reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
20℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Najbezpieczniejszy dojazd na Dobroszycką wciąż jest nielegalny

Aktualności18.05 o 08:08Komentarzy: 59
Minęły miesiące i nadal nie można wjechać na remontowaną ulicę Dobroszycką od strony Północnej. Kierowcy albo łamią przepisy, albo jadą okrężną drogą, której stan pozostawia wiele do życzenia.


Legalny przejazd na Dobroszycką przez północną jest niemożliwy, o czym informuje ustawiony znak

Trwa modernizacja ulicy Dobroszyckiej w Oleśnicy. Prace za 10,6 mln zł prowadzi firma Eurovia. - Informujemy, że w nocy z 26 na 27 lutego 2022 r. zamknięte zostanie dla ruchu skrzyżowanie ulic Dobroszyckiej i Wojska Polskiego w Oleśnicy. Objazd wytyczony został od drogi wojewódzkiej nr 368 do węzła Dąbrowa, następnie drogą krajową S8 do węzła Oleśnica Północ, następnie obwodnicą Oleśnicy do skrzyżowania z ul. Warszawską (patrz: https://dsdik.wroc.pl). Zachowana zostanie możliwość dojazdu do punktów usługowych, firm i posesji znajdujących się wzdłuż ul. Dobroszyckiej - informowała niedawno Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.


Z Dobroszyckiej nie skręcimy w Północną

Jednak w marcu niespodziewanie zamknięto przejazd od ulicy Północnej na osiedlu Stare Rataje. - Czy wiadomo jak to jest z objazdem ulicy Dobroszyckiej? Miał on prowadzić przez ulicę Północną, a teraz okazuje się, że postawiono tam znak zakaz ruchu, a policja stoi i wlepia mandaty. Cały ruch przerzucony został na polną drogę, a następnie ulicę Jarzynową. O wprowadzonym objeździe były głośne informacje, a teraz cisza na temat zmian. Kierowcy muszą zawracać w połowie drogi - napisał nam czytelnik.


Jest możliwy dojazd - przez szutrówkę


Ale żeby dojechać na teren większości firm przy Dobroszyckiej trzeba się natrudzić i pokonać drogę okrężną

- Ustalono, że konieczne jest skorygowanie organizacji ruchu w rejonie ulicy Dobroszyckiej i Północnej, które przy zachowaniu zakazów ruchu zapewnieni obsługę przedsiębiorstw zlokalizowanych przy ul. Dobroszyckiej w następujący sposób: od strony S-8 (od węzła Oleśnica Zachód) - samochodami ciężarowymi i osobowymi, a ul. Północną - wyłącznie samochodami osobowymi. Takie rozwiązanie wpłynie na rozproszenie ruchu, który przez cały czas przebudowy Dobroszyckiej kumuluje się na ul. Wielkopolnej, Owocowej, Jagodowej i Jarzynowej. Czekamy na sformalizowanie tych udogodnień przez inwestora i wykonawcę. Należy mieć na uwadze, że inwestycjom drogowym o dużym zakresie prac często towarzyszą niedogodności. Dlatego zrozumienie i wyrozumiałość jest tutaj bardzo ważna, w imię późniejszych korzyści dla układu komunikacyjnego - oświadczyła dwa miesiące temu Marzena Graczyk z Urzędu Miasta Oleśnicy.

- Zastosowane rozwiązanie spotkało się jednak z protestami mieszkańców i przedsiębiorców, dlatego zorganizowane zostało spotkanie z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta Oleśnica, Starostwa Powiatowego w Oleśnicy, DSDiK oraz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Oleśnicy w sprawie przywrócenia ruchu na ul. Północnej w Oleśnicy dla pojazdów do 3,5 t i umożliwienia dojazdu do znajdujących się tam przedsiębiorstw. Projekt odpowiedniej zmiany organizacji ruchu tymczasowego jest w tej chwili procedowany. Nadmieniamy jednak, że DSDiK w dalszym ciągu nie jest stroną wydającą w tej sprawie jakiekolwiek zgody lub zezwolenia, jak również nie opracowuje przedmiotowego projektu - napisała nam pod koniec marca DSDiK.

Niestety, przejazd do posesji na Dobroszyckiej najlogiczniejszy, najbezpieczniejszy dla opon, zawieszenia i ruchu drogowego prowadzi przez wciąż zamkniętą Północną. Wielu kierowców ryzykując mandatem wybiera tą trasę. Nieco dalej, przez szutrówkę, ryzykując uszkodzeniem samochodu można dostać się na główną drogę, lecz trzeba pojechać okrężną drogą, aby zgodnie z przepisami dostać się do większości posesji. Do sprawy jeszcze wrócimy.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (59)

Helena19.05 o 21:10

Szutrówką tj ul Rabatbarową mało kto jeździ, cały ruch skierowany jest na ul Jarzynowa , Owocową i ,,zamkniętą,, ul.Północną ,brak oznakowania,samochody zapierdzielają ile się da ,zero policji i tak się kręci

Zgłoś
Nikotynowy Wąs19.05 o 20:11

Proponuję zakaz postawić przy Krzywoustego, zwłaszcza dla mieszkańców ulicy Północnej. Tu dzięki mieszkają, starcy, jest głośno przez was i niszczycie drogę.

Zgłoś
Macie PiS i Bronsia19.05 o 09:05

Przy Szpiralu nie ma parkingu i nie będzie, tak samo jak nie będzie nowego bloku operacyjnego, daliśmy się nabrać jak frajerzy.

Zgłoś
Zezem19.05 o 08:35

Jak by tam był kościół to i dojazd by był .Dbają tylko o kościoły a reszta się nie liczy. Przykład parking i park kolo kościoła na Ludwikowskiej w pierwszej kolejności a przy szpitalu od lat nie ma parkingu jaki powinien być .

Zgłoś
Kierowca 19.05 o 06:23

Masakra co ten Ratusz wyprawia, takiej nieudolności szukać ze świecą.

Zgłoś
MP18.05 o 23:41

Mnie również codziennie bardzo zastanawia sens istnienia bariery drogowej na pasie rozbiegowym przed mc. Bardzo bezpieczne rozwiązanie. Pogratulować.

Zgłoś
fx18.05 o 23:39

Zarządzanie naszym miastem weszło się na wyżyny.....

Zgłoś
Kierowca18.05 o 23:33

"Mieszkaniec" zacznij jeździć do Olesnicy S8 i później na spalice i do domku również tą samą drogą wtedy Gamoniu zrozumiesz o czym pisze reszta ludzi. Jak Ci tak bardzo przeszkadza ruch koło domu .Bardzo dobrze ze ludzie lekceważą ten zakaz ponieważ zostało to ustawione przez układy i znajomości w urzędzie miasta. Mam nadzieję że sprawa zajmą się media które będą miały szerszy zasięg i skończy się prywatny folwark w Oleśnicy.

Zgłoś
Koniec tematu18.05 o 23:15

@? Nie jesteś w temacie. Jakiś czas temu media o tym pisały, że na wniosek Urzędu Miasta zmieniono organizację ruchu utrudniając tym samym dojazd do zlokalizowanych tam firm. DSDiK wyraźnie wskazała że zwróciła się do Urzędu Marszałkowskiego o moiwośc zmiany organizacji ruchu w tym rejonie na polecenie oleśnickiego Ratusza.

Zgłoś
kisz18.05 o 23:12

wszyscy porządni mieszkańcy powinni opuścić Oleśnicę niech zostaną tylko buraki

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube