reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
20℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Zioła, suplementy czy leki - co skutecznie usuwa stany zapalne z organizmu?

Aktualności16.05 o 20:29Komentarzy:
Stan zapalny jest reakcją układu odpornościowego na różne czynniki, takie jak bakterie, wirusy czy ciała obce. Celem wywoływania stanu zapalnego w ciele jest pozbycie się uszkodzonych tkanek i doprowadzenie organizmu z powrotem do równowagi. We współczesnej medycynie stany zapalne leczy się przede wszystkim za pomocą antybiotyków. Jednak coraz więcej osób uważa, że terapia antybiotykami może przynieść więcej szkód niż dobrodziejstwa. Jak więc leczyć stany zapalne alternatywnymi metodami i czy jest to skuteczne i bezpieczne?Stan zapalny - objawy

Pierwszym i najważniejszym objawem stanu zapalnego w organizmie jest gorączka, osłabienie i ogólne rozbicie. Jednak nie zawsze stan zapalny daje właśnie takie objawy. Czasem zamiast wysokiej temperatury może pojawić się nadmierne ochłodzenie ciała, a osłabienie zastępuje pobudzenie. 

Przewlekłe, utajone stany zapalne w organizmie mogą również dawać objawy podobne do depresji: apatia, rozdrażnienie, niechęć do wykonywania jakichkolwiek czynności. Dlatego osoby z objawami depresji powinny w pierwszej kolejności udać się do lekarza i wykonać dokładną diagnostykę, aby sprawdzić, czy przyczyną ich złego samopoczucia nie jest stan zapalny. Stan zapalny - po pierwsze udaj się do lekarza

Wiele osób próbuje leczyć stany zapalne na własną rękę - nie jest to jednak właściwa droga. Najlepiej jak najszybciej udać się do lekarza. Po zbadaniu pacjenta będzie on w stanie określić, jakie narządy bądź tkanki są chore i wdrożyć najlepszy plan leczenia. Diagnozę lekarza warto posiadać również w przypadku decyzji o leczeniu stanu zapalnego metodami alternatywnymi. Im dokładniejsza diagnoza, tym lepszą można ustalić metodę leczenia. 

Leczenie stanów zapalnych antybiotykami - za i przeciw

Antybiotyki w skrajnych przypadkach ratują ludzkie życie. Jednak grono ich przeciwników podkreśla, że są one wypisywane przez lekarzy zbyt często. Częste leczenie stanów zapalnych antybiotykami może powodować wyjałowienie flory bakteryjnej jelit, a w konsekwencji prowadzić do wielu chorób, takich jak grzybice. Zwolennicy antybiotyków podkreślają przede wszystkim ich skuteczność oraz szybkość działania. Jednak antybiotyki działają szybko tylko, jeżeli organizm nie jest do nich przyzwyczajony. 

Ziołolecznictwo w leczeniu stanów zapalnych

Najpopularniejszą alternatywą dla antybiotyków jest ziołolecznictwo. Metoda ta stosowana była przez wieki w medycynie ludowej, a dziś jej skuteczność udowadniana jest przez naukowców. Jednym z najpopularniejszych ziół często wykorzystywanych w leczeniu stanów zapalnych, jest żyworódka pierzasta. Więcej o jej właściwościach można przeczytać na blogu Wapteka.pl.

Ziołolecznictwo ma swoich zwolenników i przeciwników. Ci pierwsi powołują się na najnowsze badania naukowe, które dowodzą skuteczności ziół w leczeniu stanów zapalnych. Ci drudzy boją się przede wszystkim braku rozwagi w doborze leków i braku gwarancji skuteczności. Jednak korzystając z usług doświadczonego zielarza można pozbyć się obaw.

Ziołolecznictwo jest z pewnością naturalną metodą leczenia, która w znacznie mniejszym stopniu wyjaławia florę bakteryjną oraz osłabia organizm.

Infekcje intymne - jak leczyć?

Wiele kobiet boryka się z częstymi i nawracającymi infekcjami intymnymi. Ciężko jest leczyć je za pomocą leków, gdyż stosowane zbyt często mogą spowodować wyjałowienie narządów rodnych. Alternatywą dla leków na infekcje intymne i infekcje pęcherza są zioła, które można kupić na stronie Wapteka.pl. Niezwykle ważne w profilaktyce stanów zapalnych jest również utrzymywanie odpowiedniej higieny intymnej. 

Jak stosować suplementy diety w leczeniu stanów zapalnych

Suplementy diety mogą pomóc w leczeniu stanu zapalnego. Do tych najsilniej działających zaliczyć można kurkuminę, imbir, spirulinę czy kwas alfa liponowy. Wszystkie z powyższych suplementów można przyjmować w formie tabletek lub w formie pokarmu. Przykładem jest tutaj znany z domowej medycyny napar z imbiru z kurkumą, który zawiera dwa bardzo silne suplementy o działaniu przeciwzapalnym. 

Takie naturalne metody leczenia mogą być niezwykle skuteczne przy niewielkich stanach zapalnych i przeziębieniach i można stosować je bezpiecznie samemu w domu. Należy jednak pamiętać, żeby w razie pogorszenia stanu zdrowia niezwłocznie udać się do lekarza. 

Artykuł sponsorowany

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube