczniejszy, najbezpieczniejszy dla opon, zawieszenia i ruchu drogowego prowadzi przez wciąż zamkniętą Północną. Wielu kierowców ryzykując mandatem wybiera tą trasę. Nieco dalej, przez szutrówkę, ryzykując uszkodzeniem samochodu można dostać się na główną drogę, lecz trzeba pojechać okrężną drogą, aby zgodnie z przepisami dostać się do większości posesji. Do sprawy jeszcze wrócimy.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (59)

?18.05 o 22:50

Według uzgodnień przekazania placu budowy i wyznaczone objazdy są na razie jedne i niezmienione. To że jakiś pajac postawił tam jakieś niby znaki drogowe to polskie kombinatorstwo. (milicjanta mieszkającego tam?) Jeśli ktoś zgłosi skargę to wykonawca robót zostanie ukarany potrąceniem przy zapłacie.

Zgłoś
Darek18.05 o 22:34

Policja sama jedzi na ul polnocna pod zakazy na dobroszyciej a paniska z ruchu drogowego stoja i wlepiaja mandaty . Nie rozumiem po co tam sa ustawione te zakazy jak nikomu nie przeszkadza tam ruch

Zgłoś
Renata18.05 o 21:35

Chcieliscie Bronsia to macie!!!!

Zgłoś
tolek18.05 o 21:07

Codzienie jeżdżę rano i popołudniu przez Północną jakoś policji nie widać są mądrzejsi od naszych pisowskich urzędasów

Zgłoś
Mieszkaniec18.05 o 20:31

Po za tym skoro chodzi o kilka miesięcy, to jeździj sobie objazdem i nie będzie problemu.

Zgłoś
Mieszkaniec18.05 o 20:28

Co nie którzy to maja wodę zamiast mózgu. Nie umieją czytać ze zrozumieniem. Jak by można było jeździć to niech jeżdżą. Mi tylko chodzi o to, że są zakazy które większość lekceważy. A policja ma to w d....

Zgłoś
O18.05 o 20:21

Bronś na emeryturę. Już czas naprawdę

Zgłoś
Olek18.05 o 20:00

:)))) ale nie rozumiem artykułu? tam jest codziennie korek, na Północnej Pani truskawki sprzedaje bo jest największy ruch :))) Co wy znów płaczecie

Zgłoś
Ola18.05 o 19:27

Mam nadzieję, że jak już mamy głupie władze to chociaż są mądrzy policjanci i nie karzą mandatami tych co jadą wbrew tym chorym znakom!

Zgłoś
Marek18.05 o 18:49

Zarząd dróg Oleśnicy do wywalenia już niegdyś o tym pisałem. Siedzą tam gamonie którzy jedynie co potrafią robić to mandaty wlepiać za brak bileciku. W normalnym mieście robi się zwężenie ruch wahadłowy i wszystko hula część ludzi jeździ wahadłem część innymi drogami ale po co myśleć przecież to boli. Co tam że ludzie teraz żeby legalnie dojechać do domu nadrabiają 5-10km ważne że dyrekcja ZDM ma spokój i udaje że coś robi.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube